Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ БАКТЕРИЦИДНОЇ ДІЇ ДЕЗІНФІКУЮЧИХ ПРЕПАРАТІВ НА МІКОБАКТЕРІЇ

Загрузка...

ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ БАКТЕРИЦИДНОЇ ДІЇ ДЕЗІНФІКУЮЧИХ ПРЕПАРАТІВ НА МІКОБАКТЕРІЇ

Назва:
ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ БАКТЕРИЦИДНОЇ ДІЇ ДЕЗІНФІКУЮЧИХ ПРЕПАРАТІВ НА МІКОБАКТЕРІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,95 KB
Завантажень:
424
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ІНСТИТУТ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОЇ І КЛІНІЧНОЇ
ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ
Пономаренко Геннадій Володимирович
УДК 619:616.98:579.873.21:614.48
ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ
БАКТЕРИЦИДНОЇ ДІЇ
ДЕЗІНФІКУЮЧИХ ПРЕПАРАТІВ
НА МІКОБАКТЕРІЇ
16.00.03 – ветеринарна мікробіологія та вірусологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата ветеринарних наук
Харків - 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в лабораторії вивчення туберкульозу Інституту експериментальної і клінічної ветеринарної медицини Української академії аграрних наук.
Науковий керівник
доктор ветеринарних наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України Кассіч Юрій Якович, Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини УААН, головний науковий співробітник лабораторії вивчення туберкульозу.
Офіційні опоненти:
доктор ветеринарних наук, професор, академік УААН Красніков Геннадій Андрійович, Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини УААН, завідувач лабораторії патоморфології;
доктор ветеринарних наук, професор Буряк Євген Іванович, Одеський державний аграрний університет Міністерства аграрної політики України, завідувач кафедри мікробіології та вірусології.
Провідна установа
Білоцерківський державний аграрний університет Міністерства аграрної політики України, кафедра лабораторної діагностики інфекційних захворювань сільськогосподарських тварин, м. Біла Церква.
Захист відбудеться “ 29 ” вересня 2004 р. о 9 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.359.01 в Інституті експериментальної і клінічної ветеринарної медицини УААН за адресою: 61023, м. Харків, вул. Пушкінська, 83.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту експериментальної і клінічної ветеринарної медицини УААН за адресою: 61023, м. Харків, вул. Пушкінська, 83.
Автореферат розісланий “ 26 ” серпня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор ветеринарних наук _____________________ БАБКІН А. Ф.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема виробництва високоякісних продуктів тваринництва ставить перед ветеринарною медициною ряд задач, серед яких важливе місце займає розробка надійної системи захисту тварин і людини від зооантропонозних захворювань.
Туберкульоз є небезпечним захворюванням тварин і людини, що має широке розповсюдження у всьому світі. Особливо він небезпечний для великої рогатої худоби. Проблема туберкульозу актуальна і для України в зв’язку з тим, що це захворювання при хронічному перебігу порушує господарчу діяльність, знижує рентабельність виробництва, створює епідемічну небезпеку та чинить великі економічні збитки.
Кількість неблагополучних щодо туберкульозу великої рогатої худоби господарств України зменшилась з 140 у 1991 року до 55 на початку 2003 року [Горжеєв В.М., 2003]. В свою чергу кількість тварин хворих на туберкульоз, за даними Державного департаменту ветеринарної медицини України, зменшилась відповідно з 0,22% у 1990 року до 0,04% на кінець 2002 року.
У той же час в Україні кожного року 7–7,5 тис. людей вмирає від туберкульозу, що набагато більше (80,7%) ніж від усіх інфекційних і паразитарних хвороб разом [Мельник В.М., 2000]. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я в світі щорічно захворює на туберкульоз близько 10 млн. людей і вмирає близько 3–5 млн. Це є підтвердженням того, що туберкульоз викликає найбільш високу смертність серед усіх бактеріальних інфекцій [Вартанян Ф.Е., Шаховський К.П., 2002].
Наведені дані свідчать, що хворі на туберкульоз сільськогосподарські, домашні тварини, птиця та люди є потенційним джерелом зараження здорових тварин [Кассіч Ю.Я., Борзяк А.Т., Кочмарський А.Ф., 1990; Завгородній А.І., 1997; Количєв Н.М., 1987; Щуревський В.Є., 1981 та ін.].
У комплексі ветеринарно-санітарних та організаційно-господарчих заходів, що проводяться для профілактики та боротьби з туберкульозом, важливе значення має дезінфекція, яка спрямована на інактивацію збудників захворювання в зовнішньому середовищі.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ БАКТЕРИЦИДНОЇ ДІЇ ДЕЗІНФІКУЮЧИХ ПРЕПАРАТІВ НА МІКОБАКТЕРІЇ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок