Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІНАНСОВА ПОЛІТИКА УРЯДУ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ ГЕТЬМАНА П. СКОРОПАДСЬКОГО ( 29 квітня – 14 грудня 1918 р. )

Загрузка...

ФІНАНСОВА ПОЛІТИКА УРЯДУ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ ГЕТЬМАНА П. СКОРОПАДСЬКОГО ( 29 квітня – 14 грудня 1918 р. )

Назва:
ФІНАНСОВА ПОЛІТИКА УРЯДУ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ ГЕТЬМАНА П. СКОРОПАДСЬКОГО ( 29 квітня – 14 грудня 1918 р. )
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,24 KB
Завантажень:
87
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
 
ГАЙ-НИЖНИК Павло Павлович
УДК 93/99 (4/9)
ФІНАНСОВА ПОЛІТИКА УРЯДУ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ
ГЕТЬМАНА П. СКОРОПАДСЬКОГО
( 29 квітня – 14 грудня 1918 р. )
Спеціальність 07.00.01 – Історія України
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ-2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті української археографії та джерелознавства ім. М. Грушевського НАН України (м. Київ), у відділі вивчення та публікації зарубіжних джерел з історії України.
Науковий керівник – доктор історичних наук, професор, член-корреспондент НАН України
СОХАНЬ Павло Степанович, директор Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України, завідувач відділу вивчення та публікацій зарубіжних джерел з історії України;
Офіційні опоненти:
доктор історичних наук, професор
АНДРУСИШИН Богдан Іванович, Національний педагогічний університет ім. М. Драгоманова; декан соціально-гуманітарного факультету, завідувач кафедри правознавства;
кандидат історичних наук
СРІБНЯК Ігор Володимирович, Київський державний лінгвістичний університет; доцент кафедри історії України;
Провідна установа – Інститут історії України НАН України, відділ історії української революції.
Захист відбудеться 18.12.2000 р. о 12 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої ради Д 26.001.20 у Київському університеті імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 349).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Київського університету імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розісланий 16.11.2000 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук, доцент О. І. Божко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ
Структура дисертації обумовлена темою та завданням дослідження. Її загальний обсяг становить 210 сторінок. Робота складається зі вступу, чотирьох розділів, висновків, списку використаних джерел та літератури (26 сторінок, 274 назви).
Вступ. Актуальність теми дослідження. Кошти, а відтак й фінансова політика, з давніх часів відігравали одну з провідних ролей у суспільному житті. Спосіб ведення грошової політики, обігу і створення капіталу, форма організації грошової системи невід’ємно і безпосередньо впливали на ступінь розвитку самого суспільного життя, як, втім, і воно (суспільство) зі свого боку сприяло еволюції фінансових відносин. Неуспіх у фінансовій політиці уряду державного утворення здатен призвести до економічної руїни, соціальних катаклізмів, військового знесилення і, врешті, до занепаду самої держави. Отже, успішна фінансова політика є однією з основних урядових завдань державного організму і, відповідно, однією з ознак власне самої державності, одним із гарантів державної безпеки. Від ступеня незалежності держави в справах фінансових великою мірою залежить і ступінь незалежності державної організації певного народу чи суспільства. Безумовно, фінансові аспекти державного функціонування тісно пов’язані з іншими формами і напрямками життя суспільства й державного розвитку, які, безперечно, взаємно впливають одне на одного. Фінансова політика здавна вже є складовою політики як економічної, так і суспільно-політичної і державної, вона є часткою історії народів, держав, планети. Народ, який стає на шлях створення власної державності, безумовно, стикається з проблемами організації національної грошової системи і питанням ведення державної фінансової політики. Не став винятком у цих історичних та політико-економічних закономірностях і народ України.
Радянська суспільно-політична система, що існувала в Україні понад 70 років, завдала істотного удару по розвиткові вітчизняної науки. Обмеження і заборони в певних напрямках наукової роботи торкнулися чи не всіх напрямків і галузей історичних досліджень, але, безсумнівно, найбільшого удару командно-адміністративним правлінням КПРС було завдано вивченню та аналізу революційних подій і національного державотворення 1917-1920 рр.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ФІНАНСОВА ПОЛІТИКА УРЯДУ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ ГЕТЬМАНА П. СКОРОПАДСЬКОГО ( 29 квітня – 14 грудня 1918 р. )

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок