Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ТВОРЧОГО ЗВ’ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ У ДОШКІЛЬНИКІВ ІЗ ЗАТРИМКОЮ ПСИХІЧНОГО РОЗВИТКУ

ФОРМУВАННЯ ТВОРЧОГО ЗВ’ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ У ДОШКІЛЬНИКІВ ІЗ ЗАТРИМКОЮ ПСИХІЧНОГО РОЗВИТКУ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ТВОРЧОГО ЗВ’ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ У ДОШКІЛЬНИКІВ ІЗ ЗАТРИМКОЮ ПСИХІЧНОГО РОЗВИТКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,82 KB
Завантажень:
425
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ДЕФЕКТОЛОГІЇ АПН УКРАЇНИ
 
МАРЧЕНКО ІННА СЕРГІЇВНА
УДК 376.36:376.42:373.2
ФОРМУВАННЯ ТВОРЧОГО ЗВ’ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ У ДОШКІЛЬНИКІВ ІЗ ЗАТРИМКОЮ ПСИХІЧНОГО РОЗВИТКУ
13.00.03 – корекційна педагогіка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата педагогічних наук
Київ – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова
Науковий керівник -- доктор педагогічних наук, професор
Шеремет Марія Купріянівна,
Національний педагогічний університет
імені М.П. Драгоманова, завідувач
кафедри логопедії
Офіційні опоненти -- доктор педагогічних наук, професор
дійсний член АПН України
Вашуленко Микола Самійлович,
головний учений секретар АПН України
-- кандидат педагогічних наук, старший
науковий співробітник
Вавіна Людмила Сергіївна,
Інститут дефектології АПН України,
завідувач лабораторії тифлопедагогіки
Провідна установа -- Південноукраїнський педагогічний
університет імені К.Д. Ушинського,
кафедра дефектології та фізичної
реабілітації,
Міністерство освіти і науки України,
м. Одеса
Захист відбудеться “______” ____________ 2001 р. о ______ год. на
засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.450.01 в Інституті дефектології АПН України (04060, Київ, вул. М. Берлинського, 9).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій частині Інституту дефектології АПН України за адресою: 254060, Київ, вул. М. Берлинського, 9.
Автореферат розісланий “_____” ____________ 2001 року.
Вчений секретар спеціалізованої Колупаєва А.А.
вченої ради


Загальна характеристика роботи
 
Актуальність дослідження. Становлення національної школи і ефективне реформування освіти в Україні є вимогою часу. Цей процес зумовлений змінами у суспільно-політичному житті і засвідчений Законом про освіту, Державною національною програмою “Освіта” (Україна ХХІ століття), концепцією мовної освіти.
У проекті Державного освітнього стандарту з української мови (початкова ланка) визначено мету навчання, яка полягає у формуванні умінь і навичок структурувати висловлювання у межах змісту навчання і вікових особливостей учнів початкових класів. В повній мірі це відноситься і до дітей із затримкою психічного розвитку.
Удосконалення системи навчання дітей із затримкою психічного розвитку вимагає більш глибшого вивчення особливостей підготовки цієї категоріі дітей до навчання в школі. Від того, яким буде зміст підготовки до навчання та саме як вона буде здійснюватися, залежить не лише якість шкільного навчання, а й формування особистості майбутнього учня.
Проблема затримки психічного розвитку (далі ЗПР) дитини розглядається психологами та педагогами як одна з актуальних психолого-педагогічних проблем. Разом з тим вивчення дітей цієї категорії розпочато порівняно недавно, а тому проблема фактично залишається малорозробленою і досить актуальною.
Як засвідчує аналіз літературних джерел, окремі дослідження присвячені етіології ЗПР, пошуку засобів корекції (Л.С. Вавіна, Т.П. Вісковатова, Т.О. Власова, Т.В. Єгорова, Т.Д. Ілляшенко, К.С. Лебединська, В.І. Лубовський, М.В. Марковська, Т.І. Мокряк, М.С. Певзнер, М.В. Рождественська Т.В. Сак та інші ).
На проблемі вивчення пізнавальноі діяльності дітей зосередили свою увагу Т.В. Єгорова, Г.І. Жаренкова, В.П. Кудрявцева, Н.О. Менчинська, В.І. Лубовський, В.І. Насонова, В.М. Синьов, Н.М. Стадненко, У.В. Ульєнкова, В.В. Тарасун, С.О. Тарасюк, М.К. Шеремет, О. М. Цимбалюк.
В психолого-педагогічному аспекті особливості мовленнєвого розвитку дошкільників та школярів із ЗПР також вивчалися багатьма дослідниками. Відомі роботи, які розкривають такі особливості мовлення цих дітей, як відставання в оволодінні мовленням, запізніле функціювання неологізмів (Н.Ю. Борякова, 1983, О.С. Слєпович, 1978, Р.Д. Трігер, 1981, 1984), низький рівень мовленнєвої активності, бідність, недиференційованість словника (О.Д. Кошелєва, 1972, О.С. Слєпович, 1978, С.Г. Шевченко, 1979, 1994), недостатня сформованість граматичної будови (Г.Н. Рахмакова, 1987, Є.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ТВОРЧОГО ЗВ’ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ У ДОШКІЛЬНИКІВ ІЗ ЗАТРИМКОЮ ПСИХІЧНОГО РОЗВИТКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок