Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: РАДІОЧАСТОТНІ МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ КОНТРОЛЮ ВОЛОГОСТІ ЗЕРНА

Загрузка...

РАДІОЧАСТОТНІ МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ КОНТРОЛЮ ВОЛОГОСТІ ЗЕРНА / сторінка 6

Назва:
РАДІОЧАСТОТНІ МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ КОНТРОЛЮ ВОЛОГОСТІ ЗЕРНА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,18 KB
Завантажень:
182
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 

Експериментальні дослідження вологого зразка зерна показали, що опір його прямої провідності знаходиться в межах 15-20 кОм, тому для аналізу використано еквівалентну схему первинного перетворювача з послідовним ввімкненням діелектричних втрат (рис.7, а). Векторна діаграма цієї схеми показана на рис.7, б.
Рис.7. Еквівалентна схема а) та векторна діаграма ПП з сильнозволоженим зерном б)
Кут між струмами і знайдено за виразом (16), струм І – за виразом (18). При цьому уявна складова струму досліджуваного зразка матеріалу, яка пропорційна його вологості і не залежить від нестабільних діелектричних втрат, знайдена з виразу
. (22)
Захист від нестабільної шпаруватості здійснено шляхом застосування в якості інформативного параметра коефіцієнта відносного приросту уявної складової ємнісного струму зразка зерна
, (23)
де Іу1 – уявна складова ємнісного струму зразка пшениці на частоті 1;
Іу2 – уявна складова ємнісного струму зразка пшениці на частоті 2.
Вираз (23) використано для побудови засобу контролю вологості зерна зі значним вмістом вільної вологи.
В четвертому розділі розроблено алгоритми контролю повної вологості та вмісту зв’язаної вологи в зерні, які покладені в основу розробки структур засобів контролю вологості зерна.
Реалізація розроблених алгоритмів передбачає наявність двох генераторів гармонічних коливань з вихідними сигналами f1 і f2, оскільки в основу побудови засобу контролю вологості покладений двочастотний метод визначення вологості. Головним елементом засобу контролю вологості є первинний перетворювач, в якому інформація про вологість перетворюється в пропорційний електричний сигнал. Аналогові гармонічні сигнали UГ1 і UГ2 з частотами f1 і f2 відповідно за допомогою комутатора К1 по черзі подаються на первинний перетворювач ПП, що утворений послідовно з’єднаними зразковим та чутливим елементом емнісного типу, в якому знаходиться досліджуваний зразок зерна. Інформативні параметри: напруга генератора UГ, напруга зразкового елемента UЗ та напруга чутливого елемента UЧЕ через буферні каскади БК поступають на пікові детектори ПД, в яких виділяються амплітуди цих сигналів, які опрацьовуються в подальшому мікроконтролером.
Для усунення похибки за рахунок зміни температури навколишнього середовища до структурної схеми включений перетворювач температури ПТ, інформація з якого у вигляді рівня напруги поступає на мікроконтролер. Для виконання операції встановлення “нуля” в ПП передбачене коло імітації порожнього чутливого елемента, яке вмикається комутатором К2.
Структурна схема засобу контролю вологості сильнозволоженого зерна пшениці приведена на рис.8.
Засіб контролю вологості слабкозволоженого зерна має подібну структуру і відрізняється від засобу контролю вологості сильнозволоженого зерна пшениці наявністю іншої програми МПБ.
В основу побудови засобу контролю зв’язаної вологи покладена схема рис.8, яка доповнена генератором напруги постійного струму Г3 та термостатом ТС. З огляду на це структурна схема такого засобу контролю показана на рис.9.
Розроблено рівняння градуювання. Вимірювання вологості здійснено арбітражним термогравіметричним методом за ГОСТ 13586.5 – 93.
В якості апроксимувальної функції обох залежностей вибрано поліном виду:
, (24)
де y – вологість;
x – інформативний параметр.
Оскільки в досліджуваних межах вологостей характеристики W1(K1) i W2(K2) не дуже відрізняються від лінійних, вираз (24) обмежено поліномом ІІ порядку:
. (25)
Для визначення коефіцієнтів апроксимувальної функції використано метод найменших квадратів.
Рівняння градуювання має вигляд:
. (26)
Аналогічно знайдене рівняння градуювання засобу контролю вологості слабкозволоженого зерна.
В п’ятому розділі виконано аналіз сумарної похибки. Виявлено незалежність показів засобу контролю вологості від нестабільної пористості. В сумарній методичній похибці переважає температурна похибка, яка не перевищує 0,04% вологості.
Розраховано інструментальну похибку від нестабільності частоти генераторів гармонічних коливань, яка не перевищує 0,0000259% вологості.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: РАДІОЧАСТОТНІ МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ КОНТРОЛЮ ВОЛОГОСТІ ЗЕРНА

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок