Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНТЕГРАЦІЯ УКРАЇНСЬКОГО КОЗАЦТВА ДО СОЦІАЛЬНОЇ СТРУКТУРИ РОСІЙСЬКОЇ ІМПЕРІЇ У XVIII СТ.

ІНТЕГРАЦІЯ УКРАЇНСЬКОГО КОЗАЦТВА ДО СОЦІАЛЬНОЇ СТРУКТУРИ РОСІЙСЬКОЇ ІМПЕРІЇ У XVIII СТ.

Назва:
ІНТЕГРАЦІЯ УКРАЇНСЬКОГО КОЗАЦТВА ДО СОЦІАЛЬНОЇ СТРУКТУРИ РОСІЙСЬКОЇ ІМПЕРІЇ У XVIII СТ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
31,86 KB
Завантажень:
244
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В.Н. КАРАЗІНА
Яценко Владислав Борисович
УДК 94:316.4.063. ѕ (477) „17”

ІНТЕГРАЦІЯ УКРАЇНСЬКОГО КОЗАЦТВА ДО СОЦІАЛЬНОЇ СТРУКТУРИ РОСІЙСЬКОЇ ІМПЕРІЇ У XVIII СТ.
 
Спеціальність 07.00.01 - історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Харків – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор Калініченко Володимир Вікторович Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, завідувач кафедри історії України
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, старший науковий співробітник
Брехуненко Віктор Анатолійович, Інститут української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України (м. Київ), завідувач відділу історії і теорії археографії та споріднених джерелознавчих наук
кандидат історичних наук Репан Олег Анатолійович,
Дніпропетровський національний університет,
доцент кафедри історії України
Провідна установа: Чернігівський державний педагогічний університет ім. Т. Г. Шевченка, кафедра історії України, Міністерство освіти і науки України, м. Чернігів.
Захист відбудеться 22 червня 2007 о 15.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.10 Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна (адреса: 61077, м. Харків, площа Свободи, 4, аудиторія V-58).
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна (61077, м. Харків, площа Свободи, 4).
Автореферат розісланий 16 травня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Пугач Є.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Процес поглинення Російською імперією козацьких державних утворень ранньомодерної доби призвів як до втрати Україною в кінці XVIII ст. державності, так і до втрати своєрідної соціальної структури суспільства. Політична інкорпорація слобідських полків, Гетьманщини, Війська Запорізького низового супроводжувалася інтеграцією їх населення до загальноімперського соціуму. Одному з аспектів даного процесу інтеграції українського козацтва до соціальної структури Російської імперії в XVIII ст., що є недостатньо висвітленим в історіографії, й присвячена дана робота.
Дослідження царської інтеграційної політики щодо українського козацтва є важливим для розуміння української історії ранньомодерної доби. Ця політика була однією з складових заходів російського абсолютизму щодо поглинення козацьких автономій України в XVIII ст. При втіленні її у життя імперським урядом було виявлено відсталість тієї моделі управління, що існувала у козацьких автономіях у порівнянні з модернізованою протягом XVIII ст. управлінською системою Російської імперії. Одночасно було засвідчено слабкість реґіональної ідентичності місцевих еліт, що дозволило російському урядові здійснити інкорпораційні та інтеграційні звершення, фактично не зустрічаючи істотного опору збоку представників козацької старшини чи рядового козацтва українських автономій. Причини подібного стану речей крилися в незавершеності від часів Богдана Хмельницького соціальних трансформацій та державотворчого процесу в українських автономіях. Це перешкоджало здійсненню внутрішньої модернізації автономій, що було необхідно для ефективного спротиву інкорпораційній політиці Російської імперії у XVIII ст.
На сучасному етапі Українська держава для свого успішного представництва на світовій арені знову стає перед необхідністю модернізації.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Обрана тема дисертації є складовою частиною досліджень кафедри історії України історичного факультету Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна „Соціально-економічний розвиток та політичне становище України у другій половині XVII - XVIII ст.”
Об’єктом дисертаційного дослідження є козацький стан українських автономій – Гетьманщини, слобідських полків і Війська Запорізького низового.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Реферат на тему: ІНТЕГРАЦІЯ УКРАЇНСЬКОГО КОЗАЦТВА ДО СОЦІАЛЬНОЇ СТРУКТУРИ РОСІЙСЬКОЇ ІМПЕРІЇ У XVIII СТ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок