Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ КЕРУВАННЯ МАЛИМИ ВІТРИЛЬНИМИ СУДНАМИ

ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ КЕРУВАННЯ МАЛИМИ ВІТРИЛЬНИМИ СУДНАМИ

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ КЕРУВАННЯ МАЛИМИ ВІТРИЛЬНИМИ СУДНАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,58 KB
Завантажень:
300
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Міністерство освіти і науки України
Одеська національна морська академія
Назаров Альберт Георгійович
УДК 656.61.052
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ КЕРУВАННЯ
МАЛИМИ ВІТРИЛЬНИМИ СУДНАМИ
Спеціальність 05.22.16 -"Судноводіння"
Автореферат
дисертації на здобуття вченого ступеня
кандидата технічних наук
Одеса - 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеській національній морській академії Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, професор
Мальцев Анатолій Сидорович,
Одеська національна морська академія,
завідуючий кафедрою керування судном
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Воробйов Юрій Леонідович, Одеський національний морський університет, радник ректора
кандидат технічних наук,
Дудник Сергій Антонович, судноплавна компанія "Каалбай Шиппинг", м. Одеса, провідний спеціаліст
Провідна установа: Український державний морський технічний університет ім. адмірала С.О.Макарова, м. Миколаїв
Захист відбудеться " 6 " травня 2004 р. о 13-00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д41.106.01 в Одеській національній морській академії за адресою: 65029, м. Одеса, вул. Дідріхсона, 8, корп.1, зал вченої ради академії.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Одеської національної морської академії за вище вказаною адресою.
Автореферат розісланий " 5 " квітня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, д.т.н., професор В.А.Голіков


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Питання, пов'язані з проектуванням і експлуатацією малих вітрильних суден, особливо актуальні зараз у зв'язку з посиленим розвитком рекреаційного бізнесу і спорту в контексті екологічних проблем і дефіциту енергоресурсів. Забезпечення ефективної і безпечної експлуатації цих суден, їхнє проектування, створення відповідної нормативної бази і тренажерів для підготовки судноводіїв неможливі без знань особливостей руху вітрильників. Використання енергії вітру обумовлює високу залежність розглянутого типу суден від метеоумов, а малі розміри висувають підвищені вимоги до їхньої мореплавності і безпеки. З погляду динаміки вітрильне судно - це система гідро- і аерокрил, що рухаються на межі розділу водного і повітряного середовищ. Рух вітрильного судна розглядається в першу чергу стосовно напрямку істиного вітру v і характеризується курсом щодо вітру T. Складність і характерна відмінність режимів експлуатації вітрильних суден полягає в наявності ходових кутів крену =0...30 та дрейфу =0...10, у необхідності мати достатню остійність для несення вітрил, а також у широкому діапазоні відносних швидкостей руху Fr=0.15...0.75.
Аеродинамічні характеристики вітрильного оснащення визначаються курсом A відносно вимпельного вітру і його швидкістю vА, кутом крену , а також залежать від численних варіантів постановки і настроювання його елементів. При цьому найчастіше потрібно забезпечити високу точність прийнятих експлуатаційних і проектних рішень. Наприклад, у відповідальних змаганнях спортивних вітрильних суден різниця у швидкості лідерів і аутсайдерів не перевищує 1...2%.
Традиційно використовувані в даний час методи математичного опису вітрильних суден ефективні лише при розгляді рівномірного прямолінійного руху судна під дією гідро- і аеродинамічних сил. У той же час, широке коло задач динаміки вітрильного судна не може бути вирішене таким способом: практика показує, що для комплексної оцінки експлуатаційних якостей варто застосовувати методи, що лежать на стику традиційних розділів теорії корабля. Наприклад, маневрування (а саме - виконання поворотів оверштаг) є невід'ємною складовою частиною ходових якостей на лавіровці. На попутних курсах можливість функціонування обмежена небезпекою брочинга, резонансним розгойдуванням і зниженням ефективності засобів керування. Для деяких суден виконання поворотів у сильний вітер і на хвилі ускладнюється недостатнім інерційнім видвігом, великим аеродинамічним опором надводної частини і т.д. Ці й інші проблеми обумовлюють необхідність підвищення ефективності і керованості суден, обґрунтованого вибору прийомів керування ними, оптимізації гідроаеродинамічного компонування і створення тренажерів для підготовки судноводіїв суден розглянутого типу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ КЕРУВАННЯ МАЛИМИ ВІТРИЛЬНИМИ СУДНАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок