Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Підвищення Ефективності провітрювання залізорудних шахт після масових вибухів

Підвищення Ефективності провітрювання залізорудних шахт після масових вибухів

Назва:
Підвищення Ефективності провітрювання залізорудних шахт після масових вибухів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,71 KB
Завантажень:
323
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І Науки УКРАЇНИ
НаціональнИЙ гірничИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Євстратенко Ігор Анатолійович
УДК 622.235.38:622.4
Підвищення Ефективності провітрювання
залізорудних шахт після масових вибухів
Спеціальність 05.26.01 – “Охорона праці”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ - 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі аерології та охорони праці Національного гірничого університету (м. Дніпропетровськ) Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник - доктор технічних наук, професор
ГОЛІНЬКО Василь Іванович,
Національний гірничий університет Міністерства
освіти і науки України, (м. Дніпропетровськ),
завідувач кафедри аерології та охорони праці.
Офiцiйнi опоненти:
доктор технічних наук, професор
Гурін Аркадій Олександрович,
Криворізький технічний університет Міністерства
освіти і науки України, завідувач кафедри
охорони праці;
кандидат технічних наук
Калякін Станіслав Олександрович,
Донецький національний технічний університет
Міністерства освіти і науки України,
доцент кафедри будівництва шахт та підземних споруд.
Провідна установа – Український державний науково-дослідний інститут безпеки праці та екології в гірничорудній і металургійній промисловості Міністерства промислової політики України, лабораторія рудникової аерології (м. Кривий Ріг).
Захист дисертацiї вiдбудеться "_16_" __лютого___ 2006 р. о 14 годинi на засiданнi спеціалізованої вченої ради Д 08.080.07 при Національному гірничому університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 49027, м. Днiпропетровськ, пр. К.Маркса, 19.
З дисертацiєю можна ознайомитись у бiблiотецi Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 49027, м. Днiпропетровськ, пр. К.Маркса, 19.
Автореферат розiсланий "_13__"___січня____2006 р.
Вчений секретар
спецiалiзованої вченої ради
к.т.н., доцент А.А. Колб


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Сучасні залізорудні шахти України, що відпрацьовують потужні рудні поклади, характеризуються високою інтенсивністю і концентрацією гірничих робіт із застосуванням масових вибухів при видобутку корисних копалини.
При масовому обрушенні залізної руди в камерах використовується велика кількість вибухових речовин (десятки і сотні тонн), які підриваються одночасно. Кожен вибух призводить до утворення значної кількості токсичних газів, що представляють небезпеку для здоров'я і життя гірників. Для боротьби з ними здійснюють регламентоване за часом провітрювання після якого проводяться подальші роботи з видачі відбитої руди на поверхню. Незважаючи на досить тривале провітрювання, інколи, через значний час після початку провітрювання, в гірничих виробках, що прилягають до камери, спостерігаються випадки перевищення гранично допустимих концентрацій (ГДК), установлених для вибухових газів, що спричиняє тяжкі отруєння гірників.
Залізна руда після вибуху являє собою подрібнену гірську масу, що має досить значну пористість і здатна поглинати значні обсяги газів, у тому числі оксидів азоту та оксиду вуглецю, що представляють основну небезпеку. Концентрація оксиду вуглецю та оксидів азоту в порожнечах і порах відбитої гірської маси може досягати відповідно 3,5 і 0,018 об.%. Раптове непрогнозоване виділення продуктів вибуху становить серйозну небезпеку для людей, які працюють у гірничих виробках.
Вивченню явищ, пов'язаних з аерогазодинамічними процесами, що протікають у гірничих виробках шахт при проведенні масових вибухів, присвячена значна кількість досліджень. Але дотепер відсутні достовірні дані про механізм переносу токсичних газів через товщину відбитої руди і завалені породи, що ускладнює прогнозування газодинамічних явищ, які за певних умов можуть значно впливати на стан рудникової атмосфери.
Сукупність цих чинників обумовлює актуальність досліджень, спрямованих на вивчення процесу виходу вибухових газів із заваленого простору в гірничі виробки, що прилягають до нього, і розробку способів та засобів управління провітрюванням, що забезпечують підвищення рівня безпеки праці на залізорудних шахтах після проведення масових вибухів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Підвищення Ефективності провітрювання залізорудних шахт після масових вибухів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок