Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Вплив зернобобових попередників на продуктивність озимої пшениці в КОРОТКОРОТАЦІЙНИХ сівозмінах південно-східного лісостепу україни

Вплив зернобобових попередників на продуктивність озимої пшениці в КОРОТКОРОТАЦІЙНИХ сівозмінах південно-східного лісостепу україни

Назва:
Вплив зернобобових попередників на продуктивність озимої пшениці в КОРОТКОРОТАЦІЙНИХ сівозмінах південно-східного лісостепу україни
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,75 KB
Завантажень:
418
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Дніпропетровський державний аграрний університет
КУДРЯ Надія Андріївна
УДК 631.582:635.65:633.11:631.559:631.582
Вплив зернобобових попередників
на продуктивність озимої пшениці
в КОРОТКОРОТАЦІЙНИХ сівозмінах
південно-східного лісостепу україни
06.01.01 – загальне землеробство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Дніпропетровськ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному аграрному університеті ім. В.В. Докучаєва, Міністерство аграрної політики України
Науковий керівник – доктор сільськогосподарських наук, професор, член-кореспондент УААН Будьонний Юрій Васильович, Харківський національний, аграрний університет ім. В.В. Докучаєва, завідувач кафедри землеробства.
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор, академік УААН ЛЕБІДЬ Євген Макарович, Інститут зернового господарства УААН, директор;
доктор сільськогосподарських наук, професор, ЄЩЕНКО Володимир Омелянович, Уманський державний аграрний університет, завідувач кафедри землеробства.
Провідна установа – Інститут землеробства УААН, лабораторія сівозмін, смт Чабани Києво-Святошинський район Київська область, Українська академія аграрних наук.
Захист відбудеться „18” червня 2004 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.804.02 у Дніпропетровському державному аграрному університеті за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ-27, вул. Ворошилова, 25.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Дніпропетровського державного аграрного університету за адресою:49600,м. Дніпропетровськ-27, вул. Ворошилова, 25.
Автореферат розісланий „17” травня 2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, кандидат сільськогосподарських наук, доцент | Мицик О.О.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Озима пшениця – це основна і найбільш цінна зернова продовольча культура. Стабільність виробництва зерна в Україні в значній мірі залежить від рівня її продуктивності.
На сучасному етапі розвитку аграрного сектора у зв’язку з появою нових форм власності на землю в Україні створено багато нових сільськогосподарських підприємств, що викликало необхідність змін у їх спеціалізації, перегляду структури посівних площ, удосконалення структури попередників і технології вирощування польових культур, адаптованих до конкретних ґрунтово-кліматичних умов кожного господарства.
Зернобобові культури як попередники озимої пшениці займають важливе місце в її агротехніці. Питання впливу цих культур на показники родючості ґрунту і продуктивність озимої пшениці в короткоротаційних сівозмінах потребують додаткового вивчення та мають велике і теоретичне, і практичне значення.
Вивчення зернобобових культур як попередників озимої пшениці у стаціонарних дослідах дає можливість встановити вплив довготривалого їх використання на основні показники родючості ґрунту і продуктивність озимої пшениці в сівозмінах короткої ротації. Крім того, ці питання вимагають глибокої економічної та біоенергетичної оцінки, що зумовило вибір напрямів дисертаційної роботи.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження є складовою частиною тематичної програми досліджень кафедри землеробства Харківського національного аграрного університету ім. В.В. Докучаєва за темою: „Розробка польових сівозмін з короткою ротацією для умов лівобережного Лісостепу і північної частини Степу”. № державної реєстрації 0101U008365.
Мета і задачі досліджень. Метою досліджень є виявлення впливу різних зернобобових попередників (горох, чина, соя, вико-вівсяна сумішка) на умови розвитку і продуктивність озимої пшениці в сівозмінах короткої ротації для південно-східної частини Лісостепу України, а також вивчення економічної та енергетичної ефективності ланок сівозмін залежно від насиченості їх цими культурами для надання практичних рекомендацій господарствам зони щодо оптимізації розміщення посівів озимої пшениці після зернобобових культур у польових сівозмінах короткої ротації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Вплив зернобобових попередників на продуктивність озимої пшениці в КОРОТКОРОТАЦІЙНИХ сівозмінах південно-східного лісостепу україни

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок