Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ З ГОСТРИМИ РІДИННИМИ УТВОРЕННЯМИ ПРИ ПАНКРЕАТИТІ ЗА ДОПОМОГОЮ МІНІІНВАЗИВНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

Загрузка...

ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ З ГОСТРИМИ РІДИННИМИ УТВОРЕННЯМИ ПРИ ПАНКРЕАТИТІ ЗА ДОПОМОГОЮ МІНІІНВАЗИВНИХ ТЕХНОЛОГІЙ / сторінка 4

Назва:
ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ З ГОСТРИМИ РІДИННИМИ УТВОРЕННЯМИ ПРИ ПАНКРЕАТИТІ ЗА ДОПОМОГОЮ МІНІІНВАЗИВНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,23 KB
Завантажень:
34
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Дисертація проілюстрована 21 таблицею та 37 рисунками.
ОСНОВНИЙ ЗМІСТ РОБОТИ
Клінічна характеристика та методи дослідження. В основу роботи покладений аналіз результатів лікування 106 хворих з рідинними утвореннями при панкреатиті, що перебували в Інституті загальної і невідкладної хірургії АМН України з 1991 по 2004 рр. Вік хворих коливався від 28 до 70 років і у середньому становив 41±8,0 років. Виходячи із завдань дослідження, всі хворі були розподілені на три групи: I група - 14 хворих, яким оперативне лікування не виконувалося, II група - група склала 60 хворих, оперованих традиційними “відкритими” способами, III група - 32 хворих, оперованих відеолапароскопічними методами.
Етіологічно гострі рідинні скупчення у всіх трьох групах були обумовлені ідіопатичним панкреатитом - в 50 %, алкогольним панкреатитом в 40,6 %, біліарним панкреатитом - в 6,6 %, травматичним - в 2,8 % випадків.
Критеріями постановки діагнозу служили результати клініко-інструментальних досліджень, РКТ і УЗД, у деяких випадках ендоскопічної ретроградної холангіопанкреатографії, целіакографії, відеолапароскопії. Тяжкість стану хворих з рідинними скупченнями при панкреатиті за системою APACHE II істотно не відрізнялися між досліджуваними групами. У першій групі вона склала 11,63±1,68 балів, у другій групі 11,93±1,71 і у третій групі 11,74±1,65 балів.
Хворих з легким перебігом панкреатиту було 30 (28 %), з них у 25 спостерігався інтерстиціальний панкреатит; тяжкий перебіг панкреатиту спостерігався в 76 (72 %) випадках.
Гострі рідинні скупчення при неінфікованому панкреонекрозі (ПН) зустрічалися у 65 хворих (61,3 %), по групах - 8, 37 і 20 спостереженнях відповідно і при інфікованому ПН - 16 хворих (15,1 %), по групах відповідно - 3, 9 і 4 спостереженнях.
ПН вважали дифузним - при ураженні до двох відділів, що зустрілося у 3-х (2,8 %) хворих, субтотальним - при ураженні майже всієї залози, що спостерігалося у 75 (70,5 %) хворих. Діагноз тотального ПН ставився при відсутності неураженої тканини залози у 28 (26,4 %) хворих.
Однією з основних скарг хворих панкреатитом при надходженні в стаціонар був біль (100 % спостережень) в епігастрії і/або лівому підребер'ї. Найбільша інтенсивність больового синдрому відзначалася у хворих з неінфікованим ПН. Блювота була у 45 (42,5 %), багаторазова блювота – в 27 (25,5 %) хворих, зниження артеріального тиску спостерігалося у 42 (39,6 %) хворих. Кількість лейкоцитів у крові хворих коливалася від 5,2x109/л до 17,5x109/л, лейкоцитоз (більше 9,0x109/л) відзначався в 64 (60,4 %) спостережень. Значення активності амілази в крові коливалися від 3,0 до 152 г/год/л. Підвищення рівня амілаземії було характерно для інтерстиціального панкреатиту (68,0 %) і неінфікованого ПН (46,2 %). При інфікованому ПН спостерігалися нормальні показники амілази крові (56,3 %), а в 31,4 % спостережень - зниження рівня амілаземії.
При УЗД і КТ- дослідженнях локалізація рідинних утворень навколо голівки - тіла ПЗ склала 55,7 %, а в області тіла - хвоста - 24,5 %, тотальне поширення рідинних утворень склало 19,8 %. При динамічних КТ- дослідженнях відзначалося, що відсутність при початковому КТ- дослідженні ознак некрозу в паренхімі ПЗ при наявності рідинних скупчень і реактивних змін у навколишніх тканинах не було переконливою сприятливою прогностичною ознакою. При наступних КТ- дослідженнях, що виконувалися на 3-5 добу у зв'язку з погіршенням клінічного стану, у цих хворих виявлялися зони некрозу в паренхімі і парапанкреатичній клітковині. Уточнення діагнозу проводилося за допомогою відеолапароскопії у 34 пацієнтів. Оцінювалося: стан парієнтальної та вісцеральної очеревини, наявність стеатонекрозів, вільної рідини в черевної порожнині та її характер, оглядалась чепцева сумка.
З урахуванням отриманих даних, з метою вироблення оптимальної лікувальної тактики, було розроблено та впроваджено лікувально-діагностичний алгоритм:
- первинними методами обстеження є ультразвукове дослідження і оглядова рентгенографія органів грудної клітки і черевної порожнини;
- у пацієнтів з ускладненою візуалізацією органів черевної порожнини внаслідок метеоризму або інших причин, нечіткої диференціації паренхіми підшлункової залози через інфільтративні зміни в підшлунковій залозі і парапанкреатичній клітковині особливе значення набуває КТ і КТ з болюсним контрастуванням;
- за наслідками КТ або неможливості її проведення показана діагностична і лікувальна відеолапароскопія.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ З ГОСТРИМИ РІДИННИМИ УТВОРЕННЯМИ ПРИ ПАНКРЕАТИТІ ЗА ДОПОМОГОЮ МІНІІНВАЗИВНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок