Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБИСТІСНІ ДЕТЕРМІНАНТИ ГУМАНІЗАЦІЇ ВЗАЄМИН У ПЕДАГОГІЧНОМУ ПРОЦЕСІ

ОСОБИСТІСНІ ДЕТЕРМІНАНТИ ГУМАНІЗАЦІЇ ВЗАЄМИН У ПЕДАГОГІЧНОМУ ПРОЦЕСІ

Назва:
ОСОБИСТІСНІ ДЕТЕРМІНАНТИ ГУМАНІЗАЦІЇ ВЗАЄМИН У ПЕДАГОГІЧНОМУ ПРОЦЕСІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,54 KB
Завантажень:
218
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Центральний інститут післядипломної педагогічної освіти
Академії педагогічних наук України
НОСОВА Наталя Володимирівна
УДК 159. 922.7 (043.3)
ОСОБИСТІСНІ ДЕТЕРМІНАНТИ ГУМАНІЗАЦІЇ ВЗАЄМИН У ПЕДАГОГІЧНОМУ ПРОЦЕСІ
19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ - 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті психології ім. Г.С.Костюка АПН України, лабораторія психології особистості ім. П.Р.Чамати.
Науковий керівник - доктор психологічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України,
Боришевський Мирослав Йосипович,
Інститут психології ім. Г.С. Костюка АПН України,
лабораторія психології особистості ім. П.Р. Чамати, завідувач
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор,
Приходько Юлія Олексіївна,
Національний педагогічній університет
ім. М.П. Драгоманова,
кафедра психології і педагогіки, професор;
кандидат психологічних наук
Авдєєва Ірина Миколаївна,
Інститут психології ім. Г.С. Костюка АПН України, лабораторія історії психології, докторант.
Провідна установа Прикарпатський Національний університет ім. Василя Стефаника, кафедра педагогічної та вікової психології, Міністерство освіти і науки України,
м. Івано-Франківськ.
Захист відбудеться “18” травня 2007 р. о 12-00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.455.02 в Центральному інституті післядипломної педагогічної освіти АПН України за адресою: 04053, м. Київ, вул. Артема, 52-А, корпус 3, зала засідань.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Центрального інституту післядипломної педагогічної освіти АПН України за адресою: 04053, м. Київ, вул. Артема, 52-А, корпус 3.
Автореферат розісланий “17” квітня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.С.Снісаренко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. У реалізації багатьох завдань розбудови демократичної української держави все виразніше виступає нагальна потреба у гуманітаризації державотворчих процесів, в гуманізації усього суспільного життя. Передусім це стосується інституцій, котрі за своєю головною суттю, природою є гуманітарними, а тому й найбільш відповідальними за досягнення у нашій державі високих духовних, гуманістичних цілей, за реабілітацію та творення соціально довершених, моральних цінностей. Головна відповідальність за гуманізацію суспільного життя лежить передусім на освітянській системі, на тих інституціях, котрі створюють і реалізують концепції, програми освіти й виховання підростаючого покоління, формування особистості громадян незалежної української держави.
Національною Доктриною розвитку освіти в Україні визначені нові пріоритети побудови національної системи освіти, де особлива роль належить особистісній орієнтації навчально-виховного процесу, а також інтеграції і розвитку педагогічної та психологічної наук. Однією з провідних ідей Доктрини розвитку освіти в Україні є ідея подальшої гуманізації навчально-виховного процесу. Найголовніші завдання гуманізації педагогічного процесу пов’язані із забезпеченням вищого рівня активності та самоактивності дитини, що сприяє розвиткові її потенційних можливостей – як успадкованих, так і тих, що набуваються нею у процесі індивідуальної діяльності, у творчому оволодінні суспільними цінностями, в їх самостійній апробації, вдосконаленні, а водночас у самозбагаченні та саморозвитку власних здібностей (Г.Балл, О.Барбіна, М.Боришевський, П.Лушин, С.Максименко, Ю.Приходько, А.Сущенко та ін.).
Особистісно орієнтована педагогічна діяльність, в основі якої лежить гуманістична психологія, націлена на пріоритет індивідуальності, самобутності, самоцінності індивіда, на невідступне врахування вихователем того факту, що кожен учень є носієм унікального суб’єктивного досвіду (І.Авдєєва, В. Андрущенко, Ш. Амонашвілі, В.Бедерханова, М.Боришевський, В.Кремень, Н.Крилова, О.Пєхота, Ю.Приходько, В.Семиченко, І.Якиманська та ін.), носієм лише йому притаманних певних можливостей, здатностей, здібностей.
Ось чому головне завдання педагога полягає у тому, щоб відшукати у кожній дитини те своєрідне, неповторне і підтримати його, допомогти учневі усвідомити власну своєрідність, посприяти розвиткові його потенційних можливостей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ОСОБИСТІСНІ ДЕТЕРМІНАНТИ ГУМАНІЗАЦІЇ ВЗАЄМИН У ПЕДАГОГІЧНОМУ ПРОЦЕСІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок