Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Степан Чарнецький у літературно-мистецькому контексті

Степан Чарнецький у літературно-мистецькому контексті

Назва:
Степан Чарнецький у літературно-мистецькому контексті
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,68 KB
Завантажень:
296
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
Мориквас Надія Мирославівна
 
УДК 821.161.2 - 1.09(092)
Степан Чарнецький
у літературно-мистецькому контексті
1900 – 1930-х рр.: еволюція творчості
10.01.01 – українська література
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Львів – 2008

Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі української літератури Інституту українознавства імені Івана Крип’якевича НАН України.
 
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
СЕНИК Любомир Тадейович,
професор кафедри української літератури
імені Михайла Возняка, директор Інституту літературознавчих
студій Львівського національного університету
імені Івана Франка
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
ПОЛІЩУК Ярослав Олексійович
професор кафедри української філології
Національного університету "Острозька Академія",

кандидат філологічних наук
ЛИСЕНКО Наталія Олексіївна,
науковий співробітник відділу літератури ХХ ст.
Інституту літератури імені Т. Г. Шевченка НАН України,
Захист відбудеться 19 червня 2008 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35. 051. 13 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79000, м. Львів, вул. Університетська, 1 (аудиторія 312).
З дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці національного університету імені Івана Франка (м. Львів, вул. Драгоманова, 5).
 
Автореферат розісланий "16" травня 2008 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 35. 051. 13
кандидат філологічних наук, доцент Я.І.Гарасим


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Степан Чарнецький – помітна постать галицького літературно-мистецького життя періоду "Молодої Музи". Проте його життєвий шлях і творча спадщина, на відміну від набутку Богдана Лепкого, Петра Карманського, Василя Пачовського, – досліджена найменше.
Письменник був, поруч з Богданом Лепким, чи не найбільше обдарований різними талантами, які часто „сперечалися” між собою за пріоритет. Талановитий лірик та автор малих форм прози, перекладач і популярний у галицькій міжвоєнній пресі фейлетоніст (псевдонім Тиберій Горобець), виступав із численними літературними і театральними рецензіями, відомий як історик українського галицького театру. У народній пам’яті С. Чарнецький залишився як автор пісні "Ой у лузі червона калина...", що досі є другим, неофіційним гімном українців. Таке поєднання кількох мистецьких обдарувань в одній творчій особистості формує вдячний ґрунт для цікавих спостережень. Варта окремого дослідження кожна грань таланту митця; визначальною вважаємо його поетичну творчість.
Поет С. Чарнецький затертий у пам'яті насамперед через десятиріччя забуття "Молодої Музи". Однак, незважаючи на вагомість набутку перших українських модерністів, яку відродила хвиля культурно-національного піднесення 90-х років минулого століття, зацікавлення сучасного літературознавства галицькими поетами доволі стримане. Навіть у модерністському дискурсі імґя автора "В годині сумерку" не завжди згадується в контексті цього угруповання. Дослідники раннього українського модернізму зосереджують переважно увагу на найяскравіших його представниках, хоча до творення цього феномену причетні всі його учасники.
Сучасники М. Євшан, М. Мочульський оцінювали поезію С. Чарнецького як декадентську. Не без підстав критикували його твори за те, що в них трапляються полонізми. Критики Б. Якубський, Я. Грицков'ян, М. Ільницький віддавали належне С. Чарнецькому як глибокому лірикові, майстрові пейзажу. Такі окремі, хоча часто яскраві характеристики ще не створюють цільного образу поета, не дають уявлення про його художньо-естетичну концепцію моделювання світу.
Варто також розширити об'єкт уваги студій: не лише досліджувати творчу спадщину письменника, а й показати постать С. Чарнецького в контексті доби. Виходимо із засади сучасної дослідниці модернізму М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Степан Чарнецький у літературно-мистецькому контексті

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок