Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЕТИКА ХУДОЖНЬОГО ПРОСТОРУ В РОМАНАХ Г. ФІЛДІНГА

ПОЕТИКА ХУДОЖНЬОГО ПРОСТОРУ В РОМАНАХ Г. ФІЛДІНГА

Назва:
ПОЕТИКА ХУДОЖНЬОГО ПРОСТОРУ В РОМАНАХ Г. ФІЛДІНГА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,06 KB
Завантажень:
243
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Дніпропетровський національний університет
Федосєєва Олена Олександрівна
УДК 821.11
ПОЕТИКА ХУДОЖНЬОГО ПРОСТОРУ
В РОМАНАХ Г. ФІЛДІНГА
Спеціальність 10.01.04 – література зарубіжних країн
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Дніпропетровськ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі видавничої справи та міжкультурної комунікації Дніпропетровського національного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – доктор філологічних наук, професор
Демченко Володимир Дмитрович,
декан факультету систем і засобів масової
комунікації Дніпропетровського національного
університету
Офіційні опоненти - доктор філологічних наук, доцент
Михед Тетяна Василівна,
Киівський славістичний університет
професор кафедри романо-германcкої
філології
кандидат філологічних наук, доцент
Бандровська Ольга Трохимівна
Львівський національний університет
імені І.Франка
доцент кафедри світової літератури
Захист відбудеться “19 ” травня 2008 р. о 14:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К. 08.051.12 із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук при Дніпропетровському національному університеті (49025, Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 72, корп. 1, ауд. 1306).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: 49010, Дніпропетровськ, вул. Козакова, 8.
Автореферат розісланий “18 ” квітня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Глушко О.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність представленого дослідження визначається тим, що проблема художнього простору у сучасному літературознавстві набуває особливої значущості. Гуманітарне сприйняття і тлумачення загальної теорії відносності А.Ейнштейна сприяло поєднанню ідеї відносності й одночасно синтетичності картини світу, яка стала визначною для інтелектуальних уявлень ХХ століття. Ось чому значна кількість західних учених слідом за філософом Г.Башляром вважає, що в новітній літературознавчій науці відбувається зміна акцентів, перехід від «темпорального аналізу» до «просторового» Башляр Г. Новый рационализм. – М., 1987. – С.130.
Простір, що сприймається, перетинається, зображується, стає одним з найактуальніших об’єктів постмодерністських студій другої половини ХХ століття. Один із зачинателів американського постмодернізму Д.Белл у роботі «Культурні протиріччя капіталізму» (1978) стверджував навіть, що коли в перші десятиріччя минулого століття культура переймалася рефлексією про час (А.Бергсон, М.Пруст, Д.Джойс), то зараз головна естетична проблема західної культури – це проблема простору Bell D. The Cultural contradiction of Capitalism. – New York, 1978. – P.23.
У вітчизняній теорії сприйняття художнього простору як однієї з найважливіших типологічних категорій поетики бере початок від робіт М.М. Бахтіна, Д.С.Лихачова, Ю.М.Лотмана, В.М.Топорова.
Проблема художнього простору набуває особливого значення при вивченні роману як жанру. По-перше, у зв'язку з архітектонічною, а відтак і просторовою природою романної композиції. По-друге, для цього жанру особливу роль відіграє хронотоп «дороги». Становлення класичного типу жанрового різновиду, що дістав у літературознавстві назву роман «великої дороги», пов’язують з англійською літературою ХVІІІ століття, його традиції знаходять у найсучасніших, у тому числі постмодерністських творах. Актуальність таких паралелей, їх перспективність для літературознавчого аналізу (з одного боку, сучасного процесу жанрової еволюції, а з іншого, - класичної романної традиції) вимагає подальшої розробки категорії художнього простору і в теоретичному, і в історико-літературному аспектах.
Особливої актуальності вказана проблема набуває у зв'язку з вивченням англійського роману епохи Просвітництва. Уявлення про реалістичну природу «novel», що склалися в радянський період, стимулювали вивчення широкого охоплення дійсності у «центробіжних» (Д.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПОЕТИКА ХУДОЖНЬОГО ПРОСТОРУ В РОМАНАХ Г. ФІЛДІНГА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок