Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВЖИВАННЯ ЧАСОВИХ ФОРМ ДІЄСЛОВА В СУЧАСНІЙ АНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ (на матеріалі трьох функціональних стилів)

ВЖИВАННЯ ЧАСОВИХ ФОРМ ДІЄСЛОВА В СУЧАСНІЙ АНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ (на матеріалі трьох функціональних стилів)

Назва:
ВЖИВАННЯ ЧАСОВИХ ФОРМ ДІЄСЛОВА В СУЧАСНІЙ АНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ (на матеріалі трьох функціональних стилів)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,01 KB
Завантажень:
382
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені І.І.МЕЧНИКОВА
Лучак Микола Миколайович
УДК: 811.111’366.58
ВЖИВАННЯ ЧАСОВИХ ФОРМ ДІЄСЛОВА
В СУЧАСНІЙ АНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ
(на матеріалі трьох функціональних стилів)
Спеціальність 10.02.04 — германські мови
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Одеса — 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: | доктор філологічних наук, професор
ЛЕВИЦЬКИЙ Віктор Васильович,
Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, завідувач кафедри германського,
загального та порівняльного мовознавства
Офіційні опоненти: |
доктор філологічних наук, професор
ПОЛЮЖИН Михайло Михайлович,
Ужгородський національний університет,
завідувач кафедри англійської мови
кандидат філологічних наук, доцент
МОРОЗОВА Ірина Борисівна,
Одеський національний університет ім. І.І.Мечникова,
доцент кафедри граматики англійської мови
Провідна установа: | Київський національний лінгвістичний університет, кафедра граматики та історії англійської мови, Міністерства освіти і науки України, м. Київ
Захист відбудеться 18 квітня 2003 року о 1330 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.051.02 Одеського національного університету імені І.І.Мечникова за адресою: 65058, м. Одеса, Французький бульвар, 24/26, ауд. 91.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Одеського національного університету за адресою: 65026, м. Одеса, вул. Преображенська, 24.
Автореферат розісланий 14.03.2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Черноіваненко Є.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Розуміння мови як системи взаємозв’язаних елементів стало домінуючим у лінгвістичних дослідженнях останніх десятиліть. На основі цих досліджень закріпився погляд, згідно з яким реалізація в мові одиниць одного рівня перебуває в залежності від реалізації одиниць іншого рівня. Виходячи з цього твердження можна припустити, що між семантикою слова та його граматичним оформленням і вживанням повинна існувати певна залежність, зокрема, між семантикою дієслова та його граматичними категоріями.
Актуальність теми. Реферована робота присвячена комплексному вивченню проблеми реалізації категорії граматичного часу дієслова в залежності від його різнопланової семантики у функціональних стилях сучасної англійської мови: художньому, науковому і публіцистичному.
Проблема категорії часу — одна з тих, які найбільше приваблюють увагу дослідників. І це не випадкове явище, якщо врахувати складність і значення цієї проблеми та її важливість як для теорії мовознавства, так і для практики володіння мовою, а також практики викладання іноземної мови.
Час (поряд з простором) — це об’єктивно-реальна форма існування матерії. Три фундаментальні категорії — простір, час і рух — утворюють єдність, яка знаходить вираження як на рівні понятійного, так і на рівні мовного членування світу.
Проблемою темпоральності в різний час і в різних мовах займалися багато лінгвістів (Я.Ф.Аскін, 1966; І.С.Бик, 1995; Я.Г.Біренбаум, 1981; О.В.Бондарко, 1984; О.Єсперсен, 1958; Г.А.Золотова, 1975; І.П.Іванова, 1961; А.В.Кравченко, 1990; А.К.Корсаков, 1978; Е.Я.Мороховська, 1993; О.І.Смирницький, 1958; І.Б.Хлєбнікова, 1991; Дж.Лайонз, 1968; Р.Кверк, 1985; Дж.Уард, 1966 та ін.).
Дослідження цих науковців відрізняються за обсягом досліджуваного матеріалу (від аналізу окремої лексеми чи мінімальної лексичної парадигми до дослідження лексичної чи лексико-граматичної темпоральної системи в цілому).
Узагальнене поняття часу включає в себе поняття реальний час як форму буття світу, концептуальний час як форму його відображення в людській свідомості у вигляді часових понять, і мовний час як форму репрезентації цих понять у мові.
Оскільки концептуальна модель складається з переплетення результатів двох ступенів пізнання — чуттєвого й логічного, то виділяється ще й перцептивний час як самостійний параметр духовного життя суспільства й особистості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ВЖИВАННЯ ЧАСОВИХ ФОРМ ДІЄСЛОВА В СУЧАСНІЙ АНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ (на матеріалі трьох функціональних стилів)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок