Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ КЛІНІКИ, ДІАГНОСТИКИ ТА ХІРУРГІЧНОГО ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ТОКСИЧНИЙ ЗОБ У ПОХИЛОМУ І СТАРЕЧОМУ ВІЦІ

ОСОБЛИВОСТІ КЛІНІКИ, ДІАГНОСТИКИ ТА ХІРУРГІЧНОГО ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ТОКСИЧНИЙ ЗОБ У ПОХИЛОМУ І СТАРЕЧОМУ ВІЦІ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ КЛІНІКИ, ДІАГНОСТИКИ ТА ХІРУРГІЧНОГО ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ТОКСИЧНИЙ ЗОБ У ПОХИЛОМУ І СТАРЕЧОМУ ВІЦІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,53 KB
Завантажень:
321
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЛЬВІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. Данила Галицького
СИРОЇД Олександр Михайлович
УДК: 616.441-008.61-07-089-053.88/.9
ОСОБЛИВОСТІ КЛІНІКИ, ДІАГНОСТИКИ ТА ХІРУРГІЧНОГО
ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ТОКСИЧНИЙ ЗОБ
У ПОХИЛОМУ І СТАРЕЧОМУ ВІЦІ
14.01.03 - хірургія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Львів - 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Львівському державному медичному університеті ім. Данила Галицького МОЗ України.
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор, академік АМН України Павловський Михайло Петрович - завідувач кафедри факультетської хірургії Львівського державного медичного університету ім. Данила Галицького МОЗ України
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Шідловський Віктор Олександрович - завідувач кафедри факультетської хірургії Тернопільської державної медичної академії ім. І.Я. Горбачевського МОЗ України;
доктор медичних наук, професор Макар Дмитро Арсеньєвич - професор кафедри загальної хірургії Львівського державного медичного університету ім. Данила Галицького МОЗ України.
Провідна установа:
Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України, кафедра хірургії.
Захист відбудеться 28 лютого 2003 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.600.01 у Львівському державному медичному університеті ім. Данила Галицького МОЗ України (79010, м. Львів, вул. Пекарська, 69)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Львівського державного медичного університету ім. Данила Галицького МОЗ України (79010, м. Львів, вул. Січових Стрільців, 6)
Автореферат розісланий 17 січня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Чуклін С.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Захворювання щитоподібної залози (ЩЗ) широко розповсюджені у популяції і можуть супроводжуватися підвищеною, нормальною або пониженою тироїдною функцією (Стернюк Ю.М., Білинський Б.Т., Флорес Й., 1995). Найчастіше до виникнення симптомів гіпертирозу призводять хвороба Базедова-Ґрейвса (ХБҐ) і вузловий токсичний зоб або вогнищева автономно функціональна тироїдна тканина (АФТТ) (Gittoes N.J., Franklyn J.A, 1998). Частота виявлення різних форм токсичного зоба залежить від віку пацієнтів і кількості йоду у біосфері (Yamada T., Sato A., 1999).
Вивчення проблеми ендемічного зоба у Прикарпатському регіоні має свою історію і пов’язано з іменами Акімова В.Й., Барвінського С.Р., Виговського В.П., Глухенького Т.Т., Горницького О.І., Детюк Є.С., Караванова Г.Г., Макарухи Й.А., Макара Д.А., Павловського М.П., Подорожнього П.Г., Рудницької А.Ю., Уріна В.М., Чеповського В.С. та ін. Завдяки цим вченим у 50-70-х роках минулого століття сформувалася львівська школа тироїдологів, яка має значні наукові здобутки. Однак, патоморфоз тироїдної патології, поява нових методів обстеження ЩЗ, велика кількість хворих на токсичний зоб у нашому регіоні спонукають до подальших досліджень у цьому напрямку.
Згідно з літературними повідомленнями у йододефіцитних регіонах основною причиною тиротоксикозу (ТТ) в осіб похилого і старечого віку є вузловий токсичний зоб (Laurberg P. et al., 2000): у 60% хворих із гіпертирозом на території Німеччини й у 45% пацієнтів у Франції до розвитку гіперфункції ЩЗ призводить АФТТ (Kristensen H.L. et al., 1995). В Україні цей показник вивчено не достатньо.
Клінічна картина ТТ в осіб віком понад 60 років атипова, тому досить часто захворювання діагностують пізно, вже на вісцеропатичній стадії (Finucane P., Anderson C., 1995; Sawin C.T., 2000). У зв’язку з цим, актуальним залишається питання про причини такого перебігу гіпертирозу у хворих похилого і старечого віку та проблема своєчасної діагностики ТТ.
Водночас, результати різних методів лікування пацієнтів з токсичним зобом у віці понад 60 років не можуть задовільнити клініцистів через значний відсоток ускладнень і виникнення у подальшому тироїдної дисфункції.
У більшості європейських країн комплексну медикаментну терапію розглядають як основний спосіб лікування хворих на ТТ (Балаболкин М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ КЛІНІКИ, ДІАГНОСТИКИ ТА ХІРУРГІЧНОГО ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ТОКСИЧНИЙ ЗОБ У ПОХИЛОМУ І СТАРЕЧОМУ ВІЦІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок