Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ВЕГЕТАТИВНОГО ГОМЕОСТАЗУ ТА ЛІКУВАННЯ ДІТЕЙ З ПРОЛАПСОМ МІТРАЛЬНОГО КЛАПАНА

Загрузка...

ОСОБЛИВОСТІ ВЕГЕТАТИВНОГО ГОМЕОСТАЗУ ТА ЛІКУВАННЯ ДІТЕЙ З ПРОЛАПСОМ МІТРАЛЬНОГО КЛАПАНА

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ВЕГЕТАТИВНОГО ГОМЕОСТАЗУ ТА ЛІКУВАННЯ ДІТЕЙ З ПРОЛАПСОМ МІТРАЛЬНОГО КЛАПАНА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,35 KB
Завантажень:
33
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ім. О.О. БОГОМОЛЬЦЯ
Солдатова Оксана Володимирівна
УДК 616.126.42-007.57-053.2-08
ОСОБЛИВОСТІ ВЕГЕТАТИВНОГО ГОМЕОСТАЗУ ТА ЛІКУВАННЯ
ДІТЕЙ З ПРОЛАПСОМ МІТРАЛЬНОГО КЛАПАНА
14.01.10 – Педіатрія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі педіатрії №4 Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця МОЗ України.
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор Майданник Віталій Григорович, Національний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри педіатрії №4.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Волосовець Олександр Петрович, Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця, завідувач кафедри педіатрії № 2;
доктор медичних наук, професор Казак Світлана Сергіївна, Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика, завідувач кафедри педіатрії № 3.
Провідна установа:
Український науково-дослідний інститут охорони здоров’я дітей та підлітків АМН України, м. Харків.
 
Захист відбудеться “_20_” _березня____ 2003 р. о _15_ год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.003.04 із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю “Педіатрія” при Національному медичному університеті ім. О.О. Богомольця (01004, м. Київ, вул. Льва Толстого, 10).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця (м. Київ, вул. Зоологічна, 3).
Автореферат розісланий “_18_” _лютого__ 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук Кузьменко А.Я.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Останнім часом проблема пролапса мітрального клапана (ПМК) у дітей стає все більш актуальною, що обумовлено як значною поширеністю ПМК серед дитячої популяції, так і можливістю виникнення таких тяжких ускладнень як інфекційний ендокардит, мітральна недостатність, порушення ритму серця, відрив папілярних хорд, які спостерігаються у 2-4% хворих (О.П. Волосовець, 1997; А.В. Чуриліна, 1999; Singh et al., 2000; Blum et al., 2001). За даними різних авторів, поширеність ПМК серед дитячого населення у різних регіонах становить від 2 до 16% (Н.О. Бєлоконь і співавт., 1986; В.М. Сидельников і співавт., 1994; В.Г.Майданник, 1997; Ohara et al.,1991; Colomina et al., 2002). Однак нерідко діагноз ПМК є ехокардіографічною знахідкою, особливо у випадках „німих” варіантів або за наявності “функціонального систолічного шуму” (В.С. Приходько, 2000). Крім того, супутні морфологічні зміни клапанного апарату та гемодинамічні порушення, які виявляються у дітей з ПМК, потребують обов’язкового диспансерного спостереження за такими хворими з проведенням комплексного інструментального дослідження (М.М. Коренєв та співавт., 2000). Тому важливе значення має також проблема розробки адекватних дитячому віку функціональних методів ранньої діагностики ПМК.
Велика кількість скарг, які мають виражений дизвегетативний характер, спонукала дослідників більш детально вивчати стан вегетативної нервової системи (ВНС) у дітей з ПМК. Але дані літератури про патогенетичну роль дисфункції ВНС у виникненні ПМК мають суперечливий характер. Так, деякі дослідники вважають, що патологія ВНС є однією з причин виникнення лише вторинних ПМК (А.В. Недоступ і співавт., 1996), тоді як інші (Т.І. Кадуріна, 2000; Chou et al., 2002) розглядають порушення вегетативної іннервації як природжену патологію, що суттєво впливає на виникнення первинних ПМК.
У сучасній педіатричній літературі зустрічаються лише поодинокі дані про особливості психосоматичного статусу (Tamam et al., 2000) та стану серцево-судинної системи (Venogopalan et al., 2002) у дітей з ПМК залежно від його походження. Дослідження ж біоенергетики, яка має виняткове значення для міокарда (С.С. Казак, 1989) не проводились. Позитивні результати лікування дітей з ПМК можливі у тому разі, коли терапевтичні засоби призначають індивідуалізовано з урахуванням усіх ланок патогенезу захворювання.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ВЕГЕТАТИВНОГО ГОМЕОСТАЗУ ТА ЛІКУВАННЯ ДІТЕЙ З ПРОЛАПСОМ МІТРАЛЬНОГО КЛАПАНА

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок