Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: РАДІОЧАСТОТНІ МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ КОНТРОЛЮ ВОЛОГОСТІ ЗЕРНА

РАДІОЧАСТОТНІ МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ КОНТРОЛЮ ВОЛОГОСТІ ЗЕРНА / сторінка 7

Назва:
РАДІОЧАСТОТНІ МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ КОНТРОЛЮ ВОЛОГОСТІ ЗЕРНА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,18 KB
Завантажень:
182
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 

Розраховано інструментальну похибку від температурної нестабільності розмірів чутливого елемента, яка не перевищує 0,09832% вологості.
Розраховано максимальну похибку від температурної нестабільності зразкового елемента, яка не перевищує 1710-4 %.
Розраховано повну абсолютну похибку засобу контролю, яка не перевищує 0,141% вологості.
Проведено експериментальні дослідження вологості засобом контролю вологості дослідного зразка зерна з вологістю 16,26%. Середньоквадратичне відхилення засобу контролю складає 0,101% вологості
Визначено абсолютну вірогідність контролю вологого зерна пшениці, яка дорівнює 0,934. При цьому ризик виробника = 0,041, а споживача = 0,025.
ВИСНОВКИ
1. Існуючі засоби контролю вологості визначають вологість за модулем комплексного опору зразка зерна, що знаходиться під дією високочастотного електричного поля в міжелектродному просторі ємнісного чутливого елемента. При цьому виникають значні похибки, обумовлені нестабільністю втрат і пористості (гранулометричного складу), які значно перевищують задекларовані значення 0,5% вологості, а також суб’єктивні похибки, які інколи взагалі призводять до неоднозначних результатів. При використанні стандартного термогравіметричного методу задекларована похибка 0,5% збільшується до 1-2% за рахунок подрібнення зерна та його висушування при високій температурі, при якій розпочинається хімічне розкладання речовини зерна і утворення летючих з’єднань (інертні гази, вуглекислий газ, жирні кислоти і інші органічні з’єднання).
2. На базі експериментальних досліджень зразків зерна пшениці різних сортів, районованих в південних та центральних областях України, запропоновано електрофізичну та математичну моделі зерна, адекватність яких перевірена шляхом комп’ютерного моделювання (електрофізична модель) та за критерієм Фішера (математична модель).
3. Запропоновано нові інформативні параметри чутливого елемента з зерном: уявна складова ємнісного струму чутливого елемента (для зерна з вологістю більше 18%) та ємнісна складова струму чутливого елемента (для зерна з вологістю менше 18%), і інтегральні інформативні параметри: коефіцієнт відносного приросту уявної складової ємнісного струму чутливого елемента та коефіцієнт відносного приросту ємнісного струму чутливого елемента.
4. Запропоновано та математично обґрунтовано нові різновиди методу високочастотної діелектрометрії, які дозволяють виділити з інформаційного каналу уявну складову ємнісного струму чутливого елемента (для зерна з W > 18%) і ємнісну складову струму чутливого елемента (для зерна з W 18%). Експериментальна перевірка запропонованих методів і порівняння з аналогом дала таке підвищення точності: в 5,6 разів для зерна з вологістю 18% і в 40 разів – для зерна з вологістю > 18%.
5. Запропоновано та математично обґрунтовано метод визначення зв’язаної вологості в зерні, який може бути використаний в подальших дослідженнях науковими установами сільськогосподарського профілю.
6. На основі нових різновидів методу високочастотної діелектрометрії запропоновано алгоритми контролю повної і зв’язаної вологості в зерні та розроблено структурні схеми їх реалізації.
7. Розроблено лабораторний зразок засобу контролю вологості, різнопланово досліджений, який показав, що його абсолютна похибка не перевищує 0,2% вологості, абсолютна вірогідність контролю при цьому складає 0,934, а ризики виробників і споживачів зерна становлять: = 0,041, = 0,025, що підтверджує високу точність та вірогідність контролю.
8. Розроблено методику одержання градуювальних характеристик, яка може бути використана при побудові універсального засобу контролю вологості широкого спектру зерна та насіння сільськогосподарських культур.
СПИСОК ОПУБЛІКОВАНИХ ПРАЦЬ ЗА ТЕМОЮ ДИСЕРТАЦІЇ
1. Куцевол О. М., Поджаренко В. О. Радіочастотні методи вимірювання вологості зерна // Вісник Вінницького політехнічного інституту. – 2005. - № 3. С.5–7.
2. Поджаренко В. О., Куцевол М. О., Куцевол О. М. Високочастотні методи та засоби вимірювання капілярно-пористих матеріалів // Вимірювальна техніка та метрологія: Зб.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: РАДІОЧАСТОТНІ МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ КОНТРОЛЮ ВОЛОГОСТІ ЗЕРНА

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок