Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ПОТЕНЦІАЛУ ПРОФЕСІЙНОГО САМОВДОСКОНАЛЕННЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ У НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОМУ ПРОЦЕСІ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ

Загрузка...

ФОРМУВАННЯ ПОТЕНЦІАЛУ ПРОФЕСІЙНОГО САМОВДОСКОНАЛЕННЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ У НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОМУ ПРОЦЕСІ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ПОТЕНЦІАЛУ ПРОФЕСІЙНОГО САМОВДОСКОНАЛЕННЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ У НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОМУ ПРОЦЕСІ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,59 KB
Завантажень:
41
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ ВИХОВАННЯ
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
УЛИЧНИЙ ІГОР ЛЮБОМИРОВИЧ
УДК 374.3 (048)
ФОРМУВАННЯ ПОТЕНЦІАЛУ ПРОФЕСІЙНОГО САМОВДОСКОНАЛЕННЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ У НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОМУ ПРОЦЕСІ
ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ
13.00.07 – теорія і методика виховання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті проблем виховання Академії педагогічних наук України, м. Київ.
Науковий керівник: доктор психологічних наук, професор,
дійсний член АПН України, Бех Іван Дмитрович,
Інститут проблем виховання АПН України, директор.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор,
Коберник Олександр Миколайович,
Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини, декан технолого-педагогічного факультету;
кандидат педагогічних наук,
старший науковий співробітник,
Синявський Віталій Васильович,
Інститут педагогіки і психології професійної освіти АПН України, старший науковий співробітник відділу психології профорієнтації.
Провідна установа: Запорізький національний університет, кафедра управління та соціальної педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Запоріжжя.
Захист відбудеться „14” березня 2006 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.454.01 в Інституті проблем виховання АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту проблем виховання АПН України (04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9).
Автореферат розіслано „_13_” березня_ 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.П. Пустовіт
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Реформування національної системи освіти в Україні на засадах гуманістичної філософії зумовлює необхідність удосконалення підготовки учнівської молоді до професійного самовизначення. Це передусім передбачає оновлення цілей і змісту професійної орієнтації старшокласників, переорієнтацію традиційних форм і методів її організації в старшій школі у напрямі активізації потенційних можливостей особистості до самопізнання, самооцінки й самовдосконалення, які є внутрішніми механізмами професійного самовизначення особистості.
Зазначимо, в працях К.Альбуханової-Славської, Л.Анциферової, Б.Ананьєва, Л.Божович, А.Брушлінського, Л.Виготського, Г.Костюка, О.Леонтьєва, В.Мерліна, В.Мясищева, С.Рубінштейна, Є.Старовойтенка, К.Платонова доведено, що джерела розвитку особистості є внутрішніми за своєю природою, а потенціал самовдосконалення свідчить про наявність у неї нерозкритих і нереалізованих можливостей.
„Потенціал самовдосконалення особистості” розглядається також у працях Г.Ассаджолі, Е.Ериксона, А.Маслоу, Р.Мея, Ж.Піаже, К.Роджерса, Г.Олпорта, В.Франкла. Представники гуманістичного напряму розвитку особистості визначають означену властивість особистості як її здатність до активної реалізації свого „вродженого фонду” в умовах соціального середовища, в яких людина прагне до самоактуалізації.
У професійній орієнтації „потенціал самовдосконалення особистості” досліджувався К.Платоновим і М.Пряжніковим у контексті актуального та потенційного у професійному самовизначенні учнівської молоді і тим самим розкривалися механізми саморегулюючої активності особистості у професійному самозростанні.
Сучасними дослідниками проблем шкільної профорієнтації (Д.Закатнов, С.Крягжде, В.Маркіна, Є.Павлютенков, В.Сидоренко, В.Синявський, М.Тименко, Б.Федоришин, С.Чистякова, М.Янцур) потенційність розглядається в безпосередньому взаємозв’язку з внутрішніми механізмами (самопізнання, самооцінка, самовдосконалення) активізації професійного самовизначення особистості, які, зокрема, й визначають перспективні напрями удосконалення професійної орієнтації учнівської молоді.
З поміж інших напрямів модернізації традиційного змісту, форм та методів професійної орієнтації учнівської молоді у контексті активізації механізмів професійного самовизначення особистості продуктивним видається запровадження у навчально-виховний процес методики психолого-педагогічного проектування розвитку потенціалу професійного самовдосконалення старшокласників.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ПОТЕНЦІАЛУ ПРОФЕСІЙНОГО САМОВДОСКОНАЛЕННЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ У НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОМУ ПРОЦЕСІ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок