Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Зовнішньоекономічна діяльність агропромислового комплексу та механізм її захисту від світових кризових шоків

Зовнішньоекономічна діяльність агропромислового комплексу та механізм її захисту від світових кризових шоків

Назва:
Зовнішньоекономічна діяльність агропромислового комплексу та механізм її захисту від світових кризових шоків
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,64 KB
Завантажень:
338
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національна академія наук України
Інститут економіки
Савчук Юрій Степанович
УДК 330.34
Зовнішньоекономічна діяльність
агропромислового комплексу та механізм її
захисту від світових кризових шоків
Спеціальність 08.07.02 — Економіка сільського
господарства і АПК
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Білоцерківському державному аграрному
університеті Міністерства аграрної політики України
Науковий керівник: | доктор економічних наук, професор Кандиба Андрій Миколайович, Українська академія аграрних наук, начальник прес-центру з питань науково-дослідної роботи
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор, академік Української академії аграрних наук Юрчишин Володимир Васильович,
Інститут аграрної економіки УААН, завідуючий відділом аграрної та соціальної політики
кандидат економічних наук Діброва Лариса Василівна,
Інститут економічного прогнозування
НАН України,
науковий співробітник відділу розвитку
зовнішньоекономічної діяльності
Провідна установа: Національний аграрний університет (кафедра світового сільського господарства і зовнішньоекономічної діяльності), м.Київ.
Захист відбудеться 3 жовтня 2000 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.150.02 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) наук в Інституті економіки НАН України за адресою: 01011, м.Київ-11, вул.Панаса Мирного, 26.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту економіки НАН України.
Автореферат розісланий 1 вересня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Стешенко В.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Україна як суверенна держава нагромадила певний досвід у формуванні механізму ринкової економіки та застосуванні системи заходів щодо деякого стримування кризових процесів, які набули затяжного і всеосяжного характеру. Додатково до існуючої кризи Україна і її АПК, як і вся світова економіка, в кінці 1998 р. зазнали негативного впливу так званого світового кризового шоку, який мав принципово інший прояв ніж звичайна економічна криза і тому із блискавичною швидкістю дестабілізував і продовжує дестабілізовувати і нині сільське господарство і харчову промисловість в цілому і зовнішньоекономічну діяльність АПК зокрема.
Донедавна захист АПК, хоч і не завжди ефективно, але все ж таки забезпечувався урядом України. Зараз ситуація змінилась, і всі питання, включаючи і міжнародні аспекти, пов’язані із зовнішньоекономічною діяльністю, підприємствам доводиться вирішувати практично самостійно. Все це загострює актуальність дослідження світових кризових шоків і розробки дійового механізму захисту зовнішньоекономічної діяльності від їх негативних наслідків.
Охарактеризовані вище вимоги до регулювання зовнішньоекономіч-ної діяльності не дозволяють механічно застосовувати розробки минулих років, оскільки це призводить до подальшого руйнування експортного потенціалу.
Зарубіжні дослідники працюють над розв’язанням проблеми світових кризових шоків ще з середини 80-х років, що дало їм можливість розробити деякі методологічні інструменти протидії розвитку негативних процесів і явищ у зовнішньоекономічній діяльності. Проте стосовно АПК така проблема значною мірою залишається поки що предметом дискусій, які відрізняються неоднорідністю суджень, а нерідко відзначаються і необгрунтованою полярністю. Методологічні і методичні питання побудови механізму захисту зовнішньоекономічної діяльності підприємств АПК від світових кризових шоків розроблені недостатньо. Це гальмує розвиток експортно-імпортних операцій, знижує ефективність зазначеної діяльності і, зрештою, вказує на актуальності теми даного дослідження.
Отже, актуальність теми дослідження обумовлена, з одного боку, загальним незадовільним станом функціонування зовнішньоекономічної діяльності і, з другого, — необхідністю побудови більш досконалого, якісно нового механізму її захисту від негативного впливу світових кризових шоків, що мають надзвичайно гострий руйнівний характер і не можуть бути приборкані за допомогою традиційних важелів-регуляторів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Зовнішньоекономічна діяльність агропромислового комплексу та механізм її захисту від світових кризових шоків

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок