Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розробка та використання моделей теплового стану і аналіз вогнестійкості кабельних трас енергетичних об’єктів

Розробка та використання моделей теплового стану і аналіз вогнестійкості кабельних трас енергетичних об’єктів

Назва:
Розробка та використання моделей теплового стану і аналіз вогнестійкості кабельних трас енергетичних об’єктів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,10 KB
Завантажень:
430
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ІНСТИТУТ ТЕХНІЧНОЇ ТЕПЛОФІЗИКИ
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
Рассамакін Андрій Борисович
УДК 536.24:614.84
Розробка та використання моделей теплового стану і аналіз вогнестійкості кабельних трас
енергетичних об’єктів
05.14.06 – Технічна теплофізика та промислова теплоенергетика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидат технічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті технічної теплофізики Національної академії наук України.
Науковий керівник: Круковський Павло Григорович,
доктор технічних наук, професор,
зав. відділом Інституту технічної теплофізики Національної академії наук України
Офіційні опоненти: Авраменко Андрій Олександрович
доктор технічних наук,
зав. відділом Інституту технічної теплофізики Національної академії наук України
Новак Сергій Вікторович
кандидат технічних наук, заст. директора
Українського науково-дослідного інституту
пожежної безпеки МНС України
Захист відбудеться 09.10. 2007 р. о 14год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.224.01 Інституту технічної теплофізики НАН України за адресою: 03057, м. Київ-57, вул. Желябова, 2а.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту технічної теплофізики НАН України за адресою: 03057, м. Київ-57, вул. Желябова, 2а.
Автореферат розіслано 06.09.2007 р.


Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
к.т.н. О.І. Чайка


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Підвищенню пожежної безпеки енергетичних об'єктів, зокрема АЕС, приділяється велика увага в усьому світі. Серйозну небезпеку з погляду виникнення й розповсюдження пожежі в енергетичних об'єктах займають електричні кабельні траси, зокрема кабельні траси систем безпеки реакторних відділень АЕС. Кабельна траса – це сукупність електричних кабелів і металоконструкцій (арматури, короби та ін.), які використовують для їх прокладки та монтажу. Пожежа в реакторному відділенні АЕС загрожує як прямим збитком ,що завдається пожежею обладнанню АЕС, а саме – припиненням виробітку електроенергії, так і потенційною небезпекою виникнення аварійних ситуацій і аварій, подібних до аварії на Чорнобильській АЕС в 1986 р.
Для зниження небезпеки виникнення та впливу пожежі на обладнання енергетичних об'єктів, кабельні траси, як одне з імовірних джерел пожежі, покривають вогнезахисними матеріалами для підвищення їхньої вогнестійкості. Вогнестійкість кабельної траси – це здатність зберігати функціонування кожного з кабелів, розташованих у металевому коробі, в умовах зовнішньої пожежі, а межею вогнестійкості є час від початку вогневого випробування при стандартному температурному режимі до моменту втрати функціонування будь якого з кабелів.
Згідно діючого в Україні нормативного документу по пожежній безпеці кабельних трас “... при прокладці кабелів, що не поширюють горіння, кожен короб повинен бути покритим по зовнішній поверхні вогнезахисним складом, вогнестійкість якого складає 1,5 години”. У керівництвах СНИП III-33-76 і ДСТУ Б В.1.1-4-98 розглядаються питання пожежної безпеки при експлуатації електричних кабелів, прокладання кабелів у коробах, але там відсутні конкретні рекомендації та технічні рішення щодо забезпечення заданої вогнестійкості кабельних трас у гермозонах АЕС.
Згідно пожежних норм, що діють в Україні, випробування на вогнестійкість проводять в умовах так званого стандартного температурного режиму – режим зміни температури в об'ємі вогневої печі в часі, що має експонентний характер і сягає максимального значення температури 1050 ?С на 90-й хвилині. Необхідно зазначити, що умови вогневих випробувань, які відповідають кривій стандартного температурного режиму є досить жорсткими стосовно теплового впливу на зразки, що випробовуються, особливо для кабельних трас у реакторному відділенні АЕС, де основним пожежним навантаженням є горюча частина кабельних трас, при вигоранні якої характер (темп) зміни та рівень температур є значно нижчим, – так звані умови реального температурного режиму пожежі (далі реальної пожежі).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: Розробка та використання моделей теплового стану і аналіз вогнестійкості кабельних трас енергетичних об’єктів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок