Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕЦЕПЦІЯ ТВОРЧОСТІ ДАНІЕЛА ДЕФО І ДЖОНАТАНА СВІФТА В УКРАЇНІ

РЕЦЕПЦІЯ ТВОРЧОСТІ ДАНІЕЛА ДЕФО І ДЖОНАТАНА СВІФТА В УКРАЇНІ

Назва:
РЕЦЕПЦІЯ ТВОРЧОСТІ ДАНІЕЛА ДЕФО І ДЖОНАТАНА СВІФТА В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,64 KB
Завантажень:
184
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені Володимира Гнатюка
ШАЛАТА ОЛЕГ МИХАЙЛОВИЧ
УДК 821.161.2 : 821.111(092)
[Дефо.Свіфт]
РЕЦЕПЦІЯ ТВОРЧОСТІ
ДАНІЕЛА ДЕФО І ДЖОНАТАНА СВІФТА В УКРАЇНІ
10.01.05- порівняльне літературознавство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Тернопіль – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрах англійської мови і теорії та історії української літератури Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат філологічних наук, доцент
Кузик Данило Миколайович,
Дрогобицький державний педагогічний
університет імені Івана Франка,
доцент кафедри англійської мови
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Волков Анатолій Романович,
Чернівецький Національний університет,
імені Юрія Федьковича,
професор кафедри романської та класичної філології
(секція теорії та історії світової літератури)
кандидат філологічних наук, доцент
Гижий Владислав Любомирович,
Тернопільський державний педагогічний
університет імені Володимира Гнатюка,
доцент кафедри історії української літератури
Провідна установа: Львівський Національний університет імені Івана Франка
Міністерства освіти і науки України, кафедра світової літератури
Захист відбудеться 30.11.2001 p. o 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К. 58. 053. 02 у Тернопільському державному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка.
Із дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Тернопільського державного педагогічного університету ім. Володимира Гнатюка (46027, м. Тернопіль, вул. М. Кривоноса, 2).
Автореферат розісланий 30.10.2001 p.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради І. В.Папуша
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
В Україні спроба комплексного дослідження рецепції творчості англійських письменників Даніела Дефо (1659? ? 1731) і Джонатана Свіфта (1667 ? 1745), творчому суперництву котрих багато завдячує література Просвітництва, здійснюється вперше. Популярність романів "Робінзон Крузо" та "Гулліверові подорожі" досі пояснювали лише їх високими художніми якостями. Недобачалися, поряд із суб'єктивною, об'єктивні причини їх широкої читаності: нові суспільні реалії у Великобританії за Ґеорга І Ганноверського (1714 ? 1727) ? занепад англійської мови і літератури, ослаблення англіканської церкви, інтернаціоналізація народних цінностей ? викликали занепокоєння громадян, тож поява нового типу романів Д. Дефо і Дж. Свіфта, хоч-не-хоч, зацікавлювала найширші читацькі кола не лише художністю, але й морально-політичною оцінкою їх поточного суспільного становища, даною найавторитетнішими в тодішній Великобританії національними мислителями.
Нині українське літературознавство відроджується на Франковому принципі: "Критика ніколи не повинна відривати проізвод від общества" (себто "твір від суспільства"). В. Жирмунський підкреслював: "Не можна також погодитися з виключенням із розгляду літературного розвитку фактів і факторів соціальних… Ми не уявляємо собі можливості виключити з вивчення сатири Свіфта той "політичний контекст", яким визначається її зміст… Це означало б закривати очі на реальні літературні факти або, користуючись порівнянням із сусідньої області ? лінгвістики, вивчати слова, не враховуючи їх значень". Для вивчення рецепції творчості Д. Дефо і Дж. Свіфта в Україні ця заувага дуже слушна, адже "Гулліверові подорожі" дослідники нерідко схильні розглядати як відповідь англіканця-консерватора Свіфта пуританинові-лібералу Дефо:
Актуальність дослідження визначається назрілою потребою узагальнюючого дослідження рецепції в Україні літератури англійського Просвітництва: у цім контексті світової слави романи-алегорії Д. Дефо "Робінзон Крузо" і Дж. Свіфта "Гулліверові подорожі" заслуговують на першочергову увагу, оскільки в Україні їх рецепція твориться більше двох століть, проте досі не досліджувалася.
Зв?язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертації узгоджується з планами наукових досліджень кафедри англійської мови Дрогобицького педагогічного університету ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: РЕЦЕПЦІЯ ТВОРЧОСТІ ДАНІЕЛА ДЕФО І ДЖОНАТАНА СВІФТА В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок