Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЯ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ СТУДЕНТІВ В УМОВАХ ОСОБИСТІСНО ОРІЄНТОВАНОГО НАВЧАННЯ

ОРГАНІЗАЦІЯ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ СТУДЕНТІВ В УМОВАХ ОСОБИСТІСНО ОРІЄНТОВАНОГО НАВЧАННЯ

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЯ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ СТУДЕНТІВ В УМОВАХ ОСОБИСТІСНО ОРІЄНТОВАНОГО НАВЧАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,52 KB
Завантажень:
57
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМ. Г.С. СКОВОРОДИ
ЛУЦЕНКО ВІКТОРІЯ ВІКТОРІВНА
УДК 378.148
ОРГАНІЗАЦІЯ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ СТУДЕНТІВ В УМОВАХ
ОСОБИСТІСНО ОРІЄНТОВАНОГО НАВЧАННЯ
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Харків – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківському державному педагогічному університеті
імені Г.С. Сковороди, Міністерство освіти і науки України, м. Харків.
Науковий керівник : доктор педагогічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
Євдокимов Віктор Іванович,
Харківський державний педагогічний
університет ім. Г.С. Сковороди,
перший проректор, завідувач кафедри
педагогіки початкового навчання та дошкільного виховання.
Офіційні опоненти : доктор педагогічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
Бойко Алла Микитівна,
Полтавський державний педагогічний
університет ім. В.Г. Короленка,
проректор з наукової роботи,
завідувач кафедри педагогіки;
кандидат педагогічних наук, доцент,
Покроєва Любов Денисівна,
Харківський обласний науково-методичний
інститут безперервної освіти, ректор.
Провідна установа : Криворізький державний педагогічний університет, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Кривий Ріг.
Захист відбудеться “ 16 ” грудня 2002 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.053.04 у Харківському державному педагогічному університеті ім.Г.С. Сковороди за адресою : 61002, м. Харків, вул. Артема, 29, ауд. № 216.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Харківського державного педагогічного університету ім. Г.С. Сковороди (61168, м. Харків, вул. Блюхера, 2, ауд. № 215-В).
Автореферат розісланий “12 ” листопада 2002 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Золотухіна С.Т.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. Система підготовки педагогічних кадрів в Україні переживає період пошуку стратегічних шляхів свого розвитку, який розпочався в кінці 80-х – початку 90-х рр. з різкої, але справедливої критики існуючої системи педагогічної освіти. Відмічались її авторитарність, консерватизм, відсутність вибору в навчанні, перевантаженість студентів, недостатні обсяги самостійної роботи, насадження однаковості й однодумності (В.Андрущенко, М. Євтух, І.Зязюн, Б. Коротяєв, В. Козаков та ін.).
Оновлення педагогічної освіти, на думку відомих науковців (В.Буряк, А.Бойко, С.Гончаренко, В.Кремень, В.Лозова, О.Савченко, О.Сухомлинська, І.Прокопенко, Г.Троцко, Г.Шевченко та ін.), має здійснюватися на принципах демократизації, особистісного підходу, гуманізації і гуманітаризації.
Рух за оновлення освіти сприяв формуванню ідеї переходу до особистісно орієнтованого навчання, яке можна визначити як організацію навчального процесу, спрямовану на оволодіння системою знань, умінь і навичок, способів творчої діяльності, ціннісних орієнтирів, необхідних для виконання науково-навчальних завдань, значущих для особистості. Вони мають забезпечувати можливість використання різних способів розв'язування задач, які сприятимуть розвитку особистості, її інтелектуального й духовного потенціалу.
На сьогодні існує реальна загроза того, що може статись вихолощення самої ідеї особистісно орієнтованого підходу. Більше того, це обов'язково відбудеться за умови, що особистість, як і раніше, будуть розуміти як сукупність соціально значущих якостей людини. Якщо цей стан у науці зберігатиметься й надалі, тоді треба буде визнати, що в ідеї особистісно орієнтованого навчання нічого нового немає, бо в традиційній системі постійно говорили про необхідність розвитку особистості і точно так же її розуміли.
Проголошення в Національній доктрині розвитку освіти України особистісної орієнтації як одного з пріоритетів державної політики в розвитку освіти вимагає великої роботи з формування змісту освіти, адекватного меті, та виявлення способів його засвоєння з урахуванням унікальності й неповторності кожної особистості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЯ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ СТУДЕНТІВ В УМОВАХ ОСОБИСТІСНО ОРІЄНТОВАНОГО НАВЧАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок