Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування рухових дій у молодших школярів з порушеннями зору

Загрузка...

Формування рухових дій у молодших школярів з порушеннями зору

Назва:
Формування рухових дій у молодших школярів з порушеннями зору
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,63 KB
Завантажень:
104
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Південноукраїнський державний педагогічний університет (м.Одеса) ім.К.Д.Ушинського
Дичко Владислав Вікторович
УДК:37236+61273322
Формування рухових дій у молодших школярів з порушеннями зору
13.00.03- корекційна педагогіка
Автореферат на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук
Одеса 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконанна в південноукраїнському державному педагогічному університеті (м.Одеса) ім К.Д.Ушинського, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник-кандидат педагогічних наук, професор
Шеремет Борис Григорович,
Південноукраїнський державний
педагогічний університет (м.Одеса)
ім. К.Д.Ушинського, декан факультету
фізичного виховання
Офіційні опоненти- дійсний член АПН України,
доктор педагогічних наук, професор
Синьов віктор Миколайович, Київський інститут внутрішніх справ, начальник кафедри соціальної педагогіки
Кандидат педагогічних наук, Ляной Юрій Олегович, сумський державний педагогічний інститут ім. А.С.Макаренка, викладач кафедри біологічних засад фізичної культури
Провідна установа- Тернопільський державний педагогічний університет ім. М.гнатюка, кафедра теоретичних засад та методики фізичного виховання, міністерство осівіти і науки України
Захист дисертації відбудеться 12 жовтня 2000 року о 13.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.41.053.01 при південноукраїнському державному педагогічному університеті (м.Одеса) ім. К.Д.Ушинського за адресою:65091, м.Одеса, вул.Старопортофранківська, 26.
З дисертацією можна ознайомитись у бібіліотеці південноукраїнського державного педагогічного університетту (м.Одеса) ім. К.Д.Ушинського за адресою65091, м.Одеса, вул.Старопортофранківська, 26..
Автореферет розісланий 9 вересня 2000 року.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Трифонова О.С.
Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. На сучасному етапі розвитку суспільства досить гостро постала проблема дитячої інвалідності. Відтак, першочерговим завданням соціальної політики держави є забезпечення нормальних умов життєдіяльності та повноцінної адаптації цих дітей в соціумі, що і передбачено урядовою програмою “Діти України”. Стрижневим завданням у роботі з дітьми – інвалідами виступає запобігання і подолання негативних тенденцій, що породжують дитячу інвалідність, забезпечення необхідних передумов повноцінного фізичного, інтелектуального, духовного, морального і соціального розвитку означеної категорії дітей, що сприятиме реалізації як конституційних норм, так і міжнародних обовязків України перед світовою спільнотою. Вочевид, виникає потреба глибокого розуміння педагогами сучасного стану корекційного навчання аномальних дітей, наукового обгрунтування перспектив поліпшення їхньої підготовки до самостійного життя. В означеному аспекті значної уваги потребують сліпі діти та діти з різним ступенем порушення зору.
Одним із ефективних засобів всебічного розвитку особистості, її фізичної та соціальної реабілітації є фізична культура. На сучасному етапі розвитку суспільства зусилля педагогів-реабілітологів, валеологів, психологів, викладачів фізичної культури нашої країни спрямовані на реалізацію завдань, поставлених основними напрямками концепції розвитку дефектологічної науки в Україні. Необхідність удосконалення занять фізичною культурою з метою забезпечення оптимального розвитку школярів з порушеннями зору, збереження і зміцнення їхнього здоровя, корекції і компенсації порушених функцій організму передбачає вдосконалення системи корекційного навчання, використання найрізноманітніших його форм та методів, ефективної підготовки нових фахівців (учителя-реабілітолога, інструктора просторової орієнтації) на посади спеціальних шкіл (Т.П.Вісковатова, В.Г.Григоренко, Б.В.Сермєєв, Б.Г.Шеремет,). Навчити в процесі корекційної роботи сліпих учнів оцінювати і контролювати якість своїх рухів, порівнювати їх у просторі та часі, вносити необхідні корективи, оцінювати за ступенем зусиль, означає домогтися точності і свободи рухів, полегшити орієнтування сліпих дітей в макропросторі, підготувати їх до виконання вимог навчальної програми з фізичної культури і праці, норм державних стандартів фізичного розвитку, занять у спортивних секціях, і, нарешті, до майбутньої професійної діяльності (В.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: Формування рухових дій у молодших школярів з порушеннями зору

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок