Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИНАМІКА ПРОЦЕСУ ТРАНСПОРТУВАННЯ ВОДИ ПО МАГІСТРАЛЬНИХ ВОДОВОДАХ З ВИКОРИСТАННЯМ ЕЛЕКТРОПРИВОДУ, ЩО РЕГУЛЮЄТЬСЯ

Загрузка...

ДИНАМІКА ПРОЦЕСУ ТРАНСПОРТУВАННЯ ВОДИ ПО МАГІСТРАЛЬНИХ ВОДОВОДАХ З ВИКОРИСТАННЯМ ЕЛЕКТРОПРИВОДУ, ЩО РЕГУЛЮЄТЬСЯ

Назва:
ДИНАМІКА ПРОЦЕСУ ТРАНСПОРТУВАННЯ ВОДИ ПО МАГІСТРАЛЬНИХ ВОДОВОДАХ З ВИКОРИСТАННЯМ ЕЛЕКТРОПРИВОДУ, ЩО РЕГУЛЮЄТЬСЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,14 KB
Завантажень:
216
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУДІВНИЦТВА ТА АРХІТЕКТУРИ
КОЛОТИЛО ВІКТОР ДМИТРОВИЧ
УДК 532.526.05
ДИНАМІКА ПРОЦЕСУ ТРАНСПОРТУВАННЯ ВОДИ
ПО МАГІСТРАЛЬНИХ ВОДОВОДАХ З ВИКОРИСТАННЯМ ЕЛЕКТРОПРИВОДУ, ЩО РЕГУЛЮЄТЬСЯ
05.23.16 - гідравліка і інженерна гідрологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
ХАРКІВ - 2001


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківському державному технічному університеті будівництва та архітектури Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: |
доктор технічних наук, професор
Нетюхайло Анатолій Петрович,
Харківський державний технічний університет будівництва та архітектури, професор кафедри "Водопостачання, каналізація і гідравліка"
Офіційні опоненти:
Доктор технічних наук, професор Савенко В’ячеслав Якович,
Національний транспортний університет Міністерства освіти і науки України, завідуючий кафедрою.
Кандидат технічних наук Тертичний Олег Леонідович,
Український науково-дослідний інститут екологічних проблем Міністерства екології та природних ресурсів України, старший науковий співробітник лабораторії гідравлічних і гідрологічних досліджень.
Провідна установа:
Київський національний університет будівництва і архітектури, кафедра гідравліки та водовідведення.
Захист відбудеться “25” квітня 2001 року об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.056.03 при Харківському державному технічному університеті будівництва та архітектури за адресою: 61002, м.Харків, вул..Сумська, 40.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного технічного університету будівництва та архітектури за адресою: 61002, м.Харків, вул..Сумська, 40.
Автореферат розісланий “23” березня 2001 року.
Вчений секретар спеціалізованої М.І.Колотило
вченої ради


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасні системи водопостачання і водовідведення є великими енергоємними підприємствами. Насосні станції цих систем споживають сотні мільйонів кіловат-годин електроенергії на рік. Регулювання режимів їх роботи за допомогою дроселювання призводить до неекономного витрачання електроенергії.
Регулювання режимів роботи насосних агрегатів за допомогою зміни кутової швидкості обертання ротору насосного агрегату дозволяє істотно знизити витрати електроенергії, зменшити втрати води і проводити плавне регулювання подачі води в широкому діапазоні. Доцільність застосування цього методу регулювання насосних агрегатів у системі водопостачання обумовлена не лише економією води та електро-енергії, але й можливістю знизити вплив зміни режимів транспортування на якість питної води.
Зараз системи автоматичного управління (САУ) режимними параметрами насос-них агрегатів для водопостачання міст і промислових об'єктів використовуються дуже рідко. Зокрема, в терито-ріальному виробничому об'єднанні (ТВО) "Харківкомун-промвод" експлуа-тується кілька діючих насосних установок, обладнаних електро-приводом, що регулюється. Це дозволяє на основі вивчення досвіду їх проектування та експлуатації намітити шляхи подальшого впровадження САУ.
Зміна кутової швидкості обертання ротору насосного агрегату викликає несталий режим руху води в напірних водоводах і за певних умов може призвести до гідравлічного удару.
У даній роботі теоретично досліджені залежності впливу зміни кутової швидкості обертання ротору на режимні параметри насосних агрегатів, що працюють разом із напірним водоводом великої протяжності (50–100 км), а також проведені натурні випробування режимів роботи насосних агрегатів з електроприводом, що регулюється на магістральному водоводі Краснопав-лівка – Харків.
Зниження споживання електроенергії і втрат води на основі раціо-нальних методів регулювання електроприводу насосних агрегатів – актуальна задача, особливо в умовах переходу підприємств водопровідно-каналіза-ційного господарства на диференційовані тарифи по оплаті за спожиту електроенергію, а також дефіциту електроенергії в нашій країні.
При розробці умов регулювання режимів роботи насосних агрегатів необхідно дотримуватися норм якості питної води відповідно ГОСТ 2874-82 “Вода питна”.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: ДИНАМІКА ПРОЦЕСУ ТРАНСПОРТУВАННЯ ВОДИ ПО МАГІСТРАЛЬНИХ ВОДОВОДАХ З ВИКОРИСТАННЯМ ЕЛЕКТРОПРИВОДУ, ЩО РЕГУЛЮЄТЬСЯ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок