Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: ПРАВОВЕ СТАНОВИЩЕ ЗАМІЖНЬОЇ ЖІНКИ ВІД СТАРОДАВНЬОГО ДО НОВІТНЬОГО ЧАСУ

ПРАВОВЕ СТАНОВИЩЕ ЗАМІЖНЬОЇ ЖІНКИ ВІД СТАРОДАВНЬОГО ДО НОВІТНЬОГО ЧАСУ / сторінка 20

Назва:
ПРАВОВЕ СТАНОВИЩЕ ЗАМІЖНЬОЇ ЖІНКИ ВІД СТАРОДАВНЬОГО ДО НОВІТНЬОГО ЧАСУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
47,77 KB
Завантажень:
264
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 

2. У вільному шлюбі особисте становище заміжньої єгиптянки різко змінюється. У пробному шлюбі заміжня жінка є зовсім незалежною від чо-
ловіка, тому що юридичне вона не належить до сім'ї чоловіка. Батько зберігає право витребувати її з сім'ї чоловіка.
Огляд особистого і майнового становища заміжньої єгиптянки приводить, нарешті, до висновку про першорядну роль договору у становленні стародавньоєгипетського шлюбного права. Якщо давньоєврейське право дає нам багато даних для визнання договору основою сімейного права заміжньої жінки, то стародавньоєгипетське право являє собою, так би мовити, цілу лабораторію, у якій ми спостерігаємо вироблення особистих і майнових прав заміжньої жінки. При цьому, не тільки колишня сім'я дружини, але і сама дружина були стороною в юридичній шлюбній угоді. Таким чином, сама жінка брала безпосередню участь у виробленні позитивного права, що регулювало її особисте і майнове становище в сім'ї чоловіка.
У XVII столітті в Московській державі указаним шляхом були створені суттєві перешкоди для діяльності приватної волі у сфері майнових відносин подружжя. Спільність майна, що розвивалася до цього часу за допомогою договору, яка вимагала до себе самого уважного ставлення з боку законодавця, припинилася, а разом з тим переміг остаточно і більш простий принцип роздільності майна. Зіставляючи припущення з думками дослідників, приходимо до наступних висновків:
1. Варто вважати більш правильною думку більшості дослідників про те, що в нас не було єдиної, споконвічної системи майнових відносин подружжя, що проходила б червоною ниткою через усю вітчизняну історію до наших днів включно. Пояснюється це тим, що питання про майнові відносини подружжя пов'язане: а) із захистом майнових інтересів колишньої, рідної сім'ї дружини, б) з інтересами самої нової сім'ї, що виникала внаслідок укладення шлюбу і в) вирішення цього питання в житті з вигодою для тієї чи іншої сторони перебувало під впливом волі особи і, зокрема, шлюбного договору.
2. Вірніше думати, що споконвічною системою була система підпорядкування майна дружини владі чоловіка. Ця система перебуває в самому органічному зв'язку з придбанням чоловіком жінки і формою невільного шлюбу.
3. Другою системою, що існувала спочатку, імовірно, поряд з першою системою і яка отримала над цією останньою, з часом, перевагу, була роздільність майна. Причинами її виникнення були, з одного боку, зростання майнової правоздатності жінки, зокрема дочки, у рідній її сім'ї; з іншого — бажання рідної сім'ї зберегти за собою майно, яке забирає жінка з цієї сім'ї в сім'ю чоловіка.
4. Інтереси нової, що утворилася шляхом шлюбу, сім'ї штовхали її, однак, у бік утворення нової (третьої) системи: спільності майна подружжя. Для вироблення і зміцнення в житті цієї системи було потрібно багато часу. Системи, пов'язані з існуванням в житті невільного шлюбу і вільного шлюбу, дуже прості. Вони не вимагають творчості, суворо кажучи, вони заперечують майнові відносини подружжя. Система спільності, навпаки, добре чи погано, але встановлює ці відносини між подружжям. Історія руського права не могла не виробити цієї системи на зміну системи роздільності. Дисертант стверджує,
що розвиток майнових відносин подружжя в історії нашого права повинен бути охарактеризований як складний процес, що вимагає самого уважного його вивчення.
Переходячи до огляду особистого становища руської заміжньої жінки у далеку давнину, необхідно, насамперед відзначити основний факт впливу на це становище тієї чи іншої системи майнових відносин між подружжям.
У пам'ятниках права збереглося декілька дуже цікавих у цьому відношенні даних, де говориться, що руські поводяться з дружинами жорстоко і тримають їх у суворій покорі: колись вони поводилися з ними ще лютіше, ніж тепер... Деякі чоловіки прив'язують дружин за волосся і січуть зовсім голих. Такі жорстокості, однак виняткові, і причинами бувають тільки невірність чи пияцтво. Тепер, як здається, чоловіки уже не так жорстоко поводяться з дружинами: принаймні батьки намагаються їх попередити і, видаючи дочок своїх заміж, укладають угоду.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 
Реферат на тему: ПРАВОВЕ СТАНОВИЩЕ ЗАМІЖНЬОЇ ЖІНКИ ВІД СТАРОДАВНЬОГО ДО НОВІТНЬОГО ЧАСУ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок