Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕХАНІЗМИ ПЛАСТИЧНОЇ ДЕФОРМАЦІЇ В ОБ’ЄМНИХ МЕТАЛЕВИХ СТЕКЛАХ

МЕХАНІЗМИ ПЛАСТИЧНОЇ ДЕФОРМАЦІЇ В ОБ’ЄМНИХ МЕТАЛЕВИХ СТЕКЛАХ

Назва:
МЕХАНІЗМИ ПЛАСТИЧНОЇ ДЕФОРМАЦІЇ В ОБ’ЄМНИХ МЕТАЛЕВИХ СТЕКЛАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,53 KB
Завантажень:
271
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР“
ХАРКІВСЬКИЙ ФІЗИКО-ТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
бакай Сергій олександрович
УДК 620.17:539.213:669.018
МЕХАНІЗМИ ПЛАСТИЧНОЇ ДЕФОРМАЦІЇ В ОБ’ЄМНИХ МЕТАЛЕВИХ СТЕКЛАХ
01. 04. 13 – фізика металів
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків – 2004
Дисертацією є рукопис
Дисертація виконана в Національному науковому центрі
"Харківський фізико-технічний інститут"
Науковий керівник: | доктор фізико-математичних наук, професор, академік НАН України Неклюдов Іван Матвійович, (Національного науковий центр "Харківський фізико-технічний інститут", генеральний директор )
Офіційні опоненти: | доктор фізико-математичних наук, професор, Пугачов Анатолій Тарасович, (Національний технічний університет „Харківський політехнічний інститут”, завідувач кафедрою фізики металів і надпровідників, м. Харків)
доктор фізико-математичних наук, професор, Бенгус Володимир Зиновйович, (Фізико-технічний інститут низьких температур НАН України ім. Б.І. Вєркіна, м. Харків, старший науковий співробітник )
Провідна установа: | Інститут Металофізики ім. Г. В. Курдюмова НАН України, м. Київ
Захист відбудеться " 21 " вересня 2004 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.845.01 в Національному науковому центрі "Харківський фізико-технічний інститут”, за адресою: 61108, м. Харків, вул. Академічна,1.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного наукового центру "Харківський фізико-технічний інститут", за адресою: 61108, м. Харків, вул. Академічна,1.
Автореферат розісланий „ 19 ” серпня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор фізико-математичних наук |
М.І.Айзацький


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Відтоді, як в 1960 році було вперше отримане металеве скло (МС) Au-Si засобом швидкого гарту розчину, вироблені різноманітні вигляди МС (аморфних металевих сплавів), з розчинів. Тоді же почалися інтенсивні дослідження структури і фізичних властивостей МС. Виявилося, що властивості МС істотно залежать від складу і режиму приготування (в частковості, від швидкості гарту). Завдяки цьому механічні, електрофізичні і магнітні властивості МС вдалося змінювати в дуже широких межах, домагаючись їх унікальних сполучень. Як слідство, МС виявилися надто перспективними матеріалами при використанні в різноманітних областях включаючи енергетику і наукоємні технології, тому об'єми їхнього виробництва дуже швидко стали більшими.
Важливою властивістю МС є те, що вони володіють високою (близької до теоретичної) міцністю, в лаві випадків, що перевищує міцність високоміцних кристалічних сталей, а також мають високу твердість і зносостійкість. Широке застосування отримали магнітні матеріали на основі МС. З одного боку, шляхом підбору хімічного складу і режимів термомагнітної обробки виявилося можливим отримати високі значення магнітної проникністі, індукції насичення при низькій коерцитивній силі і низьких втратах на перемагнічування, тобто високоякісні магнітом’які матеріали. З іншого боку, деякі МС після спеціальної термообробки, або при зміні композиції набувають властивостей магнітожорстких матеріалів з високою енергією перемагнічування. Підбором хімічного складу МС можна управляти величиною і знаком температурного коефіціента електроопіру. Деякі МС володіють задовільною радіаційною стійкістю і, в лаві випадків, високою корозійною стійкістю.
Високий рівень фізико-механічних властивостей і розвинення в технології виготовлення МС визначили почало їх досвідченого і промислового виробництва для рішення широкого спектру технічних задач. В нинішній час МС застосовують в якості магнітопровідів записуючей звуко - і відео – апаратури, силових трансформаторів і електродвигунів, як активні елементи різноманітних датчиків фізичних величин і магнітооптичних запоминающих приладів, в якості конструкційних і корозійно–стійких матеріалів. Технології отримання МС з необхідними властивостями удосконалюються, а області і об'єми їхнього застосування поширюються.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МЕХАНІЗМИ ПЛАСТИЧНОЇ ДЕФОРМАЦІЇ В ОБ’ЄМНИХ МЕТАЛЕВИХ СТЕКЛАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок