Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРАТЕГІЧНЕ ПЛАНУВАННЯ РОЗВИТКУ МУНІЦИПАЛЬНОГО УТВОРЕННЯ

СТРАТЕГІЧНЕ ПЛАНУВАННЯ РОЗВИТКУ МУНІЦИПАЛЬНОГО УТВОРЕННЯ

Назва:
СТРАТЕГІЧНЕ ПЛАНУВАННЯ РОЗВИТКУ МУНІЦИПАЛЬНОГО УТВОРЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,67 KB
Завантажень:
107
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДОНЕЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УПРАВЛІННЯ
ФОЛОМІНА СВІТЛАНА АНАТОЛІЇВНА
УДК 342.25
СТРАТЕГІЧНЕ ПЛАНУВАННЯ РОЗВИТКУ
МУНІЦИПАЛЬНОГО УТВОРЕННЯ
Спеціальність 25.00.04 – Місцеве самоврядування
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з державного управління
Донецьк – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому державному університеті управління Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Науковий керівник - кандидат економічних наук, доцент
Смерічевський Сергій Францевич
Донецький державний університет управління
Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк),
професор кафедри маркетингу.
Офіційні опоненти:
доктор наук з державного управління, доцент Саханенко Сергій Єгорович, Одеський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України (м. Одеса), професор кафедри державного управління та місцевого самоврядування;
кандидат наук з державного управління Стойка Андрій Васильович, Донецький державний університет управління Міністерства освіти і науки України (м.Донецьк),
помічник ректора.
Захист дисертації відбудеться 20 травня 2008 року о 14.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.107.01 у Донецькому державному університеті управління Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, просп. Б. Хмельницького, 108.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького державного університету управління Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 163а.
Автореферат розісланий 18 квітня 2008 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Я.С. Клейнер
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Місцеве самоврядування як політико-правовий інститут, у межах якого здійснюється управління місцевими справами у низових адміністративно-територіальних одиницях (громадах) через і завдяки самоорганізації місцевих жителів, за згодою і при підтримці держави є характерною ознакою демократичного розвитку і являє собою один з найважливіших елементів взаємозв’язку держави і суспільства, реалізації можливостей кожного громадянина. Місцеве самоврядування виступає як органічна єдність прав і обов’язків територіальної громади у вирішенні питань місцевого значення.
Зміна суспільних орієнтирів, економічні трансформації, процеси глобалізації і регіоналізації економіки, які відбуваються паралельно і одночасно, зростання рівня самостійності і відповідальності територіальних громад за власне майбутнє вимагають нових принципів і механізмів саморегуляції суспільства.
Муніципальне утворення як найближчий до людини рівень територіальної організації влади і управління в Україні відчуває сьогодні тиск значного комплексу специфічних проблем як у соціальній, так і в економічній сферах суспільного життя, наслідком чого є незадовільний рівень життя населення, періодичне зростання соціальної напруженості, громадянська і політична апатія, які позначаються на темпах розвитку процесів демократизації в українському суспільстві.
Суттєвий внесок у формування теоретичних і методичних засад розвитку системи місцевого самоврядування в Україні на усіх його рівнях своїми працями внесли В. Бакуменко,О. Бойко-Бойчук, Р. Брусак, В. Воронкова, В. Дорофієнко, Г. Дробенко, В. Кампо, О. Лебединська, В. Переверзєв, В. Пілюшенко, С. Поважний, В. Погоріло, М. Пухтинський, Ю. Свірський, О. Соскін, А. Ткачук, Ю.Шаров та інші дослідники. Однак і сьогодні залишаються недостатньо розробленими науково-теоретичні і методологічні засади довгострокового планування і програмування соціально-економічного розвитку муніципального утворення, ефективної організації взаємодії органів місцевого самоврядування з територіальною громадою у процесі прийняття рішень стосовно її розвитку. Розробка концептуальних засад, теоретико-методологічних підходів до формування стратегічних планів соціально-економічного розвитку муніципального утворення на основі ефективного використання муніципальних ресурсів, включаючи творчий і громадянський потенціал населення, розвиток форм і методів залучення широких кіл громадськості до стратегічного планування муніципального розвитку є важливою науковою задачею сьогодення, що визначає актуальність теми дисертаційного дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СТРАТЕГІЧНЕ ПЛАНУВАННЯ РОЗВИТКУ МУНІЦИПАЛЬНОГО УТВОРЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок