Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ХВИЛЕВОДНІ ТА ПЕРІОДИЧНІ СТРУКТУРИ, УТВОРЕНІ ХВИЛЕВОДАМИ ДОВІЛЬНОГО ПОПЕРЕЧНОГО ПЕРЕРІЗУ

Загрузка...

ХВИЛЕВОДНІ ТА ПЕРІОДИЧНІ СТРУКТУРИ, УТВОРЕНІ ХВИЛЕВОДАМИ ДОВІЛЬНОГО ПОПЕРЕЧНОГО ПЕРЕРІЗУ

Назва:
ХВИЛЕВОДНІ ТА ПЕРІОДИЧНІ СТРУКТУРИ, УТВОРЕНІ ХВИЛЕВОДАМИ ДОВІЛЬНОГО ПОПЕРЕЧНОГО ПЕРЕРІЗУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,52 KB
Завантажень:
299
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут радіофізики ти електроніки ім. О.Я. Усикова
Дон Наталія Геннадіївна
УДК 537.86+621.372.8
ХВИЛЕВОДНІ ТА ПЕРІОДИЧНІ СТРУКТУРИ,
УТВОРЕНІ ХВИЛЕВОДАМИ ДОВІЛЬНОГО ПОПЕРЕЧНОГО ПЕРЕРІЗУ
01.04.03 – радіофізика
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова Національної академії наук України
Науковий керівник:
доктор фізико-математичних наук
професор
Кириленко Анатолій Опанасович
Інститут радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова
НАН України (м. Харків)
завідувач відділу обчислювальної електродинаміки
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук
професор
Просвірнін Сергій Леонідович
Радіоастрономічний інститут НАН України (м. Харків)
завідувач відділу теоретичної радіофізики
доктор фізико-математичних наук
професор
Айзацький Микола Іванович
НДК “Прискорювач”
ННЦ ХФТІ НАН України (м. Харків)
заступник директора з наукової роботи
Захист відбудеться “25” грудня 2007 р. о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .157.01 Інституту радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова НАН України за адресою: вул. Академіка Проскури, 12, Харків, 61085.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова НАН України за адресою: вул. Академіка Проскури, 12, Харків, 61085.
Автореферат розісланий “19” листопада 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
Л.А. Рудь
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У дисертаційній роботі представлені строгі математичні моделі й алгоритми розрахунку хвилеводних, двовимірно-періодичних та сповільнюючих структур, утворених із фрагментів регулярних хвилеводів довільного поперечного перерізу. Багато пристроїв мікрохвильової техніки саме і являє собою набори відрізків регулярних хвилеводів різноманітних поперечних перерізів. На початку формування сучасної електродинаміки обмежувалися лише прямокутними або круглими хвилеводами. Розвиток сучасних радіосистем, підвищення вимог до їхніх мікрохвильових складових і необхідність використання нових електродинамічних вузлів, з одного боку, та розширення можливостей сучасних обчислювальних засобів, з іншого, зумовлюють актуальність поширення існуючих та розробку нових теоретичних підходів до електродинамічного моделювання тривимірних об’єктів, що включають у себе фрагменти хвилеводів складних поперечних перерізів. Сучасні комп’ютерні ресурси й математичне оснащення вже дозволяють створювати та використовувати програмні пакети, що можуть швидко та точно розрахувати характеристики пристроїв з реальними або можливими відхиленнями геометрії від заданої, наприклад, об’єкти з лінійно-координатним поперечним перерізом із закругленими кутами, або використовувати у проектуванні систем тракти зі спеціальними складними перерізами. При цьому складний поперечний переріз часто вибирається з особливих міркувань щодо електродинаміки системи, виходячи з вимог до широкосмуговості, необхідної поляризації, модового складу й ін. Моделі, що допускають довільність поперечного перерізу, цікаві не тільки як теоретична база для практики, але й з дослідницької точки зору. Аналіз і використання поперечних перерізів нового типу можуть забезпечити нові властивості цілого ряду таких пристроїв, як фільтри, поляризатори, частотно-селективні екрани та ін.
Природньо, що поставлена в дисертації задача може бути розв’язана за допомогою широко поширених у наш час сіткових методів. Однак час та ресурси, необхідні для розрахунків, недостатня точність отриманих результатів та труднощі застосування сіткових методів у задачах оптимізації роблять актуальним пошук нових і вдосконалення традиційних числово-аналітичних алгоритмів аналізу хвилеводних і періодичних структур, що включають у себе хвилеводи довільного поперечного перерізу.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ХВИЛЕВОДНІ ТА ПЕРІОДИЧНІ СТРУКТУРИ, УТВОРЕНІ ХВИЛЕВОДАМИ ДОВІЛЬНОГО ПОПЕРЕЧНОГО ПЕРЕРІЗУ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок