Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК АДМІНІСТРАТИВНОЇ СУБКУЛЬТУРИ В УКРРАЇНІ

СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК АДМІНІСТРАТИВНОЇ СУБКУЛЬТУРИ В УКРРАЇНІ

Назва:
СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК АДМІНІСТРАТИВНОЇ СУБКУЛЬТУРИ В УКРРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,84 KB
Завантажень:
209
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ПІВДЕННОУКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ (м. Одеса) ім. К.Д. УШИНСЬКОГО
Науменко Ольга Миколаївна
УДК: 316.723.008
СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК АДМІНІСТРАТИВНОЇ СУБКУЛЬТУРИ В УКРРАЇНІ
Спеціальність 09.00.03 – соціальна філософія
та філософія історії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Одеса – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософії Одеської національної академії харчових технологій, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник - | доктор філософських наук, професор
Чугуєнко Віталій Михайлович,
Одеська національна академія харчових технологій,
завідувач кафедри філософії
Офіційний опоненти: | доктор філософських наук, професор
Гансова Емма Августівна,
Одеський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, професор кафедри філософських та соціально-політичних наук
кандидат філософських наук, доцент
Ушакова Клара Вікторівна,
Одеський національний університет ім. І.І. Мечникова,
доцент кафедри культурології
Провідна установа - | Запорізький національний університет,
кафедра філософії
Захист відбудеться “ 22 “ лютого 2006р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.053.02 у Південноукраїнському державному педагогічному університеті (м. Одеса) ім. К.Д. Ушинського за адресою: 65021, м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 26, ауд. 74.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Південноукраїнського державного педагогічного університету (м. Одеса) ім. К.Д. Ушинського за адресою: 65021, м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 26.
Автореферат розісланий “21 “ січня 2006р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.Г. Мисик
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Функціонування суспільства як системи соціальної взаємодії, зумовленої необхідністю сумісного задоволення людських потреб, ґрунтується на регулятивному механізмі, що складається із сукупності правових і моральних норм, звичаїв і традицій, цінностей і символів, які об’єднуються поняттям “культура”. Одним з основних критеріїв культури і цивілізації є перехід від індивідуального і групового регулювання громадської життєдіяльності до спеціально створеного державного апарату. А його фактична спрямованість, у свою чергу, залежить від реального співвідношення трьох субкультур – підсистем цінностей або їх інтерпретацій з позицій: інтересів владних суб'єктів, народу і самих державних службовців безпосередньо.
Адміністративна субкультура являє собою специфічний різновид професійної субкультури державних службовців, у якій своєрідно відображаються цінності та ідеали усього суспільства. Це відносно самостійне духовне явище, яке відноситься до загальної культури людства і нації як специфічний її прояв, що знаходить відображення в особливому способі мислення і функціонування власних соціальних інститутів чиновництва як спільноти – світоглядних систем професійної освіти і виховання, моральних норм, корпоративних механізмів самозбереження і саморозвитку. Адміністративний субкультурний комплекс функціонує як система узагальнених сенсів соціальної поведінки державних службовців.
Центральною проблемою розвитку адміністративної субкультури виступає вирішення суперечностей між вищим соціальним сенсом державної служби – необхідної спрямованості її діяльності на забезпечення загальних інтересів суспільства – і особистими та корпоративними потребами чиновництва, що можуть задовольнятися як законними, так і асоціальними засобами. Тому бюрократичний механізм може бути як ефективним інструментом здійснення загальної мети, так і гальмом у розвитку суспільства.
Особливого загострення ця проблема набула у період сучасної соціальної трансформації України. Майже всі значні соціально-економічні проекти, в тому числі і перехід до ринкових відносин, і розвиток малого і середнього бізнесу блокуються через консерватизм, бюрократизм і корумпованість значної частини державних службовців.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК АДМІНІСТРАТИВНОЇ СУБКУЛЬТУРИ В УКРРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок