Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКСПРЕСІОНІЗМ В КОНТЕКСТІ ВИДОВОЇ СПЕЦИФІКИ МИСТЕЦТВА

Загрузка...

ЕКСПРЕСІОНІЗМ В КОНТЕКСТІ ВИДОВОЇ СПЕЦИФІКИ МИСТЕЦТВА

Назва:
ЕКСПРЕСІОНІЗМ В КОНТЕКСТІ ВИДОВОЇ СПЕЦИФІКИ МИСТЕЦТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,85 KB
Завантажень:
452
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ КЕРІВНИХ КАДРІВ КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ
КОХАН Тимофій Григорович

УДК 79.036.7 (048)
ЕКСПРЕСІОНІЗМ В КОНТЕКСТІ ВИДОВОЇ СПЕЦИФІКИ МИСТЕЦТВА
17.00.01 – теорія та історія культури
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського НАН України.
Науковий керівник : доктор мистецтвознавства, професор
СТАНІШЕВСЬКИЙ Юрій Олександрович,
ІМФЕ ім. М.Т.Рильського НАН України,
зав. відділом театрознавства.
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, професор
ЛАЩЕНКО Анатолій Петрович,
Національна музична академія України
ім. П.І.Чайковського, проректор
з наукової роботи;
кандидат мистецтвознавства, доцент
ВЛАДИМИРОВА Наталія Вікторівна,
Академія мистецтв України, вчений
секретар відділення історії та теорії мистецтва.
Провідна установа: Харківська державна академія культури, кафедра
історії та теорії культури, Міністерство культури і
мистецтв України, м. Харків.
Захист відбудеться 9 квітня 2002 року о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.850.01 в Державній Академії керівних кадрів культури і мистецтв за адресою: 01015, м. Київ, вул. Січневого повстання, 21, корп. 15, ауд. 1.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Державної академії керівних кадрів культури і мистецтв (01015, м. Київ, вул. Січневого повстання, 21, корп. 11).
Автореферат розіслано 5 березня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради С.І.Уланова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Протягом ХХ століття в практиці розвитку мистецтва та мистецтвознавстві відбулися показові зміни, які вплинули і на теоретичні концепції художньої культури в цілому, і на пошуки формального вираження певних концептуальних ідей. Це не могло не позначитися на реальному художньому процесі – явищі непересічному, але водночас суперечливому і строкатому. Такий стан в європейській художній практиці значною мірою був обумовлений втратою реалістичним мистецтвом домінуючих позицій. Реалізм – незалежно від його конкретно-історичних модифікацій – настільки довго був пануючим методом, що навіть сама ідея відмови від нього сприймалася на межі ХІХ – ХХ століття як сміливий, відверто новаторський крок. Коли ж у перші десятиліття ХХ ст. ідея руйнації реалізму й створення нової методології починає набувати програмного характеру, у мистецькій практиці піднімається хвиля нових художніх течій: фовізм, дадаїзм, футуризм, кубізм, супрематизм, абстракціонізм тощо.
Експресіонізм – його історія, теорія, яскрава творча реалізація у різних видах мистецтва – склався дещо пізніше, вже маючи можливість проаналізувати прорахунки й надбання численних художніх напрямів. Це дозволило першому поколінню теоретиків і практиків експресіонізму значно грунтовніше вивчити природу цього явища, ретельніше відпрацювати питання специфіки його художньої орієнтації, завдань та місця у структурі суміжних мистецьких тенденцій. На початку ХХІ століття, коли експресіонізм має вже більш ніж вісьмидесятирічну історію свого розвитку, можна стверджувати, що він виконав певну інтегративну функцію між авангардом і реалізмом, а також зберіг свої художньо-творчі позиції і в умовах постмодерністської культури, ставши чи не найвпливовішим мистецьким напрямком європейської культури на порубіжжі другого-третього тисячоліть.
Актуальність дослідження експресіонізму пов’язана і з тим фактом, що, маючи видатні мистецькі досягнення в європейській культурі ХХ ст., експре- сіонізм заявив себе і в сучасному мистецтві України. Пошуки українських митців безперечно трансформують вже напрацьовані експресіоністичні художні засади, але, водночас, специфічні традиції українського мистецтва впливають на появу творчих, самобутніх зрізів в експресіонізмі. У цьому експериментальному процесі надзвичайно важлива теоретична підтримка митців, активна взаємодія мистецтвознавства і творчого процесу.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: ЕКСПРЕСІОНІЗМ В КОНТЕКСТІ ВИДОВОЇ СПЕЦИФІКИ МИСТЕЦТВА

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок