Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАСТОСУВАННЯ СТЕРЖНЕВИХ АПАРАТІВ ЗОВНІШНЬОЇ ФІКСАЦІЇ ПРИ РЕКОНСТРУКТИВНИХ ВТРУЧАННЯХ НА КУЛЬШОВОМУ СУГЛОБІ У ДІТЕЙ (АНАТОМО-БІОМЕХАНІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ)

ЗАСТОСУВАННЯ СТЕРЖНЕВИХ АПАРАТІВ ЗОВНІШНЬОЇ ФІКСАЦІЇ ПРИ РЕКОНСТРУКТИВНИХ ВТРУЧАННЯХ НА КУЛЬШОВОМУ СУГЛОБІ У ДІТЕЙ (АНАТОМО-БІОМЕХАНІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ)

Назва:
ЗАСТОСУВАННЯ СТЕРЖНЕВИХ АПАРАТІВ ЗОВНІШНЬОЇ ФІКСАЦІЇ ПРИ РЕКОНСТРУКТИВНИХ ВТРУЧАННЯХ НА КУЛЬШОВОМУ СУГЛОБІ У ДІТЕЙ (АНАТОМО-БІОМЕХАНІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,36 KB
Завантажень:
162
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Державна установа“
Інститут патології хребта та суглобів
імені професора М.І. Ситенка Академії медичних наук України”
СКРЕБЦОВ ВОЛОДИМИР ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 616.728.3 – 089.84 – 053.5/.7
ЗАСТОСУВАННЯ СТЕРЖНЕВИХ АПАРАТІВ ЗОВНІШНЬОЇ ФІКСАЦІЇ ПРИ РЕКОНСТРУКТИВНИХ ВТРУЧАННЯХ НА КУЛЬШОВОМУ
СУГЛОБІ У ДІТЕЙ
(АНАТОМО-БІОМЕХАНІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ)
14.01.21 – травматологія та ортопедія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Державній установі “Інститут патології хребта та суглобів
імені професора М.І. Ситенка Академії медичних наук України”
Науковий керівник: доктор медичних наук
ХМИЗОВ Сергій Олександрович,
Державна установа “Інститут патології хребта та суглобів імені професора
М.І. Ситенка Академії медичних наук України”, завідуючий відділом патології хребта та суглобів дитячого віку
Офіційні опоненти: доктор медичних наук професор
БУР’ЯНОВ Олександр Анатолійович
Національний медичний університет
ім. акад. О.О. Богомольця МОЗ України,
завідувач кафедри травматології та ортопедії
доктор медичних наук професор
ІСТОМІН Андрій Георгійович,
Харківський державний медичний університет МОЗ України, професор кафедри травматології, ортопедії та ВПХ
Захист відбудеться 16.11.2007 р. об 11.30 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.607.01 Державної установи “Інститут патології хребта та суглобів імені професора М.І. Ситенка Академії медичних наук України” (61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 80).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Державної установи “Інститут патології хребта та суглобів імені професора М.І. Ситенка Академії медичних наук України” (61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 80).
Автореферат розісланий 12.10.2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук професор В.О. Радченко
Актуальність проблеми. Патологія кульшового суглоба (КС), яка супроводжується зміщенням проксимального відділу стегна (природжені, патологічні і деякі інші вивихи), та особливо так звані застарілі дислокації (більше 6 місяців) відносяться до однієї з найбільш тяжких груп ортопедичних захворювань, що призводять до ранньої інвалідизації (Tonnis D., 1987).
Традиційні методи, пов’язані з одномоментною корекцією елементів кульшового суглоба та його гіпсовою іммобілізацією, не дають у повній мірі можливість відновити правильні взаємовідносини в ньому, призводять до розвинення контрактур у суглобах оперованої кінцівки, зниження м’язового тонусу, ускладнюють догляд за хворим у післяопераційному періоді
(Ахтямов И.Ф., 1992).
Одним із перспективних напрямів у хірургії КС є використання для лікування застарілих дислокацій стегна апаратів зовнішньої фіксації (АЗФ). Найбільше поширення отримали апарати Ілізарова (Ахтямов И.Ф., 1992; Тепленький М.П. и др., 2000). Вони використовуються як для низведення головки стегнової кістки з метою корекції положення проксимального відділу стегна при вивиху перед відкритим вправленням (Гафаров Х.З. и др., 1989), так і для закритого вправлення головки стегнової кістки (Григорьев В.И. и др., 1985; Тихоненков Е.С., 1996), проте при цьому порожнина суглоба залишається заповненою інтерпонуючими м’якими тканинами, які не сприяють формуванню конгруентності та підсилюють гіперпресію у КС. Відомі методи застосування АЗФ для фіксації та розвантаження КС після відкритого вправлення стегна, формування склепіння кульшової западини (Ахтямов И.Ф., 1992), при лікуванні асептичних некрозів головки стегнової кістки, варусної деформації шийки стегнової кістки, патологічних і посттравматичних вивихів стегна (Гафаров Х.З., 1995; Тихоненков Е.С., 1996; Шевцов В.И. и др., 1996; Андреев П.С. и др., 2001).
На сьогоднішній день не існує єдиної точки зору в оцінці ролі АЗФ при лікуванні застарілих дислокацій у КС та виборі компоновки АЗФ для реконструкції КС. Велика кількість варіантів установки тазової опори, неоднозначність трактовки отриманих даних свідчать про недостатню розробленість цієї проблеми.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЗАСТОСУВАННЯ СТЕРЖНЕВИХ АПАРАТІВ ЗОВНІШНЬОЇ ФІКСАЦІЇ ПРИ РЕКОНСТРУКТИВНИХ ВТРУЧАННЯХ НА КУЛЬШОВОМУ СУГЛОБІ У ДІТЕЙ (АНАТОМО-БІОМЕХАНІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок