Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОЛЬКЛОРНІ ДЖЕРЕЛА ТВОРЧОСТІ Р.БЕРНСА ТА В.СКОТТА В КОНТЕКСТІ АНТИНОМІЇ ” ІСТОРІЯ -ВИГАДКА”

ФОЛЬКЛОРНІ ДЖЕРЕЛА ТВОРЧОСТІ Р.БЕРНСА ТА В.СКОТТА В КОНТЕКСТІ АНТИНОМІЇ ” ІСТОРІЯ -ВИГАДКА”

Назва:
ФОЛЬКЛОРНІ ДЖЕРЕЛА ТВОРЧОСТІ Р.БЕРНСА ТА В.СКОТТА В КОНТЕКСТІ АНТИНОМІЇ ” ІСТОРІЯ -ВИГАДКА”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,00 KB
Завантажень:
448
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
БАГРАТІОН–МУХРАНСЬКА КАРІНА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 398.87
ФОЛЬКЛОРНІ ДЖЕРЕЛА ТВОРЧОСТІ Р.БЕРНСА ТА В.СКОТТА В КОНТЕКСТІ АНТИНОМІЇ ” ІСТОРІЯ -ВИГАДКА”
10.01.07 – фольклористика
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Киів-2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі фольклористики Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Дунаєвська Лідія Францівна,
Інститут філології Київського національного
університету імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри фольклористики
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор,
Качкан Володимир Атаназійович,
Івано-Франківська державна медична академія,
завідувач кафедри українознавства
кандидат філологічних наук,
Янковська Жанна Олександрівна,
Національний університет „Острозька Академія”,
доцент кафедри культурології та філософії
Провідна установа: Луганський державний педагогічний
університет імені Тараса Шевченка,
Міністерства освіти і науки України, м.Луганськ
Захист відбудеться 28 жовтня 2005 р. о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.001.15 із захисту докторських дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01017, Київ, бул. Т.Шевченка, 14, конференц-зал.
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці імені М.О.Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, Київ 33, вул.. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “_28_” _вересня 2005р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор фiлологiчних наук, професор Л.М.Копаниця
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження зумовлюється великою кількістю подібностей в інтелектуальному та культурному розвитку України та Шотландії, таких як залежність від інородних культур, опір процесу асиміляції, міфологізація знакових постатей історії, чия діяльність широко відображена у фольклорних та історичних пам’ятках тощо. Як шотландські, так і українські письменники часто зверталися до патріотичної проблематики. Такі митці, як Т.Шевченко, Марко Вовчок, Ю.Федькович, С.Витвицький, Г.Хоткевич та інші точно відтворили менталітет представників своєї нації, апелюючи до історії та фольклору, а І.Франкові належать переклади шотландських балад та розвідка про них. Хоча мета дослідження не передбачає проведення паралелей між шотландською та українською фольклорною та історичною спадщиною в процесі їх трансформації у художню літературу, в роботі запропоновано систематизацію шотландського фольклорного та історичного матеріалу, що є благодатним ґрунтом для україно-шотландського дослідження реалізації антиномії "історія-вигадка" у фольклорі та літературі.
Дослідження передбачає з’ясування взаємодії фольклору, літератури та історії як типового явища, притаманного багатьом культурам. Це одна з перших спроб в Україні проаналізувати розвиток шотландського національного менталітету з прадавніх часів до часів Р.Бернса та В.Скотта. Проблема, яка порушується у роботі, досліджена в аспекті теорії фольклорно-літературних та історичних зв’язків, ґенези творчого стилю письменників, проблематики їх творчості. Художня та ідеологічна структури національної творчості як дзеркала менталітету етносу реалізуються в роботі через аналіз антиномії "історія-вигадка" й зумовлені вирішенням однієї з найнагальніших проблем у фольклористиці. Дисертація сприятиме дослідженню співіснування та взаємодоповнення фольклорних та історичних інформаційних джерел у літературі та виявленню особливостей у творчому процесі письменників, чий геній формувався у схожих з Україною історичних умовах.
Зв’язок роботи із науковими програмами, планами, темами. Дисертацію виконано на кафедрі фольклористики Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, до комплексних наукових та навчально-методичних планів якої входить проблема дослідження фольклористичного та літературознавчого аналізу текстів, взаємозв’язку фольклору та літератури.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФОЛЬКЛОРНІ ДЖЕРЕЛА ТВОРЧОСТІ Р.БЕРНСА ТА В.СКОТТА В КОНТЕКСТІ АНТИНОМІЇ ” ІСТОРІЯ -ВИГАДКА”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок