Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДМИТРО ДОНЦОВ ЯК ІДЕОЛОГ І ТЕОРЕТИК УКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛІЗМУ

ДМИТРО ДОНЦОВ ЯК ІДЕОЛОГ І ТЕОРЕТИК УКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛІЗМУ

Назва:
ДМИТРО ДОНЦОВ ЯК ІДЕОЛОГ І ТЕОРЕТИК УКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛІЗМУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,02 KB
Завантажень:
436
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ШЛІХТА Ірина Василівна
УДК 94(477): 172.15 Донцов
ДМИТРО ДОНЦОВ ЯК ІДЕОЛОГ І ТЕОРЕТИК
УКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛІЗМУ
Спеціальність 07.00.01 – Історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
КИЇВ – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі новітньої історії України історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: кандидат історичних наук, доцент
Пивовар Сергій Федорович,
Київський національний
університет імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри новітньої історії України
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Миронець Надія Іванівна,
Інститут української археографії та джерелознавства
ім. М.С. Грушевського НАН України,
в.о. завідувача відділу джерел з новітньої історії України;
кандидат історичних наук
Даниленко Олександр Вікторович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
асистент кафедри української історії та етнополітики
Провідна установа: Інститут історії України НАН України, м. Київ.
Захист дисертації відбудеться 19 вересня 2005 р., о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.20 в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 349).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий 14 липня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук, доцент Сокірко О.Г.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Структура дисертації обумовлена метою та завданнями дослідження. Вона складається зі вступу, чотирьох розділів, висновків, списку використаних джерел і літератури та додатків. До основного тексту дисертації включено 2 таблиці. Загальний обсяг дисертації – 263 с. (обсяг основного тексту 193 с.). Список використаних джерел і літератури містить 424 позиції (44 с.); обсяг додатків – 24 с.
Вступ. Актуальність дослідження. Попри постійне наукове зацікавлення постаттю Дмитра Донцова – найуспішнішого ідеолога українського націоналізму –природа його світоглядної еволюції, суть ідеології “чинного націоналізму”, а також характер впливу ідей Донцова на сучасне йому українське націоналістичне середовище залишаються нез’ясованими. Сучасна історіографія досі не запропонувала виваженої оцінки місця та ролі Донцова в історії України першої половини ХХ століття.
Характер дослідження “чинного націоналізму”, навіть у наш час, залежить від панівної в суспільстві політичної кон’юнктури. На початку 1990-х рр. спостерігався бум громадського зацікавлення особою Донцова. У той період українські історики, по суті, виконували соціальне замовлення. Вони прагнули “обілити” ідеолога “чинного націоналізму”, який замовчувався або “очорнювався” в радянські часи. З другої половини 1990-х рр. очевидним є спад громадського інтересу до даної проблеми.
Актуальність піднятої проблеми зумовлюється також її практичним значенням. Ідеї Д. Донцова можна залучити до процесу формування державницької доктрини сучасної України, а виховний потенціал “чинного націоналізму” використати в системі національної освіти, насамперед на рівні середньої школи. Крім того, з’ясування внеску Донцова в теоретичне осмислення явищ нації та націоналізму допоможе простежити тяглість розвитку студій націоналізму в Україні та по-новому оцінити внесок вітчизняних дослідників у становлення даної галузі знання.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертації узгоджується із загальним напрямком історичних і політологічних досліджень, що провадяться Київським національним університетом імені Тараса Шевченка. Зокрема, вона пов’язана з науковою темою “Історія формування і розвитку української держави” (державний реєстраційний номер № 01БФ046-01), яка розробляється на історичному факультеті університету.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ДМИТРО ДОНЦОВ ЯК ІДЕОЛОГ І ТЕОРЕТИК УКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛІЗМУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок