Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Патріотичне виховання молодших школярів на матеріалі творчості Павла Тичини

Патріотичне виховання молодших школярів на матеріалі творчості Павла Тичини

Назва:
Патріотичне виховання молодших школярів на матеріалі творчості Павла Тичини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,58 KB
Завантажень:
498
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ ВИХОВАННЯ АПН УКРАЇНИ

 
ПАВЛЕНКО МАРИНА СТЕПАНІВНА
 
УДК 37.017+883.3(477)(07)
Патріотичне виховання молодших
школярів на матеріалі творчості
Павла Тичини
13.00.07 — теорія та методика виховання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Умань - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України,
КУЗЬ ВОЛОДИМИР ГРИГОРОВИЧ,
Уманський державний педагогічний університет
імені Павла Тичини, ректор
Офіційні опоненти: доктор філолологічних наук, професор,
член-кореспондент НАН України
МИШАНИЧ ОЛЕКСА ВАСИЛЬОВИЧ,
Інститут літератури імені Т.Г. Шевченка НАН України
завідувач відділу давньої літератури
кандидат педагогічних наук
ЧОРНА КАТЕРИНА ІВАНІВНА,
Інститут проблем виховання АПН України,
завідувачка лабораторії морально-етичного виховання
Провідна установа: Вінницький державний педагогічний університет
імені Михайла Коцюбинського,
кафедра педагогіки,
Міністерство освіти і науки України, м. Вінниця
Захист відбудеться “ 20 “ листопада 2001 р. о 14 год.
на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.454.01 в Інституті проблем виховання АПН України, 04060, м. Київ, вул. Берлинського, 9.
З дисертацією можна познайомитись у бібліотеці Інституту проблем виховання АПН України, 04060, м. Київ, вул. Берлинського, 9.
Автореферат розісланий “ 20 ” жовтня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.П.Пустовіт
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
 
Актуальність дослідження. Всебічний розвиток людини як особистості та формування її національної самосвідомості становить головну мету концепції гуманізації та гуманітаризації системи освіти, проголошеної державною національною програмою освіти “Україна ХХІ століття”. Про виховання особистості в дусі любові до Батьківщини й усвідомлення свого громадянського обов’язку на основі національних духовних цінностей в поєднанні із загальнолюдськими йдеться і в законах України “Про освіту” та “Про загальну середню освіту”. Проект “Концепції 12-річної середньої загальноосвітньої школи” також виділяє формування особистісних якостей громадянина-патріота України серед пріоритетів змісту освіти.
Любов до Батьківщини є однією з визначальних рис кожного справжнього громадянина. Будучи якістю синтетичною, патріотизм включає в себе емоційно-моральне і дієве ставлення до себе та інших людей, до рідної природи, до своєї нації, до матеріальних та духовних надбань суспільства.
Легко виховувати любов до країни, яка забезпечує належний фінансовий добробут і впевненість у майбутньому. Важче це робити, коли діти щодня стикаються з матеріальними нестатками та постійними розбіжностями між бажаним і реальним. Але ж якщо до виховання патріотів навіть не братися, кращого майбутнього для України досягти буде важко.
У наш час основна увага патріотичному вихованню надається саме як вихованню національному, тобто вихованню в дусі ментальності українського народу, його кордоцентризму, потягу до прекрасного і прагнення до гармонії.
Одним із національних пріоритетів для сучасної школи має стати творчість Павла Тичини в її найбільш високохудожніх проявах.
Тичининську спадщину в Україні та поза її межами досліджували В.Барка, В.Бойко, С.Гальченко, О.Губар, М.Дінерштейн, С.Єфремов, М.Зеров, М.Ільницький, А.Іщук, І.Кошелівець, Ю.Лавріненко, О.Лейтес, Є.Маланюк, Ю.Меженко, А.Ніковський, Л.Новиченко, Є.Сверстюк, В.Стус, О.Тарнавський, С.Тельнюк, В.Юринець, Ю.Ярмиш, О.Яровий та інші. Окрім того, П.Волинським, О.Ганичем, І.Соболєвим, С.Шаховським розроблено рекомендації щодо вивчення творчості Павла Тичини в школі. Проте, по-перше, ці праці стосувалися здебільшого учнів середніх та старших класів, по-друге, в жодній із них тичининська поезія не розглядається як засіб виховання любові до Батьківщини на тому рівні, як цього потребує сучасність.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Патріотичне виховання молодших школярів на матеріалі творчості Павла Тичини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок