Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІНАНСИ СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ В ПЕРІОД ПЕРЕХОДУ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ ДО РИНКОВИХ ВІДНОСИН

ФІНАНСИ СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ В ПЕРІОД ПЕРЕХОДУ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ ДО РИНКОВИХ ВІДНОСИН

Назва:
ФІНАНСИ СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ В ПЕРІОД ПЕРЕХОДУ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ ДО РИНКОВИХ ВІДНОСИН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,84 KB
Завантажень:
198
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КАЗНОВА МАРГАРИТА ІГОРІВНА
УДК 364.05
ФІНАНСИ СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ В ПЕРІОД
ПЕРЕХОДУ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ ДО РИНКОВИХ
ВІДНОСИН
спеціальність 08.04.01 “Фінанси, грошовий обіг і кредит”
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
КИЇВ – 2000
Дисертацією є рукопис
Работа виконана в Київському національному економічному університеті, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент
Опарін Валерій Михайлович,
Київський національний економічний університет,
професор кафедри фінансів
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Василик Остап Дмитрович,
Киівський національний університет ім. Тараса Шевченка,
завідувач кафедрою фінансів, грошового обігу і кредиту
кандидат економічних наук,
Буковинський Станіслав Альбінович,
Національний банк України, радник Голови
Провідна установа: Тернопільська академія народного господарства,
кафедра фінансів,
Міністерство освіти і науки України, (м. Тернопіль)
Захист відбудеться “_17_” листопада 2000р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.02 у Київському національному економічному університеті за адресою:
03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 214.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1.
Автореферат розісланий “_13_” жовтня 2000р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.М. Поддєрьогін
 


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Україна проходить перехідний період від адміністративно-командної до ринкової економіки. У цих умовах трансформуються усі сфери суспільства, реформується фінансовий механізм, з?являються нові важелі впливу на економічний і суспільний розвиток держави, у тому числі і на соціальну сферу. Її функціонування неможливе без відповідного фінансування, яке до цього часу в основному здійснюється за рахунок бюджетних коштів, котрих унаслідок фінансової кризи вкрай бракує. У зв?язку з тим, що роль і значення соціальної сфери у суспільстві дуже важливі, постає завдання реформування системи її фінансування. Необхідно дослідити ресурсне забезпечення соціальної сфери для виходу її з кризового стану і подальшого розвитку.
Формуючи систему ринкових відносин, наша країна інтегрується у світову економіку, однією з основних рис якої є розвинена соціальна сфера. Вона забезпечує, відповідно до конституційних прав, підтримку і підвищення рівня життя населення, нарощування культурного, наукового, духовного потенціалу суспільства. Вона може стати каталізатором ринкових відносин і згладити негативні явища перехідного періоду. Але це можливо за умови достатності її фінансового забезпечення. Дослідження проблем фінансування соціальної сфери грунтується насамперед на теоретичному трактуванні її ролі у створенні валового внутрішнього продукту. Світова економічна наука виходить із активної участі соціальної сфери у виробництві ВВП, що визначає і активний характер системи її фінансового забезпечення. Вітчизняна ж економічна теорія і практика виходили з поділу суспільного виробництва на дві сфери – виробничу і невиробничу. Функціонування невиробничої, а по суті соціальної сфери, засновувалось на перерозподілі до неї за допомогою бюджетного механізму створеного у виробничій сфері продукту, тобто мало пасивний характер. Перехід до ринкових відносин передбачає формування в Україні нової моделі фінансового забезпечення соціальної сфери з метою надійного і повного задоволення соціальних потреб усіх верств населення. Виходячи з викладеного вище, дослідження питань фінансування соціальної сфери є важливим і актуальним як з теоретичних, так і з практичних позицій.
Теоретичні основи фінансів соціальної сфери досить широко висвітлені в економічній літературі. У розробці цієї проблеми взяли участь українські – С.А.Буковинський, О.Д.Василик, О.І.Величко, В.В.Граніш, В.М.Опарін, В.М.Федосов – та російські – Л.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФІНАНСИ СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ В ПЕРІОД ПЕРЕХОДУ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ ДО РИНКОВИХ ВІДНОСИН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок