Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕЛІОРАЦІЯ ТЕМНО-КАШТАНОВИХ ВТОРИННО-ОСОЛОНЦЬОВАНИХ ҐРУНТІВ В КОРОТКОРОТАЦІЙНІЙ ОВОЧЕВІЙ СІВОЗМІНІ

МЕЛІОРАЦІЯ ТЕМНО-КАШТАНОВИХ ВТОРИННО-ОСОЛОНЦЬОВАНИХ ҐРУНТІВ В КОРОТКОРОТАЦІЙНІЙ ОВОЧЕВІЙ СІВОЗМІНІ

Назва:
МЕЛІОРАЦІЯ ТЕМНО-КАШТАНОВИХ ВТОРИННО-ОСОЛОНЦЬОВАНИХ ҐРУНТІВ В КОРОТКОРОТАЦІЙНІЙ ОВОЧЕВІЙ СІВОЗМІНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,38 KB
Завантажень:
106
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ХЕРСОНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КРУПІЦА ДМИТРО ОЛЕКСАНДРОВИЧ
УДК 631.6: 631.4: 635: 631.11
МЕЛІОРАЦІЯ ТЕМНО-КАШТАНОВИХ ВТОРИННО-ОСОЛОНЦЬОВАНИХ ҐРУНТІВ В КОРОТКОРОТАЦІЙНІЙ ОВОЧЕВІЙ СІВОЗМІНІ
06.01.02 – сільськогосподарські меліорації
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Херсон – 2001


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті землеробства південного регіону Української Академії Аграрних наук протягом 1997-1999 років.
Науковий керівник: доктор сільськогосподарських наук, професор ЧОРНИЙ СЕРГІЙ ГРИГОРОВИЧ, Херсонський державний педагогічний університет, завідувач кафедри екології та географії.
Офіційні опоненти:
1.
доктор сільськогосподарських наук, професор
ЛИМАР АНАТОЛІЙ ОСТАПОВИЧ, Інститут південного овочівництва і баштанництва УААН, директор.
2.
кандидат сільськогосподарських наук, доцент,
Заслужений працівник народної освіти України
МОРОЗОВ ВОЛОДИМИР ВАСИЛЬОВИЧ, Херсонський державний аграрний університет, проректор, завідувач проблемної науково-дослідної лабораторії еколого-меліоративного моніторингу.
Провідна установа: Інститут гідротехніки і меліорації УААН, відділ меліоративної екології, м. Київ.
Захист відбудеться “_28_” грудня____2001 року о 11_____
годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 47.830.01 в Херсонському державному аграрному університеті за адресою:
73006, м. Херсон, вул. Р. Люксембург, 23.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Херсонського державного аграрного університету.
Автореферат розісланий “ 27 ” листопада____2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, доцент __________________ Базалій В.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В посушливій степовій зоні України близько 80 % зрошуваних земель складають іригаційно деградовані ґрунти. На площі понад 300 тис. гектарів поливи проводяться мінералізованими водами з несприятливим співвідношенням одно – і двовалентних катіонів, що вимагає обов’язкового застосування комплексу заходів по збереженню та відновленню їх родючості.
Хімічна меліорація – основний прийом запобігання іригаційної деградації та боротьби з вторинним осолонцюванням ґрунту. Але в умовах зрошення мінералізованими водами вона бажаного результату не дає в наслідок короткочасної меліоруючої дії. Систематичне ж внесення меліорантів, особливо таких, як фосфогіпс, може викликати негативні екологічні наслідки.
В сучасних умовах надається особлива увага новому еколого–біологічному напрямку землеробства, при якому для одержання високих урожаїв відповідної якості використовуються екологічно чисті “біологічні” прийоми меліорації ґрунтів. Але досліджень в цьому напрямку, звісно, недостатньо. Окрім цього державне фінансування хімічної меліорації земель фактично припинилось. В останні роки щорічна площа меліорованих ґрунтів не перевищувала 1.5-2 % від загальної потреби в гіпсуванні.
У зв’язку з цим набуває гострої необхідності і є актуальним питання удосконалення наукової основи заходів спрямованих на підвищення родючості вторинно-осолонцьованих ґрунтів, пошуку шляхів підвищення ефективності хімічної меліорації, розробки нових більш дешевих, екологічних прийомів меліорації.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами Наукові розробки, узагальненні в дисертації, були складовою частиною тематичного плану Інституту землеробства південного регіону УААН і виконувались за науково-технічною програмою “Ресурсозберігаюче водокористування в АПК” на 1996-2000 роки, № 0197UO15756.
Мета і задачі досліджень. Мета досліджень: розробити та удосконалити екологічні заходи ефективного відтворення родючості темно-каштанових вторинно-осолонцьованих ґрунтів у короткоротаційній овочевій сівозміні в умовах Інгулецької зрошувальної системи з використанням місцевих ресурсів.
В задачі входило: - удосконалити способи меліорації вторинно-осолонцьованих ґрунтів; - визначити можливість і умови використання вапняку в якості хімічного меліоранту вторинно-осолонцьованих ґрунтів; - вивчити дію й післядію хімічної і біологічної меліорації та їх сумісну дію на фізичні властивості ґрунту (щільність будови, пористість, агрегатний і мікроагрегатний стан); - установити вплив меліорації на фізико-хімічні властивості (сольовий склад, катіонний склад ґрунтового поглинального комплексу); - визначити вплив меліорантів на товщину ґрунтової кірки та густоту сходів томатів; - вивчити вплив меліорації на біологічну активність ґрунту; - встановити вплив хімічної і біологічної меліорації на врожайність культур овочевої сівозміни; - дати економічну оцінку різним методам хімічної і біологічної меліорації при застосуванні їх на темно-каштанових вторинно-осолонцьованих зрошуваних ґрунтах півдня України в короткоротаційній овочевій сівозміні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: МЕЛІОРАЦІЯ ТЕМНО-КАШТАНОВИХ ВТОРИННО-ОСОЛОНЦЬОВАНИХ ҐРУНТІВ В КОРОТКОРОТАЦІЙНІЙ ОВОЧЕВІЙ СІВОЗМІНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок