Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ЗАХИСТУ ІНФОРМАЦІЇ В КОМП’ЮТЕРНИХ СИСТЕМАХ НА ОСНОВІ ВИКОРИСТАННЯ СТОХАСТИЧНИХ ПАРАМЕТРІВ ЇХ РОБОТИ

ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ЗАХИСТУ ІНФОРМАЦІЇ В КОМП’ЮТЕРНИХ СИСТЕМАХ НА ОСНОВІ ВИКОРИСТАННЯ СТОХАСТИЧНИХ ПАРАМЕТРІВ ЇХ РОБОТИ

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ЗАХИСТУ ІНФОРМАЦІЇ В КОМП’ЮТЕРНИХ СИСТЕМАХ НА ОСНОВІ ВИКОРИСТАННЯ СТОХАСТИЧНИХ ПАРАМЕТРІВ ЇХ РОБОТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,98 KB
Завантажень:
235
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ
”КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Абабне Оксана Анатоліївна
УДК 004.056.5
 
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ЗАХИСТУ ІНФОРМАЦІЇ В
КОМП’ЮТЕРНИХ СИСТЕМАХ НА ОСНОВІ ВИКОРИСТАННЯ
СТОХАСТИЧНИХ ПАРАМЕТРІВ ЇХ РОБОТИ
Спеціальність 05.13.13 – Обчислювальні машини, системи та мережі
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному технічному університеті України ”Київський політехнічний інститут” на кафедрі обчислювальної техніки.
Науковий керівник – член –кореспондент Національної Академії Наук
України, доктор технічних наук, професор
Самофалов Костянтин Григорович,
НТУУ ”КПІ”, радник ректора
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Брюхович Євген Іванович,
Інститут кібернетики ім.В.М.Глушкова НАН
України, завідувач лабораторії
кандидат технічних наук, професор
Гузій Микола Миколайович,
Національний авіаційний університет,
Заступник директора Інституту комп’ютерних
технологій.
Захист відбудеться 15 жовтня 2007 р. о 14-30 годині на засіданні спеціалізованої ради Д 26.002.02 у НТУУ ”КПІ” (м. Київ, проспект Перемоги 37, корп.18,ауд.306)
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного технічного університету України ”Київський політехнічний інститут”.
Відзиви на автореферат у двох примірниках, завірені печаткою установи, просимо надсилати на адресу: 03056, м. Київ, проспект Перемоги 37, вченому секретарю НТУУ ”КПІ”.
Автореферат розісланий 14 вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.002.02 Орлова М.М.
кандидат технічних наук, доцент
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Динамічне поглиблення інформаційної інтеграції на основі комп’ютерних мереж відіграє домінуючу роль на сучасному етапі розвитку більшості сфер людської діяльності. Важливою передумовою розширення інформаційної інтеграції є забезпечення надійного захисту даних в комп’ютерних системах та мережах. Розширення сфер застосування комп’ю-тер-них і мережових технологій в управлінні складними технічними системами та фінансовому обігу вимагає адекватного вдосконалення засобів захисту інформації. Однією з складових сучасних систем захисту інформації є випад-кові числа та їх послідовності.
Історія використання випадкових чисел в ЕОМ починається з 50-х років, тобто, фактично з початку практичного застосування обчислювальної техніки. Нині вони широко застосовуються для відтворення зовнішніх навантажень в системах математичного та імітаційного моделювання, а також при тестуванні апаратних засобів обчислювальної техніки. Здебільшого, в комп’ютерних системах замість послідовностей випадкових чисел використовують псевдо-випадкові, які порівняно просто генеруються програмними засобами, хоча для ініціалізації початкового значення таких послідовностей виникає потреба гене-ру-вати випадкове число.
Потужний імпульс розвитку засобів одержання випадкових чисел надав швидкий прогрес систем захисту інформації, в яких такі числа знаходять широке застосування. Переважна більшість протоколів захисту інформації передбачає використання випадкових елементів.
В останні роки, однією з найбільш потенційно небезпечних загроз інформаційній безпеці систем комп’ютерного управління на базі мережових технологій є несанкціонований доступ до даних через вимірювання та аналіз динаміки споживаної потужності термінальних обчислювальних пристроїв. В сучасних комп’ютерних мережах значну частину термінальних пристроїв становлять мікроконтролери, для яких проблема вимірювання динаміки споживаної потужності та співставлення її з виконанням програми вирішується порівняно просто. Разом з тим, такі термінальні пристрої підтримують мережові протоколи захисту інформації, при реалізації яких використовуються секретні дані: паролі та ключі криптографічних алгоритмів. Сучасні технології дозволяють виконати статистичне реконструювання таких даних на основі аналізу динаміки потужності, споживаної обчислювальним пристроєм при реалізації алгоритмів та протоколів захисту інформації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ЗАХИСТУ ІНФОРМАЦІЇ В КОМП’ЮТЕРНИХ СИСТЕМАХ НА ОСНОВІ ВИКОРИСТАННЯ СТОХАСТИЧНИХ ПАРАМЕТРІВ ЇХ РОБОТИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок