Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: ПРАВОВЕ СТАНОВИЩЕ ЗАМІЖНЬОЇ ЖІНКИ ВІД СТАРОДАВНЬОГО ДО НОВІТНЬОГО ЧАСУ

Загрузка...

ПРАВОВЕ СТАНОВИЩЕ ЗАМІЖНЬОЇ ЖІНКИ ВІД СТАРОДАВНЬОГО ДО НОВІТНЬОГО ЧАСУ / сторінка 19

Назва:
ПРАВОВЕ СТАНОВИЩЕ ЗАМІЖНЬОЇ ЖІНКИ ВІД СТАРОДАВНЬОГО ДО НОВІТНЬОГО ЧАСУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
47,77 KB
Завантажень:
264
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 
У законах Ману йдеться про те, що жінки повинні знаходитися день і ніч під владою своїх родичів і чоловіків. “Батько опікує жінок у дитинстві, чоловік опікує їх у молодості, сини опікують їх у старості; жінка нездатна до самостійності”. Закони Ману вказують на мотиви несамостійності жінки — унаслідок прихильності до чоловіків, мінливості і природної безсердечності вони в цьому світі зраджують чоловікам, навіть ті, кого ретельно охороняють. Це пов'язане з мінливістю жіночого розуму і впливом творів римських письменників. Ясно, що при невільному шлюбі не могло бути і успадкування чоловіка своїй дружині.
Вона повинна бути постійно веселою, зайнятою роботою по господарству, помірною у витратах. Вона зобов'язана коритися тому, кому вона дана батьком чи братом, їй варто коритися йому за життя і не зневажати ним після його смерті. Доброчесна дружина повинна шанувати навіть і дурного чоловіка, як бога. Чоловік, навіть далекий від чеснот, розпусний чи позбавлений добрих рис, доброчесною дружиною повинен бути шанований як бог.
У вільному шлюбі особисте становище заміжньої жінки було, звичайно, більш незалежним. Поліпшенням свого особистого і майнового становища в сім'ї чоловіка заміжня жінка зобов'язана насамперед захисту своєї колишньої
сім'ї. Такий захист був викликаний матеріальними інтересами цієї сім'ї. Саме ж поліпшення сімейно-правового становища дружини відбувалося шляхом приватної угоди зацікавлених у тому осіб.
Інститут кетуби з'ясовує той шлях, яким учинилося придбання заміжньою єврейкою майнової самостійності. Кетуба була первісною клітинкою незалежності заміжньої жінки, її права самостійно володіти майном. З часом, з розвитком майнової правоздатності жінки в сім'ї Її батька, майнова самостійність заміжньої жінки посилилась. Заміжня жінка приносила із собою в сім'ю чоловіка з сім'ї свого батька майно, яке варто назвати майном внесеним, або приданим. За Талмудом, це придане входить до розряду майна, яке входить і виходить разом з дружиною. Придане давалося або батьком нареченої або навіть і нею самою. Дружина розпоряджається приданим — наприклад, вона могла його продати.
Таким чином, інститути приданого (внесеного майна) і записаного майна сприяли подальшому розвитку майнової самостійності заміжньої єврейської жінки.
Оглянувши способи і форми укладення шлюбу в Стародавньому Єгипті, ми можемо викласти майнове й особисте становище заміжньої єгиптянки.
1. У шлюбі, який укладається за способом дійсної купівлі чи уявлюваної купівлі нареченої (самопродажу), заміжня жінка не мала ніякої майнової самостійності. Усе, що вона мала до шлюбу чи набувала в шлюбі, ставало власністю її чоловіка (невільний шлюб).
2. У шлюбах, які укладаються за способом, так би мовити, символічної купівлі дружини чи у вигляді позики чоловіком у дружини, забезпеченої всім майном чоловіка чи, нарешті, за способом пробного шлюбу, ми маємо системи деякої спільності і роздільності майна подружжя. Нарешті, пробний шлюб припускає систему повної і послідовно проведеної роздільності майна подружжя.
Таким чином, маємо в давньоєгипетському праві не одну якусь визначену систему майнових відносин подружжя, а кілька систем: 1) систему поглинання майна дружини майном чоловіка; 2) систему роздільності, прикриту в деякій частині майна дружини “боргом чоловіка дружині” (мемфіський контракт); 3) систему повної і явно вираженої роздільності (пробний шлюб) і 4) нарешті, систему деякої спільності. Звідси, у єгипетському праві так само, як і в руському праві, ми зустрічаємося з розвитком майнових відносин подружжя, а не з якимось одним майновим відношенням, раз та назавжди визначеним і характерним для єгипетського шлюбного права.
Що стосується особистого становища заміжньої єгиптянки, то воно також змінювалося в залежності від різних способів і форм укладення шлюбу.
1. У невільному шлюбі, що укладався у спосіб дійсної купівлі чи уявлюваної купівлі нареченої (самопродажу), заміжня жінка знаходилася в безпосередній особистій залежності від свого чоловіка.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 
Реферат на тему: ПРАВОВЕ СТАНОВИЩЕ ЗАМІЖНЬОЇ ЖІНКИ ВІД СТАРОДАВНЬОГО ДО НОВІТНЬОГО ЧАСУ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок