Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕЛІГІЙНИЙ ФАКТОР У КОНТЕКСТІ ГЕОПОЛІТИЧНИХ ТРАНСФОРМАЦІЙ НА ГАЛИЦЬКО-ВОЛИНСЬКИХ ЗЕМЛЯХ (ДРУГА ПОЛОВИНА XIII – ПЕРША ПОЛОВИНА XV ст.)

РЕЛІГІЙНИЙ ФАКТОР У КОНТЕКСТІ ГЕОПОЛІТИЧНИХ ТРАНСФОРМАЦІЙ НА ГАЛИЦЬКО-ВОЛИНСЬКИХ ЗЕМЛЯХ (ДРУГА ПОЛОВИНА XIII – ПЕРША ПОЛОВИНА XV ст.)

Назва:
РЕЛІГІЙНИЙ ФАКТОР У КОНТЕКСТІ ГЕОПОЛІТИЧНИХ ТРАНСФОРМАЦІЙ НА ГАЛИЦЬКО-ВОЛИНСЬКИХ ЗЕМЛЯХ (ДРУГА ПОЛОВИНА XIII – ПЕРША ПОЛОВИНА XV ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,85 KB
Завантажень:
353
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ ФІЛОСОФІЇ ІМЕНІ Г.С.СКОВОРОДИ
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
ШЕРЕТЮК РУСЛАНА МИКОЛАЇВНА
УДК 21.009:322 (477.8) „12/14”
РЕЛІГІЙНИЙ ФАКТОР У КОНТЕКСТІ ГЕОПОЛІТИЧНИХ ТРАНСФОРМАЦІЙ НА ГАЛИЦЬКО-ВОЛИНСЬКИХ ЗЕМЛЯХ
(ДРУГА ПОЛОВИНА XIII – ПЕРША ПОЛОВИНА XV ст.)
Спеціальність 09.00.11 – релігієзнавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ - 2006
Дисертація є рукописом.
Робота виконана на кафедрі мистецтвознавства та культурології Рівненського інституту слов’янознавства Київського славістичного університету.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Стоколос Надія Георгіївна
(Рівненський інститут слов’янознавства Київського славістичного університету, завідувач кафедри філософії і соціальних наук)
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Уткін Олександр Іванович
(Міжнародний Соломонів університет (Київ),
завідувач кафедри історії)
кандидат історичних наук
Крижановська Оксана Олегівна
(Інститут історії України НАН України,
старший науковий співробітник)
Провідна установа: Полтавський державний педагогічний університет імені В.Г.Короленка (кафедра історії України)
Захист відбудеться 16 червня 2006 р. о 14 год. на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.161.03 в Інституті філософії імені Г.С.Сковороди НАН України (01001, Київ, вул. Трьохсвятительська, 4).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту філософії імені Г.С.Сковороди НАН України (01001, Київ, вул. Трьохсвятительська, 4).
Автореферат розісланий 15 травня 2006 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради
кандидат філософських наук, доцент Бучма О.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Сучасне національне і духовне відродження України гальмується деструктивними релігійно-церковними процесами, які здебільшого інспіруються зарубіжними політичними і клерикальними центрами. Розкол і кризовий стан Українського Православ’я, невизнаний патріарший статус Української Греко-Католицької Церкви мають геополітичне підґрунтя. Претензії на гегемонію на слов’янському Сході Московської патріархії як „третього Риму”, Східна політика Папського престолу, пріоритетним напрямком якої завжди була не стільки Україна, як православна Росія - це реальність наших днів.
Досліджувані в даній дисертації події і процеси (другої половини XIII – першої половини XV ст.) рефлексують до сучасності, оскільки дозволяють виявити витоки та історичні прецеденти тієї клерикальної геополітики зарубіжних релігійних центрів, з якою нині стикається Україна і які в минулому призвели до трансформацій релігійно-церковного життя на галицько-волинських землях.
Існування Галицько-Волинського князівства, незважаючи на державну деструкцію Київської Русі й цезуру монгольського завоювання, дало можливість йому ще понад сто років репрезентувати державність у взаєминах з державами Європи та релігійними центрами західного і східного християнства – Папським престолом і Константинопольською патріархією. Галицько-Волинське князівство було, по суті, захисним бар’єром Європи від спустошливої монголо-татарської навали. Саме тому воно опинилося в епіцентрі Східної політики Римської курії, одним із визначальних компонентів якої на той час був золотоординський фактор.
У сучасному українському релігієзнавстві не отримали належного системного опрацювання, історіософського обґрунтування, релігієзнавчого аналізу Східна політика Римської курії з урахуванням монгольського фактору. Саме тому засоби і методи папської дипломатії в контексті унійної політики Апостольської столиці, спрямованість і наслідки наступу польського католицизму на галицько-волинських землях, що стали предметом цього дослідження, належать не лише до історичної ретроспективи, а потребують сучасного порівняльного аналізу.
Галицька митрополія, утворена 1303 р. як вияв прагнення українців до церковної самостійності і чинник національного значення, стала об’єктом геополітичної боротьби Польщі, Литви й Московії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РЕЛІГІЙНИЙ ФАКТОР У КОНТЕКСТІ ГЕОПОЛІТИЧНИХ ТРАНСФОРМАЦІЙ НА ГАЛИЦЬКО-ВОЛИНСЬКИХ ЗЕМЛЯХ (ДРУГА ПОЛОВИНА XIII – ПЕРША ПОЛОВИНА XV ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок