Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Дослідження і розробка різнотемпових дискретних стохастичних систем в умовах апріорної невизначеності

Загрузка...

Дослідження і розробка різнотемпових дискретних стохастичних систем в умовах апріорної невизначеності

Назва:
Дослідження і розробка різнотемпових дискретних стохастичних систем в умовах апріорної невизначеності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,41 KB
Завантажень:
257
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Національний технічний університет України
"Київський політехнічний інститут"
Копичко Олександр Сергійович
УДК 681.51
Дослідження і розробка різнотемпових дискретних стохастичних систем в умовах апріорної невизначеності
05.13.03 "Системи і процеси керування"
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ - 2000
Дисертацією є рукопис.
Дисертація виконана в Навчально-науковому комплексі "Інститут прикладного системного аналізу" Національного технічного університету України "КПІ".
Науковий керівник: Доктор технічних наук, професор
Романенко Віктор Демидович,
Навчально-науковий комплекс "Інститут прикладного системного аналізу "Національного технічного університету України "КПІ", заступник директора по навчальній роботі
Офіційні опоненти: Доктор технічних наук, с.н.с.
Бойчук Леонід Михайлович,
Міжнародний науково-навчальний центр ЮНЕСКО/МПІ Інформаційних технологій та систем НАН та Міносвіти України, провідний науковий співробітник
Доктор технічних наук, с.н.с.
Савенков Олександр Іванович,
Київський державний університет технології та дизайну,
завідуючий кафедрою інформатики.
Провідна установа: Інститут космічних досліджень НАН України та Національного космічного агентства України.
Захист відбудеться "10" жовтня 2000 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.002.03 в Національному технічному університеті України "Київський політехнічний інститут" за адресою: 03056, м. Київ, пр. Перемоги, 37, корпус 14,
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці НТУУ "КПІ" за адресою м. Київ, пр. Перемоги, 37.
Автореферат розісланий "5" вересня 2000 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої Ради Д 26.002.03 Коваленко І.І.
доктор технічних наук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Останнім часом значного розвитку одержала теорія різнотемпових систем керування. Поділ математичної моделі системи на "швидку" і "повільну" підсистеми дозволяє застосувати дискретизацію з різними частотами квантування, що підвищує ефективність опису і дослідження сучасних складних технологічних процесів. Для зазначених систем характерна різноманітна інерційність багатовимірних зв'язків, складність взаємодії між ними, наявність непередбачених збурень і шумів вимірів.
У Інституті прикладного системного аналізу Національного технічного університету України "КПІ" набули поширення спеціальні методи аналізу і синтезу систем керування технологічними процесами.
Під керівництвом професора Романенка В. Д. розробляється напрямок дослідження дискретних різнотемпових систем керування. Поділ моделі на підсистеми, кожна з яких має свій період квантування, значно зменшує обчислювальне завантаження ЕОМ, дозволяє створювати системи керування процесами, де однакова частота здійснення виміру всіх вихідних величин неможлива, поліпшує стійкість багатовимірної системи керування більш вдалим розташуванням полюсів замкнутої підсистеми, зменшує розмірність параметрів ідентифікації об'єкта керування, особливо за наявності запізнювань. Проте, в традиційній постановці питання, інформація про параметри і статистичні характеристики шумів моделі вважається заздалегідь відомою, що є неприйнятним для більшості практичних завдань.
Іншим важливим розділом досліджень є розробка методів статистичної ідентифікації, проведених під керівництвом академіка Згуровского М. З. і професора Подладчікова В. Н. Засоби, що розробляються ними для дослідження методів фільтрації в умовах апріорної невизначеності, використовують аналітичний підхід, заснований на інтегральному зображенні фільтра Калмана. Концепція субоптимального фільтра з мінімальною пам'яттю, збудованого для вільної динамічної системи, дозволяє одержати прості співвідношення нев'язок цього фільтра з невідомими параметрами, що підлягають ідентифікації. При цьому в теорії статистичної ідентифікації не розглянутий важливий момент ідентифікації параметрів шумів за наявності взаємної коваріації шумів стану і виміру.
У запропонованій дисертаційній роботі зроблена спроба сполучити ці два напрямки, тому що урахування взаємної коваріації шумів моделі дає можливість проаналізувати фактичні характеристики фільтра Калмана при оцінюванні векторів стану в швидко- і повільнодіючих підсистемах, досліджувати чутливість моделей до неточного завдання характеристик шумів, розробити методи і специфіку ідентифікації для систем, де шуми взаємно корельовані, й застосувати їх до створення адаптивних фільтрів Калмана для різнотемпових підсистем керування в умовах апріорної невизначеності.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему: Дослідження і розробка різнотемпових дискретних стохастичних систем в умовах апріорної невизначеності

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок