Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УКРАЇНСЬКЕ СЕЛЯНСТВО В СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІЙ СТРУКТУРІ СУСПІЛЬСТВА НА ПОЧАТКУ ХХ СТ.

УКРАЇНСЬКЕ СЕЛЯНСТВО В СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІЙ СТРУКТУРІ СУСПІЛЬСТВА НА ПОЧАТКУ ХХ СТ.

Назва:
УКРАЇНСЬКЕ СЕЛЯНСТВО В СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІЙ СТРУКТУРІ СУСПІЛЬСТВА НА ПОЧАТКУ ХХ СТ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,15 KB
Завантажень:
290
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Вовк Юрій Іванович
УДК 323.325:316,23 (477)“19”
УКРАЇНСЬКЕ СЕЛЯНСТВО В СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІЙ СТРУКТУРІ СУСПІЛЬСТВА НА ПОЧАТКУ ХХ СТ.
07.00.01 – історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Донецьк – 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Черкаському державному технологічному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – доктор історичних наук, професор
Бушин Микола Іванович,
завідувач кафедри історії України
Черкаського державного технологічного університету
Офіційні опоненти – доктор історичних наук, професор
Тригуб Петро Микитович,
завідувач кафедри історії та філософії Миколаївської філії Національного університету “Києво-Могилянська Академії”
кандидат історичних наук
Темірова Надія Романівна,
доцент кафедри історіографії, джерелознавства, археології та методики викладання історії
Донецького національного університету
Провідна установа – Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, кафедра історії України
Захист відбудеться 20.03. 2003 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.02 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24, ІІ корпус, ауд. 32.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24).
Автореферат розісланий 15.02.2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.В. Крапівін


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Характерною рисою кінця ХХ століття був процес становлення і розбудови незалежної української держави, складовим чинником якого було підвищення інтересу до ключових аспектів української історії, що спостерігається як у широких верствах вітчизняного суспільства, так і серед науковців. Так склалося, що впродовж існування тоталітаризму в Україні, важливі сторінки національної історії кінця ХІХ – початку ХХ ст. для широкої громадськості були “білими плямами”. У першу чергу, це стосується аграрної історії України. Радянська історична наука прерогативу надавала вивченню питань, пов'язаних з історією КПРС, КПУ, пролетаріату, класової боротьби. Зокрема, з позицій останньої висвітлювалась й історія українського селянства. Тому не дивно, що український селянин, його духовність, політична культура, соціальна активність, правовий статус, багатогранне економічне життя залишилися поза увагою радянської історіографії. Лише зі здобуттям Україною незалежності розпочався процес подолання такої ситуації. У загальному контексті історії України однією з важливих є проблема місця та ролі селянства у соціально-економічній структурі суспільства на початку ХХ століття. Інтерес науковців має об'єктивний характер, пов'язаний, по-перше, з процесом відродження державності України, а, по-друге, з якісно новим щаблем розвитку вітчизняної історичної науки. Неабиякого значення дана проблематика набула на сучасному етапі трансформації аграрного сектора економіки України, яка активно розгорнулася після Указу Президента України “Про невідкладні заходи щодо прискорення реформування аграрного сектора економіки” від 3 грудня 1999 року. Нововведення, що мали місце на початку ХХ ст. і ті, що запроваджуються нині, мають у своїй основі дуже багато спільного. Так, наприклад, як на початку ХХ ст., так і в кінці відбувається становлення українського селянина – власника за однакових соціально-економічних передумов та обставин. Тому цілком очевидним є те, що об'єктивне вивчення досвіду має не лише пізнавально-наукове, а й практичне значення. Без детального, конструктивно-критичного підходу важко уникнути ускладнень на шляху ефективного реформування сільськогосподарського виробництва в сучасних умовах.
Отже, тема дисертаційного дослідження має наукове, загальногуманітарне, суспільно-політичне значення, що і обумовлює її актуальність.
Предметом дослідження є селянське господарство та його функціонування в період становлення ринкових відносин, соціально-економічний та правовий статус селянства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: УКРАЇНСЬКЕ СЕЛЯНСТВО В СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІЙ СТРУКТУРІ СУСПІЛЬСТВА НА ПОЧАТКУ ХХ СТ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок