Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РАДІОЧАСТОТНІ МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ КОНТРОЛЮ ВОЛОГОСТІ ЗЕРНА

Загрузка...

РАДІОЧАСТОТНІ МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ КОНТРОЛЮ ВОЛОГОСТІ ЗЕРНА

Назва:
РАДІОЧАСТОТНІ МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ КОНТРОЛЮ ВОЛОГОСТІ ЗЕРНА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,18 KB
Завантажень:
182
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ВІННИЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Куцевол Олег Миколайович
УДК 621.317:578.087
РАДІОЧАСТОТНІ МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ КОНТРОЛЮ
ВОЛОГОСТІ ЗЕРНА
Спеціальність 05.11.13 – Прилади і методи контролю та визначення складу речовин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Вінниця – 2007
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Вінницькому національному технічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Поджаренко Володимир Олександрович,
Вінницький національний технічний університет,
завідувач кафедри метрології та промислової автоматики
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Порєв Володимир Андрійович,
Національний технічний університет України
“Київський політехнічний інститут”,
завідувач кафедри наукових, аналітичних та екологічних приладів і систем
доктор технічних наук, професор
Петрук Василь Григорович,
Вінницький національний технічний університет,
завідувач кафедри хімії та екологічної безпеки
Захист відбудеться 6 жовтня 2007 р. о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 05.052.02 у Вінницькому національному технічному університеті за адресою: 21021, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 95, к.210, ГУК.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Вінницького національного технічного університету за адресою: 21021, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 95
Автореферат розісланий 4 вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради С. В. Павлов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Зерно пшениці і інших злакових культур є складною капілярно-пористою системою зі значним вмістом живої білкової речовини. В таких системах волога знаходиться як в вільному, так і в зв’язаному стані. Ця обставина, а також те, що зерно як об’єкт контролю характеризується нестабільністю пористості та діелектричних втрат, не дають можливості ефективно застосувати існуючі нині напівавтоматизовані та автоматизовані засоби визначення вологості, похибки яких значно перевищують задекларовані значення.
Саме ця обставина призводить до того, що в переважній більшості галузевих лабораторій донині для контролю вологості використовують трудомісткий та енергозатратний гравіметричний метод як метод, що дає результати, близькі до об’єктивних. Стандартний термогравіметричний метод контролю вологості зерна передбачає на одне вимірювання мінімум 1 годину і 20 хвилин, при цьому абсолютна похибка вимірювання дорівнює 0,5% при споживаній потужності 2 кВт. Окрім цього цей метод можна використовувати тільки в лабораторних умовах.
Відомі засоби контролю вологості та вологометричні системи, що базуються на електричних методах вимірювання вологості, відповідають задекларованим похибкам тільки при роботі з матеріалами, що мають стабільні пористість і діелектричні втрати. Зерно, як об’єкт контролю, має нестабільні пористість і хімічний склад. Ці його властивості призводять до того, що визначення вологості відомими методами дають неоднозначні результати.
Таким чином, пошук нових методів та засобів контролю вологості на їх основі, які були б вільні від вказаних недоліків, є завданням, вирішення якого має важливе народно-господарське значення, адже заниження вологості зерна навіть на один відсоток призведе до того, що сотні тисяч тон води буде реалізовано за ціною зерна, а при зберіганні вологого зерна на елеваторах в результаті складних біохімічних процесів якість його зменшиться і виробники нестимуть величезні збитки. Тому розроблення нових методів та засобів контролю вологості зерна є актуальним науковим завданням. Його вирішення дозволить підвищити вірогідність контролю, знизити енергозатрати та зменшити ризики як виробників, так і споживачів зерна.
Визначний вклад в створення електричних методів і пристроїв контролю вологості на їх основі внесли: М. А. Берлінер, Ю. П. Секанов, Є. С. Кричевський, В. О. Поджаренко, С. І. Пятін, Ю. О. Скрипник, Б. І. Невзлін, Н. С. Дубров, І. М. Федоткін, М. І. Бандак, Ю. В. Крушевський, М.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: РАДІОЧАСТОТНІ МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ КОНТРОЛЮ ВОЛОГОСТІ ЗЕРНА

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок