Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Синтез і стереохімія частково гідрованих похідних 2Н-індазолу

Синтез і стереохімія частково гідрованих похідних 2Н-індазолу

Назва:
Синтез і стереохімія частково гідрованих похідних 2Н-індазолу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,67 KB
Завантажень:
256
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.Н. КАРАЗІНА

 
 
РАЗАК ЯЯ АМАДУ
УДК 547.772.2+535.373.4
Синтез і стереохімія частково гідрованих
похідних 2Н-індазолу
02.00.03-органічна хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук


 
ХАРКІВ-2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі органічної хімії Харківського національного
університету ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України
НАУКОВИЙ КЕРІВНИК доктор хімічних наук, професор
Орлов Валерій Дмитрович
Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразіна,
завідувач кафедри органічної хімії
ОФІЦІЙНІ ОПОНЕНТИ доктор хімічних наук, професор
Кутуля Лідія Антонівна
Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразіна,
професор кафедри функціонального матеріало-
знавства
кандидат хімічних наук, старший науковий
співро бітник
Яременко Федір Георгійович
Інститут фармакотерапії ендокринних захворювань,
ім. В.Я. Данілевського м.Харків,
завідувач лабораторії синтезу гормоноподібних
сполук
 
ПРОВІДНА УСТАНОВА Інститут органічної хімії НАН України,
відділ хімії біологічно-актвних речовин, м. Київ
Захист відбудеться 4 липня 2003р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.14 Харківського національного університету ім. В. Н Каразіна (Україна, 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. 7-80)
З дисертацією можна ознайомитись в Центральній науковій бібліотеці Харків- ського національного університету ім. В.Н. Каразіна (Україна, 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4)
 
Автореферат розісланий “ 03 ” червня 2003р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Чепелєва Л.В
 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однією з найважливіших проблем розвитку хімічної теорії на сучасному етапі є вивчення стереохімії та її взаємозв’язку із властивостями азотовмісних гетероциклічних сполук. На сьогодні багато з аспектів хімії п’ятичленних гетероциклів - похідних 2-піразоліну - достатньо вивчені. Однак для сполук, у яких піразолінове кільце анельоване циклогексановим кільцем (похідних гексагідро-2Н-індазолу), залишається чимало стереохімічних проблем, які потребують подальшого вивчення.
Похідні гексагідро-2Н-індазолу можуть бути розглянуті як близькі структурні аналоги 1,3,5-триарил-2-піразолінів, відомих ефективних органічних люмінофорів. Різноманітні заміщені 2-піразоліну знаходять застосування в техніці як активатори рідких і полімерних сцинтиляторів, барвників для пластмас та оптичних відбілювачів. З іншого боку, інтерес до цього класу сполук обумовлений тим, що вони часто мають різноманітну біологічну активність першорядної важливості для живих систем. Тому проблеми синтезу і стереохімії гексагідро-2Н-індазолів є актуальними з погляду теоретичного і практичного значення.
Виходячи з викладеного вище, стає зрозумілим інтерес до розробки і узагальнення нових методів синтезу похідних 2Н-індазолу з метою їх подальшого практичного застосування.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тематика наукових досліджень кафедри органічної хімії пов’язана з вивченням гетероциклічних систем. Дослідження, проведені під час виконання дисертаційної роботи, були частиною наукової тематики кафедри органічної хімії ХНУ “Дигідропохідні азолопіримідинів, анельованих діазепінів та піразолінів” (№ державної реєстрації 0197U008102), 1997/99. “Конденсовані азотовмісні речовини – продукти реакції циклоконденсації карбонільних сполук з азабінуклеофілами” (№ державної реєстрації 0100U003271, 2000-2002).
Мета і задачі дослідження. Мета даної роботи полягає у вивченні питань особливостей синтезу стереоізомерних частково гідрованих похідних 2Н-індазолу, що містять різноманітні замісники на основі реакції циклічних ?,в- ?енасичених кетонів з арилгідразинами, а також реакцій N-тіокарбамоїл-2-піразолінів з фенацилгалогенідами і хлорпохідними ?-дикарбонільних сполук, дослідженні впливу замісників на стереохімію отриманих сполук, визначенні конфігурації і переважних конформацій стереоізомерних гексагідроіндазолів, вивченні їх спектрально-люмінесцентних властивостей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Синтез і стереохімія частково гідрованих похідних 2Н-індазолу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок