Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Просторовий аналіз деградаційних процесів сірих лісових ґрунтів західного лісостепу України

Загрузка...

Просторовий аналіз деградаційних процесів сірих лісових ґрунтів західного лісостепу України

Назва:
Просторовий аналіз деградаційних процесів сірих лісових ґрунтів західного лісостепу України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,93 KB
Завантажень:
21
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Львівський національний університет імені Івана Франка
Ямелинець Тарас Степанович
УДК 631.445:631.43 (477)
Просторовий аналіз деградаційних процесів
сірих лісових ґрунтів західного лісостепу України
11.00.05 – біогеографія та географія ґрунтів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Львів – 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Львівському національному університеті імені Івана Франка
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат географічних наук, доцент
Кіт Мирон Григорович,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
кафедра ґрунтознавства і географії ґрунтів
Офіційні опоненти: доктор географічних наук, професор
Кривульченко Анатолій Іванович,
Кіровоградський державний педагогічний університет
імені Володимира Винниченка,
завідувач кафедри географії та геоекології
кандидат географічних наук, доцент
Круглов Іван Станіславович,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
кафедрf фізичної географії
Провідна установа: Одеський національний університет ім. І.І.Мечникова,
кафедра ґрунтознавства і географії ґрунтів
Захист відбудеться 23 квітня 2004 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.08 у Львівському національному університеті імені Івана Франка (79000, м. Львів, вул. Дорошенка, 41, ауд. 26).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 17).
Автореферат розісланий 23 березня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор географічних наук, професор Волошин І.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Головною причиною виникнення та розвитку деградаційних процесів сірих лісових ґрунтів та ґрунтового покриву західного лісостепу є посилення антропогенного навантаження на екосистеми. Неправильна організація сільськогосподарського використання території, відсутність сівозмін, застосування важкої ґрунтооброблювальної техніки, часті механізовані обробітки, надмірні чи недостатні дози мінеральних добрив, зменшення внесення органічних добрив негативно впливають на загальний стан ґрунтів та ґрунтового покриву, сприяють виникненню незворотних негативних змін у функціонуванні агроекосистем.
Ерозійна деградація ґрунту – глобальна загроза, яка у світових масштабах негативно впливає на забезпечення продуктами харчування та енергетичними ресурсами людства, на стан навколишнього середовища, особливо на якість водних ресурсів тощо. Ґрунти, у яких стійкі негативні процеси антропогенного чи природного характеру зумовили зниження їхньої продуктивності та врожаю сільськогосподарських культур, зростання витрат на відновлення їхньої родючості, відносять до деградованих.
Актуальність теми. Деградаційні процеси, які мають місце у межах західного лісостепу і призводять до суттєвого загострення екологічної ситуації та різкого зниження екологовідтворювальних і продуктивних функцій сірих лісових ґрунтів, потребують детального вивчення, спеціального моніторингу та розробки заходів із попередження і ліквідації цих негативних процесів.
Актуальність теми зумовлена тим, що відповідно до багаточисельних досліджень стан земельного покриву західного лісостепу оцінюють як близький до критичного. Понад 65% ґрунтів тою чи іншою мірою еродовані, щорічні втрати гумусу оцінюють у 2.3-2.4 т/га поряд зі зменшенням потужності гумусового горизонту на 0.8-1.0 см. Усе це зумовлює необхідність просторового аналізу деградаційних процесів сірих лісових ґрунтів західного лісостепу та картування ареалів цих процесів за допомогою ГІС-технологій (ерозія площинна і лінійна, агрофізична, біохімічна та інші види деградацій).
Необхідним є застосування для оцінки ступеня ерозійної деградації сірих лісових ґрунтів комплексу показників та критеріїв оцінки, серед яких виділяють як фактологічні, так і прогнозуючі види.
Проведені комплексні дослідження і розробка методики оцінки ступеня ерозійної деградації сірих лісових ґрунтів, застосування ГІС-технологій у процесі визначення потенційних втрат ґрунтової маси є актуальними як у відношенні досліджуваної проблеми деградації ґрунтів, так і у використанні географічних інформаційних систем.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: Просторовий аналіз деградаційних процесів сірих лісових ґрунтів західного лісостепу України

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок