Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: ПРАВОВЕ СТАНОВИЩЕ ЗАМІЖНЬОЇ ЖІНКИ ВІД СТАРОДАВНЬОГО ДО НОВІТНЬОГО ЧАСУ

ПРАВОВЕ СТАНОВИЩЕ ЗАМІЖНЬОЇ ЖІНКИ ВІД СТАРОДАВНЬОГО ДО НОВІТНЬОГО ЧАСУ / сторінка 21

Назва:
ПРАВОВЕ СТАНОВИЩЕ ЗАМІЖНЬОЇ ЖІНКИ ВІД СТАРОДАВНЬОГО ДО НОВІТНЬОГО ЧАСУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
47,77 KB
Завантажень:
264
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 
Вони жадають від зятя, щоб він забезпечував дружину пристойним одягом, годував її гарною і здоровою їжею, не бив, поводився ласкаво, і пропонують багато інших умов, трохи подібних до тих правил, які приписують в Англії звичаю, що одержали силу закону. Коли договір порушено, вони звертаються з проханням до суду. Це свідчення показує, що не тільки майнові відносини подружжя визначалися договором, як про те було сказано вище, але що саме й особисті відносини подружжя визначалися також за допомогою договору.
У цивільному праві з питань про особисті і майнові права заміжньої жінки французьке законодавство звертає на себе особливу увагу. Тільки в історії французького законодавства ми зустрічаємося з рішучою спробою перебудувати докорінно сучасне правове становище заміжньої жінки. Цивільне законодавство епохи великої революції являє собою виняткове явище. Воно намагалося поставити жінку в зовсім рівне становище з чоловіком, вважаючи, що природне право не установило ніякого розходження в цивільних правах людини в залежності від його приналежності до чоловічої чи жіночої статі. Самий шлюб, як підстава правового становища заміжньої жінки, уявлявся для законодавців французької революції у вигляді договірного відношення, що не відрізняється істотно від звичайного договору. Право повинне сприяти шлюбним з'єднанням, як договорам. Звідси — відсутність (у шлюбі) примусу і дуже широка воля. Залишаючись послідовним, революційне законодавство проголосило свободу розлучення. Розлучення стало можливим не тільки в силу законних до того приводів, але і за взаємною згодою подружжя, а також і з волі одного з подружжя внаслідок простої відмінності характерів. За основною ідеєю законодавців революції, домашня тиранія повинна зникнути. Сімейна влада, створена в інтересах дітей, не повинна більше належати тільки батькові, але, відповідно до природи і стародавніх традицій звичаєвого права, разом батькові і матері. Таким чином, революційне законодавство піднімало матір до правового становища батька. Сім'я ґрунтувалася на свободі, коханні, а не на владі чоловіка і батька.
Що стосується особистого та майнового становища жінки в Україні за звичаєвим правом в період новітнього часу, то його краще розглядати через шлюб, як дзеркало правового становища жінки в Україні. Тому дисертант дослідив у цьому розділі норми шлюбу та умови його складання (умови до одруження; шлюбна правоздатність і перешкоди до шлюбу; передшлюбна угода;
складання шлюбу; закінчення шлюбу; особисті та майнові наслідки одруження), а також норми щодо відносин поміж батьками та дітьми (родинна спілка, устрій родини, права на утримання).
Треба зазначити, що звичай в Україні вимагав слідуючих умов до одруження: 1) вік (18—16 років); 2) споріднення (покровність та духовне споріднення); 3) взаємну згоду молодих одружитися; 4) щоб минув певний термін після смерті попереднього подружжя та непевний, якщо одне з подружжя перебуває у безвісній відсутності; 5) щоб одночасно не було іншого дійсного шлюбу.
Спадкове право — це одна з тих царин, де право звичаєве здобуде можливість якнайширше розвинутись: як відомо, загальний закон у царині селянського успадкування чинності не мав. Спадкове право (спадкувати після батька) переважно належить тим прямим нащадкам спадкодавцем, які складають з ним один двір і ведуть одне спільне господарство. Чимало випадків такого успадковування спостерігається в багатьох селах України і за теперішніх часів.
Цілковиту роздільність майна звичай не знає. Майно подружжя спільне, право порядкувати спільним майном належить чоловікові. На відчужування потрібна згода обох одружених. Жінка може й сама порядкувати й розпоряджатися ним, коли немає чоловіка, який пішов на заробітки або в москалі тощо.
Звичай, що застарів та пережив причини, які викликали його до життя, повинен буде поступитися новому звичаєві, або ще краще — новому законові. Той бо повніше задовольнить нові життєві вимоги та те оточення, що їх склало.
Висновки
У підсумках роботи зроблено узагальнення наукових результатів, які, на думку дисертанта, мають стати історико-теоретичною підставою для визначення ролі і місця правового становища заміжньої жінки в Україні.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 
Реферат на тему: ПРАВОВЕ СТАНОВИЩЕ ЗАМІЖНЬОЇ ЖІНКИ ВІД СТАРОДАВНЬОГО ДО НОВІТНЬОГО ЧАСУ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок