Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОТИВАЦІЯ ПІДВИЩЕННЯ ТРУДОВОГО ПОТЕНЦІАЛУ ВЕРСТАТНИКІВ

МОТИВАЦІЯ ПІДВИЩЕННЯ ТРУДОВОГО ПОТЕНЦІАЛУ ВЕРСТАТНИКІВ

Назва:
МОТИВАЦІЯ ПІДВИЩЕННЯ ТРУДОВОГО ПОТЕНЦІАЛУ ВЕРСТАТНИКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,85 KB
Завантажень:
100
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКО-ПРАВОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
КУЛІЙЧУК Валерій Ігорович
УДК 331.101.3
МОТИВАЦІЯ ПІДВИЩЕННЯ ТРУДОВОГО ПОТЕНЦІАЛУ ВЕРСТАТНИКІВ
Спеціальність 08.09.01 – Демографія, економіка праці,
соціальна економіка і політика
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Донбаській державній машинобудівній академії МОН України на кафедрі економіки промисловості (м. Краматорськ, Донецька обл.).
Науковий керівник – кандидат економічних наук
Єськов Олексій Леонтійович,
Донбаська державна машинобудівна академія
МОН України, доцент кафедри
економіки промисловості (м. Краматорськ, Донецька обл.)
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Акмаєв Анатолій Ісайович,
Донбаський державний технічний університет
МОН України, ректор (м. Алчевськ, Луганська обл.)
кандидат економічних наук, доцент
Балтачеєва Наіля Аскарівна,
Донецький національний університет
МОН України, доцент кафедри управління
персоналом та економіки праці (м. Донецьк)
Провідна установа – Харківський національний економічний університет
МОН України (м. Харків).
Захист відбудеться " листопада 2005 року об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .170.01 в Інституті економіко-правових досліджень НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту економіко-правових досліджень НАН України за адресою:83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
Автореферат розісланий "  жовтня 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Граніш В.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У вирішенні комплексу складних соціально-економічних проблем, пов'язаних із ринковими перетвореннями, важлива роль належить збереженню і підвищенню трудового потенціалу промислових підприємств машинобудівної галузі. У нових умовах господарювання основний тягар проблем переміщується саме на рівень підприємства. Особливе місце серед задач економічної стратегії промислових підприємств належить розробці надійного мотиваційного й організаційно-економічного механізму ефективного використання і підвищення трудового потенціалу та на його основі зростанню продуктивності праці робітників з метою покращення якості продукції й конкурентоспроможності фірми у цілому.
Для машинобудівних компаній, що випускають унікальне технологічне устаткування і машини, якість продукції в значній мірі визначається якістю механічної обробки деталей і вузлів. Крім того, вартість окремих деталей у такому устаткуванні може досягати десятків, а іноді сотень тисяч доларів, і помилка робітника, що обробляє таку деталь, може призвести до істотних збитків підприємства. Це обумовлено високою “інтелектуальною” насиченістю продукції, що виробляється, зростанням потреби у збільшенні частки розумової праці порівняно з часткою фізичної праці у процесі виробництва, а також наявними науковими досягненнями вітчизняного машинобудування та ростом попиту на продукцію машинобудівних підприємств України. До того ж в умовах жорсткої конкуренції на ринку унікальної машинобудівної продукції різко зростають вимоги до рівня трудового потенціалу робітників, зайнятих механічною обробкою – верстатників. Саме достатня з точки зору не лише економічного змісту, але й інших потреб працівника мотивованість його праці дозволяє забезпечувати необхідні передумови як для підвищення трудового потенціалу, так і для зростання продуктивності праці. На порядку денному постає питання визначення можливих мотивів та їх урахування для відповідних мотивацій не лише повсякденної праці, а й підвищення трудового потенціалу.
Рішення цієї складної соціально-економічної задачі вимагає подальшого дослідження, розробки нових методичних підходів і практичних рекомендацій з удосконалення процесу мотивації підвищення трудового потенціалу робочих-верстатників, зокрема підприємств важкого машинобудування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: МОТИВАЦІЯ ПІДВИЩЕННЯ ТРУДОВОГО ПОТЕНЦІАЛУ ВЕРСТАТНИКІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок