Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МІЖНАРОДНІ СТАНДАРТИ РІВНОПРАВ’Я ТА ЗАХИСТУ ПРАВ ЖІНОК ТА ПРАКТИКА УКРАЇНИ

МІЖНАРОДНІ СТАНДАРТИ РІВНОПРАВ’Я ТА ЗАХИСТУ ПРАВ ЖІНОК ТА ПРАКТИКА УКРАЇНИ

Назва:
МІЖНАРОДНІ СТАНДАРТИ РІВНОПРАВ’Я ТА ЗАХИСТУ ПРАВ ЖІНОК ТА ПРАКТИКА УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,04 KB
Завантажень:
262
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ІНСТИТУТ ЗАКОНОДАВСТВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
ЧИЖМАРЬ КАТЕРИНА ІВАНІВНА
УДК 341.231.14 (477)
МІЖНАРОДНІ СТАНДАРТИ РІВНОПРАВ’Я ТА ЗАХИСТУ ПРАВ ЖІНОК ТА ПРАКТИКА УКРАЇНИ
12.00.11. – міжнародне право
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі міжнародного права і порівняльного правознавства Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України
Науковий керівник: доктор юридичних наук, професор
Дмитрієв Анатолій Іванович,
Українська академія зовнішньої торгівлі,
професор кафедри міжнародного права
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор Баймуратов Михайло Олександрович,
Маріупольський державний гуманітарний університет,
завідувач кафедри правознавства
кандидат юридичних наук, доцент
Фисун Юлія Юріївна,
Український центр міжнародних
гуманітарних програм (м.Київ),
начальник юридичного департаменту
Провідна установа: Інститут міжнародних відносин Київського національного
університету імені Тараса Шевченка
Захист відбудеться 05.06.2007 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.867.01 в Інституті законодавства Верховної Ради України за адресою: 04053, м. Київ, провулок Несторівський, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту законодавства Верховної Ради України за адресою: 04053, м. Київ, провулок Несторівський, 4.
Автореферат розісланий 04.05. 2007 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О. М. Биков
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертаційного дослідження визначається, перш за все, тим, що не зважаючи на те, що в сучасному міжнародному праві склався і ствердився принцип поваги до прав і свобод людини, жінки, як одна з найменш соціально захищених груп населення, все ще залишаються з різних причин суб’єктами-об’єктами систематичної різноманітної дискредитації, що актуалізує не тільки міжнародне співробітництво, а й наукові дослідження в цій сфері міжнародного права.
У підсумковому документі Всесвітнього саміту-2005 (Резолюція 60/5 Генеральної Асамблеї ООН) керівники держав світу підтвердили свій намір досягти повного та ефективного здійснення Резолюції 1325 (2000) Ради Безпеки. Вони підкреслили важливість урахування жіночої проблематики та створення рівних можливостей для активної участі жінок в усіх зусиллях щодо підтримки миру та заохочення до миру та безпеки, а також необхідність підвищення їх ролі у прийнятті рішень на всіх рівнях.
Рівноправ’я жінок знайшло визнання, закріплення і вдосконалення в численних універсальних міжнародних документах: Загальній декларації прав людини 1948 р., Міжнародному пакті про економічні, соціальні та культурні права 1966 р., Міжнародному пакті про громадянські і політичні права 1966 р. та практично у всіх основних універсальних та регіональних конвенціях щодо прав людини. Найбільш виразне втілення гарантія рівності прав чоловіків та жінок дістала в Конвенції про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок 1979 р. Зазначена Конвенція стала новим етапом у розвиткові принципу рівності прав жінок і чоловіків з урахуванням ґендерного підходу до його реалізації, який розвинув положення міжнародних пактів про права людини і перетворив їх на міжнародні стандарти. Останні передбачають необхідність особливих додаткових заходів для забезпечення рівноправ’я та захисту прав жінок, розвитку соціального становища останніх, щоб вони були спроможні реалізувати своє рівноправ’я. Це і є врахуванням соціальної конструкції статі, яка обумовлює перепони в реалізації жінками свого рівноправ’я внаслідок народження дітей, фізіологічних відмінностей їх організму, створення стереотипів ролі чоловіків і жінок в суспільстві.
В дисертаційному дослідженні різних аспектів цієї теми було використано і враховано праці російських та іноземних вчених, правознавців та міжнародників, зокрема, таких як: Л.А. Алексідзе, В. Брайтон, Е. Бредні, Г.К. Дмитрієва, М. Дженіс, В.Н. Додонова, Л. Зваак, В.А. Карташкіна, Ю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: МІЖНАРОДНІ СТАНДАРТИ РІВНОПРАВ’Я ТА ЗАХИСТУ ПРАВ ЖІНОК ТА ПРАКТИКА УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок