Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: РАДІОЧАСТОТНІ МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ КОНТРОЛЮ ВОЛОГОСТІ ЗЕРНА

РАДІОЧАСТОТНІ МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ КОНТРОЛЮ ВОЛОГОСТІ ЗЕРНА / сторінка 2

Назва:
РАДІОЧАСТОТНІ МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ КОНТРОЛЮ ВОЛОГОСТІ ЗЕРНА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,18 KB
Завантажень:
182
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
О. Куцевол та ін.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалась у відповідності з координаційним планом науково-дослідних робіт Міністерства освіти і науки України за фаховим напрямом “Приладобудування”, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 13.02.97 р. (номер державної реєстрації 0197U012881), держбюджетною темою № 42-Д-218 “Розробка теоретичних засад оптимізації в теплоагрегатах та системи автоматизованого контролю технологічних параметрів і екологічного моніторингу” (номер державної реєстрації 0100U002929), а також договором про творчу співдружність між Вінницьким національним технічним університетом та ЗАТ “Вінницямлин” № 42/03 від 03.01.05 р.
Мета і завдання дослідження. Метою дослідження є зменшення похибок засобів контролю вологості за рахунок розроблення нових методів контролю вологості зерна, незалежних від нестабільних діелектричних втрат і пористості.
Для досягнення поставленої мети необхідно розв’язати такі задачі:
- проаналізувати існуючі методи контролю вологості; розробити нові методи, що використовують нові інформативні параметри, незалежні від основних заважальних факторів, або ж використати нову взаємодію відомих параметрів;
- обґрунтувати вибір математичної моделі інформативного параметра зразка зерна та розробити алгоритм контролю вологості за вибраною моделлю;
- дослідити частотні характеристики зразка зерна та вибрати частотний діапазон із високою дисперсією характеристик;
- розробити структури засобів контролю вологості зерна з незначним та великим вмістом вільної вологи;
- отримати рівняння градуювання засобів контролю вологості і перевірити їх адекватність;
- оцінити похибки засобів контролю вологості та виконати дослідні випробування засобів контролю вологості зерна.
Об’єктом дослідження є контроль вологості матеріалів.
Предметом дослідження є методи та засоби неруйнівного експресного контролю вологості зерна.
Методи дослідження основані на фундаментальних положеннях теорії вимірювань, теорії похибок та теорії електричних кіл. При розробці нових методів контролю використовувався метод комплексних амплітуд. При розробці математичної моделі основного інформативного параметра використовувались методи планування експерименту і математичного моделювання. При розробці рівнянь градуювання використовувався метод регресійного аналізу. При аналізі результатів експериментальних досліджень використовувався ймовірнісно-статистичний метод.
Наукова новизна одержаних результатів
Наукова новизна полягає в тому, що:
1. Вперше розроблено адекватні електрофізичні моделі об’єкта контролю для середнього радіочастотного діапазону, які відрізняються від відомих меншою кількістю електричних елементів, простотою реалізації, що дозволило застосувати їх для визначення інформативних параметрів, незалежних від нестабільних пористості та діелектричних втрат.
2. Вперше обґрунтовано різновид методу високочастотної діелектрометрії, який, на відміну від відомих, відрізняється тим, що використовує векторну діаграму для визначення ємнісної складової струму чутливого елемента і це дало змогу одержати адаптивність результату контролю до нестабільних діелектричних втрат.
3. Отримав подальший розвиток метод контролю зв’язаної вологи в зерні, який базується на відомих дослідженнях і передбачає їх нове застосування, та одержана математична модель, що пов’язує кількісно зв’язану вологу з коефіцієнтом діелектричних втрат матеріалу і дає можливість визначати вміст зв’язаної вологи не тільки в зерні, а й в інших капілярно-пористих матеріалах.
4. Вперше застосовано новий інформативний параметр – коефіцієнт відносного приросту ємнісної складової струму чутливого елемента, який відрізняється від існуючих тим, що не залежить від нестабільного гранулометричного складу зерна (пористості) і дозволяє суттєво зменшити похибку, яка в існуючих засобах контролю вологості досягає 5 – 10%.
Практичне значення одержаних результатів:
- розроблено та впроваджено прилад для контролю вологості зерна з покращеними метрологічними характеристиками (абсолютна похибка не перевищує 0,2% до результатів одержаних арбітражним термогравіметричним методом ГОСТ 29144-91);
- розроблено алгоритми контролю сильно- та слабкозволоженого зерна, що покладені в основу функціонування мікроконтролера і це дозволило зменшити час контролю у 80 разів у порівнянні з часом вимірювання за ГОСТ 13586.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: РАДІОЧАСТОТНІ МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ КОНТРОЛЮ ВОЛОГОСТІ ЗЕРНА

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок