Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОЛОРАТИВНА КОМПОЗИТА В АНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ: КОГНІТИВНО-ОНОМАСІОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ

КОЛОРАТИВНА КОМПОЗИТА В АНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ: КОГНІТИВНО-ОНОМАСІОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ

Назва:
КОЛОРАТИВНА КОМПОЗИТА В АНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ: КОГНІТИВНО-ОНОМАСІОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,79 KB
Завантажень:
190
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЛІНГВІСТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ДЕМЕНЧУК Олег Володимирович
УДК 811.111 + 81’373.611
КОЛОРАТИВНА КОМПОЗИТА В АНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ:
КОГНІТИВНО-ОНОМАСІОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
КИЇВ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі граматики та історії англійської мови Київського національного лінгвістичного університету, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник доктор філологічних наук, професор
Омельченко Лариса Федорівна,
Київський національний лінгвістичний університет,
  кафедра граматики та історії
англійської мови, професор
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Іщенко Ніна Григорівна,
Київський національний лінгвістичний університет,
кафедра німецької філології,
завідувач кафедри
кандидат філологічних наук
Гонта Ігор Анатолійович,
Київський міжнародний університет,
кафедра германської філології, доцент
Провідна установа Ужгородський національний університет,
кафедра англійської філології,
Міністерство освіти і науки України, м. Ужгород
Захист відбудеться “08 ” жовтня 2003 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.054.02 Київського національного лінгвістичного університету (03680, МСП, Київ–150, вул. Червоноармійська, 73)
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного лінгвістичного університету (вул. Червоноармійська, 73)
Автореферат розісланий “_06 ” вересня 2003 р.
 
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.А. Калита
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Реферована дисертація присвячена дослідженню когнітивно-ономасіологічних особливостей колоративної композити в англійській мові з метою пояснення зв’язку між ономасіологічною структурою мовної одиниці, її значенням і відповідним концептом із позицій гносеологічної природи номінації (О.О.Потебня).
Традиційно пріоритетними для композитології вважалися синтактико-орієнтований (Ю.Л.Гінзбург), семантико-орієнтований (О.Д.Мєшков) і функціонально-орієнтований (Л.Ф.Омельченко) напрями дослідження складних слів. Поступова зміна пріоритетів у бік аналізу ментальних і мовленнєвих процесів породження композити розширює коло проблематики вчення про складне слово, визначаючи тим самим ономасіологічно орієнтований напрям композитологічних студій (О.С.Кубрякова, О.О.Селіванова, К.А.Дюжикова).
Під колоративною композитою в роботі розуміється цільнооформлена лексема, яка складається з двох компонентів – кольоронайменування та корелята повнозначної лексеми, представлених у вигляді ономасіологічної структури, що репрезентує зв’язок концепта, значення й форми мовного знака. У дисертаційному дослідженні концепт розглядається як одиниця ментальних і психічних ресурсів нашої свідомості та тієї інформаційної структури, яка відображає знання й досвід людини (О.С.Кубрякова).
Наявність у композиті кольоронайменування, а особливо того психологічного (О.П.Василевич, Р.М.Фрумкіна, E.R.Heider), культурологічного (M.Sahlings, A.Wierzbicka) та лінгвофілософського (van J.Brakel, A.Byrne, C.L.Hardin, D.R.Hilbert) навантаження, яке може нести колоративний компонент, фіксує в семантиці англійської колоративної композити фрагмент концептуальної колірної картини світу. Когнітивно-ономасіологічний аналіз англійських лексем на позначення кольору розкриває особливості формування колірного концепта, сприяючи ефективному вирішенню проблем колірної категоризації в мові (див. Г.М.Яворська, R.E.MacLaury, E.Rosch, B.A.C.Saunders) крізь призму композитної номінації.
В аспекті сучасного підходу до лексичної номінації (О.С.Кубрякова, В.М.Телія, З.А.Харитончик) дослідження в галузі композитології передбачають встановлення лінгвокогнітивних моделей, на основі яких розкриваються глибинні механізми утворення й функціонування складного і складнопохідного слова.
Актуальність теми дисертаційного дослідження зумовлена антропоцентричним спрямуванням сучасної лінгвістичної парадигми у вивченні мовної номінації, тенденцією до поглибленого аналізу номінаційних процесів та їх результатів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: КОЛОРАТИВНА КОМПОЗИТА В АНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ: КОГНІТИВНО-ОНОМАСІОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок