Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛІТИЧНІ РЕПРЕСІЇ КОМУНІСТИЧНОГО РЕЖИМУ НА ПІВНІЧНІЙ БУКОВИНІ Й ХОТИНЩИНІ В 40–50-х рр. XX ст.

Загрузка...

ПОЛІТИЧНІ РЕПРЕСІЇ КОМУНІСТИЧНОГО РЕЖИМУ НА ПІВНІЧНІЙ БУКОВИНІ Й ХОТИНЩИНІ В 40–50-х рр. XX ст.

Назва:
ПОЛІТИЧНІ РЕПРЕСІЇ КОМУНІСТИЧНОГО РЕЖИМУ НА ПІВНІЧНІЙ БУКОВИНІ Й ХОТИНЩИНІ В 40–50-х рр. XX ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,63 KB
Завантажень:
262
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Імені ЮРІЯ ФЕДЬКОВИЧА
МУСІЄНКО Ірина Володимирівна
УДК 94(477.85)„194/195”:323.281
ПОЛІТИЧНІ РЕПРЕСІЇ КОМУНІСТИЧНОГО РЕЖИМУ НА ПІВНІЧНІЙ БУКОВИНІ Й ХОТИНЩИНІ В 40–50-х рр. XX ст.
07.00.01 – Історія України
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук
Чернівці – 2005


Дисертацією
є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії України Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Міністерства освіти та науки України.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор БРИЦЬКИЙ Петро Павлович,
Чернівецький національній університет імені Юрія Федьковича, кафедра історії України
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор ЮРІЙ Михайло Федорович,
Чернівецький торговельно-економічний інститут Київського національного
торговельно-економічного університету, завідувач кафедри соціально- економічних наук
кандидат історичних наук, професор ЧЕРНЕГА Петро Макарович
Національний педагогічний університет імені М. Драгоманова, завідувач кафедри історії слов’ян і українознавства
Провідна установа: Інститут історії України НАН України,
відділ історії Другої світової війни
(м. Київ)
Захист відбудеться “___”_________2005 р. о ____ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 76.051.06 у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича (58012, м. Чернівці, вул. Кафедральна, 2, корп. 14, ауд. 18 )
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (58012, м. Чернівці, вул. Л.Українки, 23).
Автореферат розісланий “___”_________2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.Я. Лупул
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. ХХ століття виявилося одним з найбільш складних і кривавих в історії України. У той же час воно ознаменувалося об’єднанням більшості українських етнічних земель у межах УРСР. Однак це об’єднання, яке об’єктивно відповідало віковічним прагненням українства до Соборності, відбулося в добу сталінізму й для керівництва СРСР мало зовсім інший зміст і мету, а саме: розширення меж радянської імперії на захід, зміцнення тоталітарної системи шляхом експлуатації людських і природних ресурсів приєднаних територій. Споконвічні українські землі Північна Буковина та Хотинщина стали одним із перших об’єктів зовнішньої експансії сталінського режиму. Одним з основних інструментів реалізації процесу інкорпорації західноукраїнських земель до політичної та економічної системи СРСР були масові політичні репресії проти реальної та “потенційної” опозиції.
У радянській історіографії проблема об’єднання українських земель висвітлювалася переважно однобічно. Перш за все підкреслювалися позитивні сторони цього процесу, в той же час факти застосування масових політичних репресій свідомо замовчувалися. Архіви, що знаходилися в розпорядженні спецслужб, були недосяжними для істориків. Актуальність праці визначається й тим, що вона є одним з небагатьох досліджень політичних репресій на регіональному рівні. Процес утвердження тоталітарної системи на території Північної Буковини та Хотинщини хоча і йшов за виробленим і апробованим на решті території СРСР сценарієм, однак він мав тут і вагомі регіональні відмінності, що детермінувалися низкою суб’єктивних і об’єктивних факторів. Питання політичних репресій на території регіону є невід’ємною, проте досі не вивченою ланкою новітньої історії України. Запропоноване дослідження, що виконане на широкій базі закритих раніше для науковців документів, повинно заповнити цю прогалину.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконано в рамках комплексної наукової програми, затвердженої постановами Президії Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України про підготовку й видання багатотомної науково-документальної серії книг “Реабілітовані історією”; є складовою частиною наукової програми кафедри історії України Чернівецького національного університету ім.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ПОЛІТИЧНІ РЕПРЕСІЇ КОМУНІСТИЧНОГО РЕЖИМУ НА ПІВНІЧНІЙ БУКОВИНІ Й ХОТИНЩИНІ В 40–50-х рр. XX ст.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок