Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ КОМПЛЕКСНОГО ЛІКУВАННЯ ГЕНЕРАЛІЗОВАНОГО ПАРОДОНТИТУ У ХВОРИХ НА ЦУКРОВИЙ ДІАБЕТ

ОСОБЛИВОСТІ КОМПЛЕКСНОГО ЛІКУВАННЯ ГЕНЕРАЛІЗОВАНОГО ПАРОДОНТИТУ У ХВОРИХ НА ЦУКРОВИЙ ДІАБЕТ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ КОМПЛЕКСНОГО ЛІКУВАННЯ ГЕНЕРАЛІЗОВАНОГО ПАРОДОНТИТУ У ХВОРИХ НА ЦУКРОВИЙ ДІАБЕТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,33 KB
Завантажень:
180
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. О.О.БОГОМОЛЬЦЯ
Мохорт Олена Миколаївна
УДК 616.314.17 – 008.1 – 616.314.18 – 002.4
ОСОБЛИВОСТІ КОМПЛЕКСНОГО ЛІКУВАННЯ
ГЕНЕРАЛІЗОВАНОГО ПАРОДОНТИТУ У ХВОРИХ НА ЦУКРОВИЙ
ДІАБЕТ
14.01.22 – стоматологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Київській медичній академії післядипломної освіти ім.П.Л.Шупика
Науковий керівник
доктор медичних наук, професор
Онищенко Валерій Степанович,
завідувач кафедри ортопедичної стоматології Київської
медичної академії післядипломної освіти ім.П.Л.Шупика
МОЗ України
Офіційні опоненти:
1.
Доктор медичних наук, професор Хоменко Лариса Олександрівна,
Національний медичний університет ім.О.О.Богомольця, завідувач кафедри дитячої
терапевтичної стоматології з курсом профілактики стоматологічних захворювань;
2.
Кандидат медичних наук, професор Макеєв Валентин Федорович, Львівський державний медичний університет ім.Д.Галицького, завідувач кафедри ортопедичної стоматології.
Провідна установа:
Українська медична стоматологічна академія МОЗ України, м.Полтава
Захист дисертації відбудеться 1 березня 2001р. о 13 г. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.003.05 при Національному медичному університеті ім.О.О.Богомольця (02057, Київ, вул.Зоологічна 1, стоматологічний корпус).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного медичного університету (вул.Зоологічна 1).
Автореферат розісланий 27 січня 2001 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
д.м.н. А.М.Політун


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Серед стоматологічних захворювань одне з провідних місць належить генералізованому пародонтиту.
Загальновизнаною є точка зору, що лікування генералізованого пародонтиту має бути комплекс-ним. Воно включає в себе ряд заходів, що забезпечують раціональне терапевтичне, орто-пе-дичне та хірургічне лікування усього симптомокомплексу змін у пародонті, лікувальних заходів, направле-них на ліквідацію соматичних захворювань, які обтяжують розвиток процесу в пародонті та гігіє-нічні і профілактичні заходи, що стабілізують результати лікування, попереджують рецидиви та по-даль-ше прогресування патологічного процесу (М.Ф.Данилевський, А.В.Бори-сенко, 1995; Я.Г.Бік, 1996, 1998, 1999; Г.Н.Вишняк, 1999; К.А.Malament, 1992; M.G.Chavada, H.M.Shah, B.S.Jethal, 1993 та ін.).
Терапевтичне лікування генералізованого пародонтиту при цукровому діабеті направлене на нормалізацію вуглеводного, білкового, жирового обміну та ліквідацію розвитку мікроангіопатій, які призводять до глибоких патологічних порушень в тканинах пародонту (А.В.Борисенко, 1990; С.М.Захарова, 1996; L.J.Emrich, M.Shlossman, R.J.Genco, 1991; H.Thorstensson, 1995 та ін.).
Ортопедичні методи лікування передбачають усунення травматичної оклюзії, відновлення жувальної ефективності та шинування зубних рядів. З цією метою застосовують вибіркове пришліфування зубів, різні види протезів та шин для тимчасового та постійного шинування рухомих зубів (А.І.Довбенко, В.І.Рура, В.В.Зозуля, 1990; В.П.Неспрядько, П.П.Топка, 1996; В.С.Онищенко, Н.Р.Плоденко, 1997; D.E.Lange, 1991; B.A.Signer, 1996 та ін.).
В переважній більшості робіт йдеться про застосування та оцінку одного з методів лікування генералізованого пародонтиту. Але, застосовуючи окремо лише терапевтичні або ортопедичні методи лікування, неможливо забезпечити достатню корегуючу дію на основні патогенетичні механізми генералізованого пародонтиту – мікроциркуляторні, обмінні та імунологічні зміни.
На сьогоднішній день не розроблено чітких та ефективних методів патогенетичної терапії генералізованого пародонтиту при цукровому діабеті в залежності від стану тканин пародонту, типу та тяжкості цукрового діабету, які б базувалися на поєднанні конкретних терапевтичних та ортопедичних методів лікування. Оскільки більшість дослідників вважають, що патологія пародонту у хворих на цукровий діабет є локальним проявом діабетичної мікроангіопатії (А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ КОМПЛЕКСНОГО ЛІКУВАННЯ ГЕНЕРАЛІЗОВАНОГО ПАРОДОНТИТУ У ХВОРИХ НА ЦУКРОВИЙ ДІАБЕТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок